Göz altı kırışıklık kapatıcıları, makyaj malzemeleri arasında en çok ihtiyaç duyulan ürünlerdendir. Zamanla başlayan ciltteki bozulmaların ve göz etrafındaki koyu halkaların kapatılmasını ve aydınlık bir görünüm sunmayı amaçlayan göz altı kapatıcılarının kullanım sıklığı da artmış durumdadır. Siz de cildinize uygun en kaliteli göz altı kapatıcılarına cimri.comdan ulaşabilirsiniz.

  • Göz Altı Kırışıklık Kapatıcılarının Çeşitleri nelerdir?

    Göz altı kapatıcıları günlük ve gece makyajı da dahil olmak üzere her tür makyajda kullanılan malzemelerdir. Gerek zamanla ortaya çıkan kırışıklıkları ortadan kaldırmada gerek göz altlarındaki yorgun izlenimi yok etmede kadınların kurtarıcıları olmuşlardır. Yapılan makyaja enerjik ve canlı bir görünüm kazandırmak için sıklıkla kullanılan göz altı kapatıcıları farklı çeşitlerden oluşmaktadır. Stick, tüplü, rol-on, fırça uçlu ve pot kapatıcıları bu çeşitler arasında gösterebiliriz. Stick kapatıcılar, ruj biçiminde yapılarıyla dikkat çekmektedir. Hem göz altı kırışıklıkları ve morluklarına hem de yüzdeki renk bozukluğu olan bölgelere uygulanabilir. Tüplü ve jel biçimdeki kapatıcılar ise, daha yumuşak ve hafif yapıdadırlar. Hafif bir yapıları olmasına rağmen kapatıcılık oranları ise, oldukça iyidir. Rol-on başlıklı kapatıcılılar genellikle göz altlarında yorgun görünümü gidermeyi ve göz çevresindeki kan akışını hızlandırarak canlılık kazandırmayı amaçlarlar. Fırça uçlu olanlar ise asansörlü yapıda ve jel kıvamında olan kapatıcılardır. Anti-aging ürünlerde sıkça kullanılan bu yapıdaki kapatıcılar, göz altı kırışıklıklarını gözle görünür oranda kamufle ederler. Pot kapatıcılar ise, kap şeklindedir ve genellikle bir kapatıcı fırçası yardımıyla uygulanırlar. Siz de cildinize ve ihtiyacınıza uygun kendi bütçenize göre göz altı kırışıklık kapatıcılarıClinique, Flormar, Deborah, Dermalogica, Max Faktor gibi ünlü markaların en ucuz ürün seçeneklerini sizlere sunan cimride bulabilirsiniz.

  • Göz Altı Kırışıklık Kapatıcıları Nasıl Uygulanır?

    Göz altı kırışıklık kapatıcıları, göz etrafındaki renk farkını eşitlemeyi ve aydınlatmayı hedeflemektedir. Yaşlılık belirtilerini ve yorgun görünümü kapatmada en etkili yöntem olan göz altı kapatıcılarını uygularken ise, göz çevresinin temiz ve nemlendirilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Nemsiz ve kuru bir cilde uygulanan kapatıcılar, pullu bir görünüme neden olacak ve göz çizgilerine dolacaktır. Göz altı kırışıklık kapatıcılarını uygularken bir diğer dikkat edilmesi gereken konu, göz çevresine eşit ve düzgün bir biçimde dağılımının sağlanmasıdır.

  • Göz Altı Kırışıklık Kapatıcısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

    Kapatıcı alırken, yüz rengini dengelemeye ve göz çevresini aydınlatmayı amaçladığınızı unutmamalısınız. Bu nedenle cildinize ve göz çevrenize en uygun rengi seçmek yararınıza olacaktır. Cilt tonundan çok açık ya da çok koyu seçimler göz çevrenizi daha yorgun ve yaşlı gösterebilir. Cildinize en uygun göz altı kırışıklık kapatıcılarını ise, onlarca markanın en ucuz fiyatlı ürünleri ile cimri.comdan keşfedebilirsiniz.