Ülkemiz maalesef trafik kazaları konusunda büyük sıkıntılar çeken bir ülke. Bu kazaların bir çoğu fark edilemeyen araçlara ve yayalara çarpma sonucu meydana gelmektedir. Birçok işlevsel kullanım alanı bulunan fosfor bantlar sayesinde, bu tip kazalar en aza indirilebilir. Sizde Modacar, Dreamcar gibi markaların en kaliteli fosfor şerit bantlarından birine sahip olmak istiyorsanız, en ucuz fiyat avantajıyla Cimri.com dan temin edebilirsiniz.

Fosfor Bant Nedir?

Karanlıkta yapay olarak aldığı ışığı yansıtan fotolümen pigmentleri ve kendinden yapışkanlı yapısıyla üretilen pvc banttır. Temiz ve nemli olmayan her yüzeye kolayca uygulanabilir. Gelen ışığı yansıtma özelliğiyle gerekli her yerde kullanılabilecek işlevsel şeritlerdir. Reflektif bant olarak ta isimlendirilir.

Fosfor Bant Ne İşe Yarar? Fosfor Bant Nerelerde Kullanılır?

Değişik renk, desen ve boyutlarda üretilen fosfor reflektif bant, esnek ve kesilebilir olmasından dolayı çok farklı yerlerde kullanılabilir. Işığı yansıtma özelliği sayesinde trafikte, trafik levhalarında, uyarı levhalarında kullanılır. Bisiklet, motosiklet, okul servis, araç tamponu, uzun araçların arka kısımları gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Hastaneler, oteller, okullar, endüstriyel yapılar, askeri bölgeler, depolar, gemiler, yatlar gibi birçok farklı alanda; acil çıkış, yangın merdiveni, koridor, merdiven basamakları gibi alanları işaret etmekte sıkça fosforlu yer bandı tercih edilmektedir. Yangın, deprem gibi ışığın kesilmesinin olası olduğu afetlerde hayat kurtarır. Acil durumlarda kaçış yönü, fosforlu bantların üzerindeki ok yönüyle belirlenir.

Tehlikeli işler sınıfında çalışan özel firmalar, eleman üniformalarının üzerinde fosforlu uyarı bantları kullanarak iş güvenliğini ön plana alabilirler. Birçok bina ve yapıda fosforlu merdiven bandı kullanılarak, acil çıkışlar çok daha güvenli hale getirilebilir. Motosiklete veya bisiklete yapıştırılacak küçük fosfor bant parçaları, karanlıkta fark edilmenizi sağlayarak hayat kurtarır. Özellikle iyi ışıklandırılmamış bir yolda gece yolculuğu yapıyorsanız, fosfor bant arabanızın görünür hale gelmesini sağlar. Kıyafetinizin kol ve paçalarına yapıştıracağınız, ortalama 450 metre uzaktan fark edilebilen kendisi küçük, işlevi büyük bu bant sayesinde, gece spor aktivitelerinizi kaybolma korkusu olmadan rahatlıkla yerine getirebilirsiniz.

Dayanıklı mikro taşlı kağıttan üretilen fosfor bant, mevsim şartlarının zorluğunda görevini eksiksiz olarak yerine getirir. Beyaz, siyah, kırmızı, mavi ve yeşil renklerinde üretilen, üzerinde farklı desenler bulunabilen bu bantları istediğiniz kalınlıkta Cimri’den temin edebilirsiniz.