iştirakidir.
Ana Sayfa >

Apple Watch, Nike FuelBand'i Ekmeğinden Etti

Apple, kendi akıllı saatini piyasaya sürmeye hazırlanırken, Apple Store mağazalarında yer alan Nike FuelBand ve Jawbone Up gibi alternatif giyilebilir teknolojilerin satışını durdurdu.
Yazar: Can Arslan 12/03/2015

Uzun süredir beklenen ve henüz lansmanı bile yapılmadan önce uzmanlar tarafından hakkında "En az 15-20 milyon adet satılır" şeklinde gizli reklam kokulu yorumlar yapılan Apple Watch geçtiğimiz hafta gün yüzüne çıkmıştı. Birçok özellik barındıran ve fiyat yelpazesi de oldukça geniş olan Apple Watch için yapılan birçok reklam çalışması ile birlikte, resmi olmayan bir şekilde tüm Apple Store'larda yer alan ve rekabete girme ihtimali olan giyilebilir teknolojilerin satışı da durduruldu.

Başta Nike FuelBand ve Jawbone Up olmak üzere, Apple Store mağazalarının raflarında görmeye alıştığımız ürünler artık raflarda değil. Firma yetkilileri bu konu için "Belirli dönemlerde satış stratejilerimiz, mağaza düzenlerimiz ve mağazalarda satışa sunduğumuz ürünler değişir." şeklinde bir açıklama yaparak, Apple Watch'un piyasaya çıkışından hemen öncesine kadar sürekli olarak mağazalarda gördüğümüz ama son 1 haftada satışı durdurulan giyilebilir teknoloji ürünlerinin böyle bir niyetle kaldırılmadığını belirttiler.

Apple'ın en önemli mağazalarından olan New York, Los Angeles, San Francisco ve Palo Alto'da Nike + FuelBand ve Jawbone Up satıştan kaldırılırken, Mio adlı giyilebilir teknoloji ürünü ise artık sadece Apple online mağazada yer alıyor. Fitbit (Oldukça popüler bir fitness takip cihazı) ise hem mağazalardan hem de online mağazadan hızla çekildi.

Can Arslan 12/03/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER