iştirakidir.

8Gbit LPDDR4 Ram Çipi Geliyor

Samsung, önümüzdeki sene akıllı telefonlarda kullanmayı planladığı 4GB boyutundaki Ram modülleri için önemli bir adım attı.
Yazar: Can Arslan 26/12/2014

Sadece akıllı telefon geliştirme konusunda değil, aynı zamanda bu telefonların parçalarını geliştirme konusunda da önemli bir firma durumunda olan Samsung, 2015 yılında piyasaya sürmeyi planladığı ve 4GB Ram ile gelen telefonları için düşük güç tüketen 8 Gigabit-Low-Power DDR4 Ram chipinin toplu üretimine başladığını bildirdi.

Bir önceki Ram modülü olan DDR3'e göre 2 kata kadar performans ve iş yükü artışına imkan veren yeni modül, masaüstü bilgisayarlarda kullanılan DDR3 Ram modüllerinden de oldukça yüksek bir performans sergiliyor. Samsung yetkililerinin açıklamalarına göre, yeni Ram modülü sayesinde akıllı telefonlarla UHD video kaydı ve sürekli fotoğraf çekimi çok daha kolay olacak.

DDR3 Ram modüllerine göre enerji tüketimi konusunda da büyük bir başarı yakaladığı belirtilen DDR4 Ram ile çok daha az enerji kullanıp çok daha fazla veriyi kısa sürede işlemek mümkün olacak.

Samsung DDR4 Ram modülü ile ilgili tüm gelişmeleri paylaşma konusunda henüz isteksiz davransa da, 2015 yılının başlarında bu modülü telefon üreticilerine satmaya başlayacak gibi görünüyor. Yeni Ram modülü ile ilgili detaylı bilgilerin ve sunumun Mobile World Congres

Can Arslan 26/12/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER