Babystart Gebelik / Hamile ve Ovülasyon Testi

En Ucuz Babystart Gebelik / Hamile ve Ovülasyon Testi Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Babystart
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
  • Cinsel sağlık ve aile planlaması kategorisinde bulunan gebelik testleri, evde kolaylıkla yapılan ve idrarınızda hamilelik hormonunun bulunup bulunmadığını tespit etmeye yarayan testlerdir. Hamile olup olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin sıkça tercih ettiği gebelik testleri Cimri’de; Predictor, Galenik, Clearblue, Babystart gibi markaların içerisinden, en uygun gebelik testlerine en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Gebelik testi nasıl seçilmelidir?

   Gebelik testinin kutusunda hasar ya da aşınma olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Hamilelik testini erken dönemlerde henüz belirti yokken aldıysanız, içerisinde iki adet test çubuğu bulunan gebelik testlerini tercih edebilirsiniz. Böylece; ilk çubuk negatif çıktığında bir hafta sonra ikinci çubuğu da kullanabilirsiniz. Aldığınız gebelik testinin tarihini mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde test sonuçlarının yanılma payı yükselecek ve doğru sonucu vermeme ihtimali artacaktır.

  • Gebelik testi nasıl yapılmalıdır?

   Öncelikle gebelik testinin sabah ilk uyandıktan sonra yaparsanız daha doğru bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunun nedeni; sabahları idrarın en yoğun ve hGG seviyesinin en yüksek olduğu süredir. Gebelik testi çubuğunu ambalajından dikkatlice çıkardıktan sonra, idrar bölmesine idrarınızı yapmanız gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; idrarınızı bölmenin üzerinde beş saniyeden fazla ya da az tutmamanız gerekmektedir. Tam sonucu alabilmek için 10 dakika beklemeniz yeterli ve faydalı olacaktır. Bütün bu sürecin sonunda gebelik testiniz size sonucun pozitif ya da negatif olduğunu belirtecektir. Eğer bu konuda emin değilseniz; yeniden bir gebelik testi alabilir ve tekrar deneyerek emin olabilirsiniz.

  • Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

   İdrarda gebelik testleri, adet gecikmesi olduğunda yapılmalıdır. Bunun için doğru sonuç alabilmek adına, adet gecikmesi olana kadar bekleyip o günlerde gebelik testini yapmak gerekmektedir. Gebeliğin oluşma şüphesi olan bir ilişkiye girilmişse, hCG hormonunun idrara geçmesi için yaklaşık 15 gün geçmelidir. Gebelik testleri de bu zaman diliminde doğru sonuçları göstermektedir.

  • Gebelik testlerinin yanılma payı ne kadardır?

   Gebelik testleri, adet gecikmesinden birkaç gün sonra doğru sonucu vermektedirler. Çoğu gebelik testinde doğruluk payı %99 olarak belirlenmektedir. Gebelik testleri, adet gecikmesinden bir hafta sonra yapıldığı taktirde, daha kesin ve doğru bir sonuç vermektedir.

   Siz de hamile olup olmadığınızı kolayca anlamak istiyorsanız, size en uygun gebelik testlerini Cimri’de en ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz!