• NEDEN GÜVENLİK KAMERASI?

    Son zamanlarda artan hırsızlık olayları ve bu olaylarda hırsızların denediği farklı metodlar nedeni ile güvenlik sistemlerine olan ihtiyaç da doğru orantılı olarak arttı. Bu sistemlerler arasında yer alan alarm sistemleri de bazen eksik kalabiliyor. Bu yüzden güvenlik sistemleri denilince artık akla gelen ilk cihaz güvenlik kameraları. Güvenlik kameralarını toplu taşıma araçlarında, evimizde, iş yerimizde, bahçemizde ve hatta garajımızda yani hemen hemen hayatımızın her alanında kullanmak mümkün. Tatile gittiğinizde, evinizden uzaklaştığınızda, iş yerinizden ayrıldığınızda daima anlık görüntüleme sağlayabileceğiniz güvenlik kameraları, artan güvenlik ihtiyacını en doğru ve en kolay şekilde karşılar ve suç caydırma oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle kurumlar ve bireysel kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen güvenlik sistemi ürünüdür.

  • GÜVENLİK KAMERASI ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

    Sürekli gelişen teknoloji ile güvenlik kameraları çeşitliliği de ihtiyaca göre artış göstermektedir. Birbirinden farklı özelliklere sahip güvenlik kameralarını, güvenliğini sağlamak istediğiniz her yere kolayca koyabilir ve yaşam alanınızı koruma altına alabilirsiniz. Kameraları kendi içlerinde IP kameralar, Box kameralar ve Dome kameralar olarak da ayırabiliriz. IP kameraların çözünürlüğü diğer kameralara göre daha yüksektir. 4-5 megapiksel bir kamera, bir çok kameranın görevini tek başına görebilir ve görüntü kalitesi mükemmeldir. Bu kameralar ile her türlü dijital ortama kayıt tutabilir, dilediğiniz her yerden, ister cep telefonunuz isterseniz de bilgisayarınızdan hiçbir ek cihaza ihtiyaç duymadan görüntüye ulaşabilirsiniz. Box kameralar hakkında bilmemiz gereken bir nokta mevcut. İç mekan ve dış mekanda kullanılabilen bu kameralar, dış mekan kullanımı tercih edildiğinde mutlaka muhafaza edilerek kullanılmalıdır. Bu kameralar gece görüş özelliğine sahip değildir bu nedenle gece net bir görüntü sağlamaz ve bu kameralar lens olmadan kullanılamaz. Kullanılacak lensin kalitesi görüntü seviyesini ciddi derecede etkiler. Box kamera lensinin mm'si büyüdükçe görüş açısı daralır ancak uzaktaki netlik artar. Dome kameralar yarım daire şeklindeki tasarımları ile iç mekanlarda en çok tercih edilen kamera çeşididir. Dahili lensleri vardır dolayısıyla ayrıca bir lens gerektirmez.

  • GÜVENLİK KAMERASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

    Güvenlik kameralarının özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak; gece görüşlü güvenlik kameraları, gizlenebilen güvenlik kameraları, hareket sensörlü güvenlik kameraları şeklinde sıralayabiliriz. Güvenlik sistemleri sektörünün öncü markaları olan Everest, SPY, Avenir, Neutron gibi çeşitleri arasından ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapabilir ve Cimri.com' dan kolayca ulaşabilirsiniz.