iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Masaüstü Bilgisayar Haberleri >

Apple'ın Başlamadan Biten Maceraları

Apple'ın ürünlerinin kalitesi kadar tasarımı da başarısında önemli söz sahibidir. Oysa ki, firmanın bazı tasarımları birer konsept olmaktan ileriye gidemedi. İşte bu konseptlerden bazıları.
Yazar: Can Arslan 26/01/2015

Her zaman yenilikçi ürünleri ile bilinen Apple, başarısını teknolojiye kattığı yenilikler kadar, ürünlerini diğer tüm rakiplerinden ayıran tasarımlara da borçludur. Bu tasarımlar hakkında Apple hiçbir zaman doğru dürüst bir açıklama yapmasa da, firmanın tasarımlarının büyük bir kısmını gerçekleştiren Frog firmasının sahibi Hartmut Esslinger'den geldi.

Apple'ın meşhur Kar Beyazı tasarımını da hayata geçirmiş olan Frog firmasının sahibi Esslinger, yazmış olduğu Keep It Simple "Basit Tut" adlı kitabında, Apple ürünlerinin tasarımlarına ait bazı notlara da yer vermiş. Beyaz renk ve kenarları oval tasarımları sayesinde ürünlerin olduklarından daha küçük görünmesi fikrini geliştiren Esslinger, aynı zamanda Steve Jobs'a "Herşeyden önce tasarım işini çöz." prensibini öğreten adam olarak da biliniyor.

80'li yıllarda Apple için geliştirilmiş olan birçok ürün tasarımını kitabında paylaşan Esslinger, hayata geçmemiş ürünlerle birlikte, hiçbir üründe kullanılma fırsatı olmamış tasarımlar hakkında da birçok fotoğrafı okuyucularına sundu. Hartmut Esslinger'in paylaştığı fotoğraflara bakıldığında, 80'li yıllardan kalma tasarımların bazılarının günümüzde bile "modern" sayılabileceğini görmek mümkün.

Esslinger'in kitabında yer alan konseptlerden bazılarının fotoğrafları;

Can Arslan 26/01/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER