iştirakidir.

Apple Music Duyuruldu

Apple, WWDC 2015 etkinliği ile birlikte Apple Music servisini duyurdu. 30 Hazirandan itibaren kullanıma girecek olan uygulama iOS ve Android platformlarında da kullanılabilecek.
Yazar: Ömer Balk 09/06/2015

Apple’ın her yıl düzenlediği WWDC etkinliği, her sene olduğu yine birçok yeniliğin tanıtıma sahne oldu. WWDC 2015’in en çok ilgi çeken tanıtımlarından biri, kuşkusuz Apple Music uygulamasının duyurulmasıydı. Ünlü müzisyen Drake’in sahne almasıyla tanıtılan Apple Music servisi, online müzik dinleyebilmenizi sağlıyor.

30 Haziranda kullanıma sunulacak olan Apple Music servisinden faydalanabilmeniz için aylı 9.99 dolar ödemeniz gerekiyor. 7/24 radyo hizmeti sunan Apple Music, akıllı oynatma listeleri ve müzisyenler hakkında bilgiler içerecek. Apple Music servisiyle birlikte Spotify gibi online müzik sunan servislere rakip oldu.

Apple Music uygulamasında, akıllı özellikler yer alıyor. “For You”  “Senin İçin” seçeneğiyle, kişisel beğenileriniz doğrultusunda farklı müzikleri kullanıcılara sunabiliyor. Özel bir algoritma aracılığıyla geliştirilen bu özellikle, sevdiğiniz müzikler aramaya gerek kalmadan karşınıza çıkacak.

iOS 8.4 güncellemesiyle birlikte tüm iPhone kullanıcıları Apple Music uygulamasına kavuşabilecekler. Tıpkı Spotify’da olduğu gibi ilk 3 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. 3 ay ardından kullanıcı başına aylık 9.99 gibi bir ücret ödeyerek uygulamadan faydalanabileceğiniz gibi, aile indiriminden faydalanıp (6 kişiye kadar) 14.99 ödeyerek uygulamayı kullanabileceksiniz.

Beats Music ve iTunes’un bir birleşimi gibi duran Apple Music, iPhone, iPad, iPod Touch, Mac ve Apple TV üzerinden kullanılabilecek. Ayrıca Android kullanıcıları da, Apple Music uygulamasını kullanabilecek. Uygulamanın Windows platformuna gelmesi ve hem mobil hem de bilgisayarlarda kullanılabileceği de açıklandı. Bakalım Apple Music, Spotify’a rakip olabilecek mi?

Ömer Balk 09/06/2015
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER