• Bir kadının en yakın arkadaşı pırlantaları ya da mücevherleridir sözünü çoğunlukla herkes bilir. Bu durum yıllardır da bu şekilde gelmiştir. Yüzüğün nişan ve evlilik gibi anlamı olsa da günümüzde artık aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Antik Yunanistan’da sınıf farkını ortaya koyan bir sembol haline dönüşen yüzükler, günümüze geldiğimizde de farklı modeller ve işçilikler ile kadınların vazgeçilmez bir mücevheri haline gelmiştir.

  Gümüş yüzükler, sıkça tercih edilen, şık bir görünüme sahip takılardır. kategorisinin altında daha farklı yüzük, kolye gibi aksesuarlara da ulaşmanız mümkün. Yüzlerce gümüş yüzük modellerini Cimri.com’da; Ejoya, Bayan Lili ve Lovering gibi farklı markalar altında en uygun fiyatlar ile sunuyoruz.

 • Gümüş Yüzük Nasıl Parlatılır?

  Fiyat uygunluğundan dolayı daha çok tercih edilen ve her zaman moda olan gümüş yüzükler maalesef zamanla kararabilir ve eski parlaklığını yitirebilir. Gümüş yüzükleri sıkça kullanmak, elde oluşabilecek ter bile buna sebep olabilmektedir.

  Bu durumla karşılaştığınızda, gümüş yüzüklerinizi parlatmak için evde yapabileceğiniz oldukça kolay çözümler vardır. İlk yöntem kabartma tozu ile parlatmaktır. Kabartma tozunu suyun içine katıp, hamur kıvamına getirmelisiniz. Nemli bir bez ile hamuru gümüş yüzüğünüzün üzerinde gezdirdikten sonra su ile durulayarak kararmasını geçirebilirsiniz.

  İkinci yöntem ise yarım çay kaşığı kadar diş macunu ile ovarak ve ardından sıcak su ekleyerek macunun köpürmesini sağlayabilirsiniz. Yumuşak başlı bir diş fırçası ile ovarken aynı zamanda ılık su ile duruladığınızda yine kararmasını engelleyebilirsiniz.Bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar ise; parlatma işlemlerini yaparken lastik eldivenler gümüş yüzüğünüze zarar vereceğinden pamuk eldiven giymeniz gerekmektedir.

 • Yüzük Bedenleri Nasıl Ölçülür?

  Yüzük bedenleri tüm markalarda aynıdır. Fakat çoğu kişi parmağının ölçüsünü bilemeyebilir. Satın alacağınız yüzüğün parmağınıza tam olması için yüzük bedenini bilmeniz de oldukça önemlidir. Bedeninizi kolayca ölçebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki; hangi parmağınıza takmaya karar verdiyseniz o ölçüdeki bir yüzüğü elinize alın ve milimetre ölçüsü olan bir cetvel ile yüzüğün iç çapını ölçün. İkinci yöntem ise; böyle bir yüzüğünüz yoksa bir iplik alarak iki ucun birleştiği yerden kesin ve yine cetvel yardımı ile ölçün. İki yöntemde de dikkat etmeniz gereken püf nokta yüzüğün en geniş kısmını ölçmüş olmanızdır. Bu değerlere göre yüzük numaranıza ulaşabilirsiniz.Siz de Cimri'de sizin için en uygun yüzük modellerine, en ucuz gümüş yüzük fiyatlandırma seçenekleri ile sahip olabilirsiniz!