Günlük Hijyenik Ped ve Tampon Çeşitleri Nelerdir?

Belli dönemlerde her kadının ihtiyaç duyduğu ürünlerden birisi hijyenik pedler ya da tamponlardır. Yoğun günlere yönelik üretilmiş uzun ve ekstra kanatlı seçenekleri, gece rahat etmenizi sağlayan uzun ve ekstra korumalı gece seçenekleri ya da son günlere yakın, gündüz kullanıma yönelik normal seçenekleri ve daha kokulu, pamuklu vb. gibi birçok seçeneği bulunan hijyenik pedlerin genel amacı tabii ki kadınları rahat ettirmek ve bu özel günleri en kolay şekilde atlatabilmelerini sağlamaktır. Özel günlerin haricinde de kullanabileceğiniz günlük ped çeşitleri de bulunmaktadır. Bu çeşitler oldukça incedir ve günlük kullanımda yokmuş hissi yaratır.

Tamponlar ise üç farklı seçenekte sunulmaktadır. Mini, normal ve süper boyut olarak adlandırılan çeşitleri ile bu ürünler kanamanızın şiddetine göre seçebileceğiniz boyutlarda üretilir. Kanamanız az ya da orta şiddetteyse mini ya da normal boyutları seçebilirsiniz. Periyodunuzun başındaysanız ve kanamanız şiddetliyse yüksek kapasiteli süper boyuttaki seçenekleri seçebilirsiniz. Eğer ilk kez kullanacaksanız tamponların arkalarında bulunan talimatları iyice okuyarak kullanmanız önemlidir.

Günlük Hijyenik Ped ve Tampon Çeşitleri Nasıl ve Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir?

Hijyenik ped çeşitlerinden hangisini seçerseniz seçin kullanımı her zaman aynıdır. İç çamaşırınızın size temas eden iç bölgesine yapışkanlarını açarak yapıştıracağınız ürünün daha sonrasında iki yanda bulunan kanatlarının yapışkan bantlarını sökerek dış kısmına doğru katlayarak yapıştırarak iyice sabitlemiş olursunuz. İşlem bu kadar basit. Pedleri değiştirme sıklığı kanama şiddetinize göre değişmektedir. Fakat en makulü normal kanamanız olan günlerde tam bir gün için 3 kez olarak düşünülebilir. Tabii ki dediğimiz gibi bu kanama şiddetinize göre değişkenlik gösterebilir.

Tamponda ise durum biraz daha farklıdır. İlk kez deneyecekseniz gerilmeniz ve heyecanlanmanız oldukça normaldir fakat sakin kalmaya çalışıp paketin üzerinde yazan talimatlara uyarak doğru bir şekilde tamponu yerleştirmeniz önemlidir. Fazla heyecanlanırsanız kaslarınız gerilebilir ve işlem sırasında biraz zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle sakin kalmanız oldukça önemlidir. Bu ürünler daha hassas oldukları için en fazla 4-6 saatte bir değiştirmeniz gerekir. İhmal etmeden düzenli olarak saatlerini takip edip değiştirmeniz hijyen açısından oldukça önemlidir.

Günlük Hijyenik Ped ve Tampon Fiyatları Nelerdir?

Genelde oldukça uygun fiyatlı olan bu ürünlerin özelliklerine ve markalarına göre fiyatlar çeşitlenmektedir. Hijyenik pedler tamponlara nazaran daha uygun fiyatlıdır.