Geliştirme & Eğlence

En Ucuz Geliştirme & Eğlence Fiyatları

13107 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Geliştirme ve Eğlence Nedir?

Geliştirme ve eğlence kategorisi, bebekleriniz ya da çocuklarınız oyun oynarken aynı zamanda kendilerini de geliştirebileceği alanlar yaratmaktadır. Oyun oynayan çocuklar genellikle eğlenerek bu eylemi yapmaktadır ve gelişimleri açısından da oldukça önemli oyuncaklar mevcuttur. Eğlenerek öğrenme küçük yaşta çocuklar için çok önemlidir. Öğrendiği bilgiler bu şekilde daha da kalıcı olacaktır.

Geliştirme ve Eğlence Ürünleri Nelerdir?

Geliştirme ve eğlence kategorisinde bulunan oyuncaklar, çocukları eğitmenin ve geliştirmenin yanı sıra eğlenmelerini de sağlamaktadır. Oyuncaklar yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Yeni doğan bebekler; sese, renge ve şekillere karşı hassas olduklarından görsel ve işitsel duyulara hitap eden oyuncaklar seçilmelidir. İlk aylarda bebeklerin yataklarının üzerine asılabilen ses çıkaran ve hareket eden oyuncaklar tercih edilmelidir.  6. aydan itibaren çocuklarınızın en çok ilgisini çekecek oyuncaklardan biri de resimli ya da zilli çıngıraklar olmaktadır. Aynı zamanda bu dönemde bebeklerin diş çıkarmasından dolayı emniyetli ve bebeğinizin sağlığı için zararlı etkiler yaratmayacak diş kaşıyıcıları ya da plastik halka oyuncaklar tercih edilebilmektedir. Çocuğunuz 8 ve 12. ay aralığında ise, emekleme dönemine başladıklarından elinden düşürdüğünde kırılmayacak ancak yine ses çıkarabilen oyuncaklar ilgisini çekecektir. Bu dönemde alabileceğiniz itme ve çekme ile gidebilen oyuncaklar da gelişimi açısından faydalı olacaktır. Bir yaşındaki bebeklerin ilgisini çeken bir diğer oyuncaklar ise dökme ve doldurma yapabildikleri oyuncaklardır. Çocuğunuz 15 ve 18 ay aralığına geldiğinde de yürümeye başlayabileceğinden eline aldığı oyuncakların yine kırılmaz olması önem arz etmektedir. Bu yaş grubunda tercih edebileceğiniz oyuncak türlerinin içerisinde ses çıkartan tekerlekli oyuncaklar veya ses çıkartabilen bebekler en çok beğenilen oyuncak türleri içerisindedir.  2 veya 3 yaş döneminde ise çocuklar genellikle dramatizeden hoşlanmaya başladıklarından, dramatik oyunlarında kullanabilecekleri oyuncak bebekler, mutfak malzemeleri veya marangozluk gereçleri gibi oyuncakları seçebilirsiniz. 4 yaşında olan çocukların motor gelişimlerinin artması ve hareketlerinin düzenlenmesi ile çocuklar üç tekerlekli bisiklete binmekten veya tırmanmaktan hoşlanmaktadır. Bu dönemde sallanan at ya da pedallı arabalar en çok tercih ettikleri oyuncak türlerinden bazılarıdır. Genellikle erkek çocuklar tarafında tercih edilen akülü arabalar da geliştirme ve eğlence ürünleri arasında yer almaktadır.

Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncak alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yaş kriteri olarak bilinmektedir. Ayrıca çocuğunuzun yeteneklerine ve gelişimine katkı sağlayıp sağlamaması da oldukça önemlidir. Aldığınız oyuncakların Avrupa standartlarına uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer uygunsa üzerinde CE yazmaktadır ve bu ürünü alabilirsiniz. Oyuncakların oval ya da yuvarlak olmasına özen göstermelisiniz. Oyuncağın boyutu küçük olmamalıdır ki bebeğinizin ya da çocuğunuzun yutma ihtimaline karşı önlem alınmış olmalıdır.

Geliştirme ve Eğlence Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Geliştirme ve eğlence ürünlerinin fiyat aralığı marka, ürün ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Oyuncak 10 TL - 3000 TL fiyat aralığındayken akülü araba ise 100 TL - 3000 TL fiyat aralığında yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.