KONDİSYON GİYİM (FITWEAR) NASIL OLMALIDIR?

Sporcuların, yaptıkları spor çeşidine uygun olarak, rahat edebilecekleri giysiler giymesi önemlidir. Kondisyon giyimi (spor kıyafeti bayan) bayan ve erkek (spor kıyafeti erkek) olarak farklı alternatiflere sahip olabildiği gibi, unisex olanları da vardır. Kondisyon giyime dikkat etmek, sporcunun spor performansını doğrudan etkiler. Örneğin, ağırlık çalışmalarını yaparken, ağırlık eldiveni kullanmak, uzun vadede ellerin nasırlaşmasını engeller, hareket kabiliyetini artırır. Dizlikler, diz üzerinde bulunan yastıklar sayesinde, eklemlerin zeminle temasını en aza indirger. Eklem sağlığını korur. Şişlik ve ödem oluşumlarını engeller, ileri yaşlarda oluşabilecek kireçlenme riskini azaltır. Dizlikler, doktor tavsiyesi ile de kullanılabilir. Bazı dizlikler, kas hareketlerini kısıtlayıcı özelliktedir. Bu tip dizlikler daha çok tedavi amacıyla veya diz ekleminin yanlış hareket etme olasılığının bulunduğu sporlar için kullanılır. Diz ekleminin gereğinden fazla hareket etmesini engelleyerek, sağlığı korur. Bu tip dizlikler, tedavi amacıyla kullanılıyorsa, genelde 4 saatte bir dizden çıkarılıp, bir süre dinlendirilmesi önerilir. Bazı yüzme havuzlarında kurallar gereği bone takılması gerekir. Paten, kaykay, bisiklet gibi sporlarla ilgilenenler dizlik ve dirseklik kullanabilir. Bone, saçların suya düşmesini engelleyerek, havuzun temiz kalmasına yardımcı olur. Kondisyon giysilerinin, sporcunun bedenine uygun seçilmesi önemlidir. Ayarlanabilir dizlikler, her bedene uygun olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Spor kıyafetlerinin sağlığımız açısından öneminin anlaşılmasıyla birlikte, üretim ve ürün çeşitliliği de artmıştır.

Kondisyon giyim çeşitleri nelerdir? ( Spor kıyafeti çeşitleri nelerdir? )

Dizlikler, teknelikler, ağırlık eldivenleri, fitness eldivenleri, egzersiz şortları, terleme eşofmanları, boneler, kolsuz t-shirtler, taytlar, ayak bilek bandajları, dirseklikler, koruyucu setler kondisyon giyim aksesuarlarındandır. Özellikle düzenli spor yapan kişiler, kondisyon giyime özen gösterirlerse, uzun vadede kazançlı olurlar.

Spor kıyafetlerinin fiyatları ne kadardır?

Spor kıyafetlerinin fiyatları marka ve modele göre, ürün özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Delta, Voit, Altis, Ravel, York, Bodydrom, Reebok marka kondisyon giysileri, en uygun fiyatlı olarak, cimri.com sitesinde mevcuttur. Sitenin özelliği, ürünler ve markaları, özellikleri ve fiyatları doğrultusunda karşılaştırabilme imkanı sağlamasıdır. Ürün üzerindeki fiyat alarmı bölümü aktifleştirildiğinde, fiyat düşüşleri, indirimler, fırsatlar oluştuğunda sizleri bilgilendirir.