iştirakidir.
Ana Sayfa > Ürün Haberleri > Cep Telefonları Haberleri >

Android İçin Apple Music Betadan Çıktı

Kasım 2015’den bu yana beta sürecinde olan Android için Apple Music, tam sürüme geçiş yaptı.
Yazar: Hakan Sülün 05/08/2016

Apple firması, rakiplerine ait platformlar için uygulama geliştirmesiyle meşhur bir firma değildir. Ancak iş Spotify gibi sıkı bir rakibe karşı geliştirilen Apple Music adlı uygulaması olunca, biraz daha açık görüşlü davranmak zorunda kalınıyor.

Apple Music ile müzik veri akış servisleri pazarında kendine sağlam bir pay elde etmeyi hedefleyen Apple, daha fazla kullanıcıya erişebilmek adına geçtiğimiz yıl Android platformunda da boy göstermişti. Lakin Android için Apple Music Kasım 2015’ten bu yana açık beta süresince yer alıyordu. Nihayet uzun süren beta süreci sona erdi ve Android kullanıcıları artık tam sürüm Apple Music’in keyfini çıkarabilecekler.

Android için Apple Music, uzun süre içinde bulunduğu beta sürecinde iOS sürümünden farklı olarak yalnızca Android’e özel pek çok özelliğe sahip oldu. Örneğin iOS platformu ana ekran üzerinde widget uygulamalarına destek vermeyen bir platform olduğundan widget eklemek mümkün olmuyor. Android kullanıcılar ise bu özellikten yararlanabiliyorlar. Ayrıca uygulamayı beta sürecinden çıkaran son güncellemeyle beraber ekolayzır özelliği de eklendi.

Hakan Sülün 05/08/2016
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER