iştirakidir.

4K Destekli Samsung NX1

Samsung, birçok özelliği bir arada sunan fotoğraf makinesi serisi NX'in 4K çözünürlüklü modelini sessiz sedasız piyasaya sürdü.
Yazar: Can Arslan 03/12/2014

Tüketici elektroniğinin her alanına giriş yapan ve bu alanların neredeyse tamamında pazar liderliği için mücadele eden Samsung, NX1 modeli ile Ultra HD çözünürlükte video çekimi yapabilen makinelere rakip oldu.​

28.2 megapiksel çözünürlükte APS-C CMOS sensör, saniyede 15 poz devamlı çekim, 3 inç Super Amoled ekran ve 1366x768 piksel çözünürlüğe sahip kadrajıyla dikkat çeken Samsung NX1, piyasadaki rakiplerine ter döktürecek cinsten bir makine olmuş.

Tüm bu özelliklerine ek olarak, NFC ve Wi-Fi gibi bağlantı türlerini de destekleyen NX1, Samsung'un geliştirdiği 205 Faz Algılamalı Oto Fokus sistemini kullanan ilk makine olma özelliğini de beraberinde getiriyor. Her ne kadar bir fotoğraf makinesi olsa da, 4K çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor olması Samsung NX1'in bir fotoğraf makinesinden çok, bir kamera olarak kullanılmasına neden olabilir.

Bu duruma örnek oluşturabilecek bir haber, Amerikalı oyuncu ve yönetmen Josepgh Gordon-Levitt kanadından geldi. Bir miktar reklam kokan bu habere göre, Levitt'in sıradaki filmi olan In a City'nin çekimleri Samsung NX1 ile gerçekleştirilecekmiş ve film öncelik Samsung'un sosyal medya hesaplarından yayınlanacakmış.

Can Arslan 03/12/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER