Makyaj yapmanın kadınlar için vazgeçilmez olduğu tartışılmaz. Ne tür makyaj yapılırsa yapılsın göz makyajı her zaman önemsenen bir makyaj türü olmuştur. Göz makyajında ise en çok ihtiyaç duyulan makyaj malzemesi şüphesiz göz farlarıdır. Siz de, birçok aranan markanın yüzlerce renk seçeneği ile en güzel ve en ucuz fiyatlara sahip göz farlarını Cimri’de bulabilirsiniz.

 • Göz Farları Yapılacak Makyaja Göre Nasıl Seçilir?

  Göz makyajı uygulamasında öncelikle yapılacak makyajın türü dikkate alınmalıdır. Gece makyajlarında daha çok koyu tonlardaki farlar kullanılır. Gri ve siyah renkler, toprak tonları ve bordo gibi baskın koyu renkler sıklıkla gece makyajında tercih edilmektedir. Ancak günlük makyajda ise, koyu renkli farlar yerine daha açık tonlar seçilebilir. Günlük makyaj için açık tonlarda uygulanacak göz farlarında krem, şeftali, uçuk pembe gibi tonlar kullanılmaktadır. Göz farı seçimi yaparken bu sebeplerle yapılacak makyajın türüne önem vermek gereklidir.

 • Göz Farları Uygulanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Göz farı uygulaması yaparken dikkat edilmesi gereken unsurların başında göz zemininin far uygulaması için hazırlanmış olması gelir. Öncesinde herhangi bir uygulama yapılmadan sürülen bir göz farı tende homojen bir dağılım göstermeyecek ve kalıcılığı uzun sürmeyecektir. Bu nedenle, öncesinde far bazı ile nemlendirilmiş ve kapatıcı ile sabitlenmiş bir ten üzerine uygulanacak göz farları daha uzun süre kalıcılıklarını koruyacaklardır. Bu şekilde göz farlarının renk pigmentasyonu da artırılabilir. Aynı zamanda, yapılacak makyaj türü ne olursa olsun ana far renklerine geçmeden önce ona uygun daha açık tonlarla bir zemin oluşturulur. Böylelikle göz farları arasındaki renk geçişleri daha kolay bir şekilde gerçekleşebilir.

 • Göz Farlarının Çeşitleri Nelerdir?

  Göz farlarında yapısal olarak pek çok çeşitle karşılaşmaktayız. Yapıları bakımından göz farı çeşitlerini sayacak olursak; toz farlar, press farlar ve krem farları bunlar arasında gösterebiliriz. Toz farlar, hafif yapılı ve günlük makyajda tercih edilen farlardır. Press farlar ise, toz farlara göre daha katı yapıdadırlar. Toz farların preslenmesi ile oluşan bu farlar renk pigmentasyonu bakımından da oldukça iyi bir sonuç vermektedir. Krem farlar, kremsi yapısıyla hem göz farı hem de göz kalemi olarak kullanılabilirler. Aradığınız tüm çeşitlerdeki göz farlarını, en kaliteli ve en ucuz ürünleri sizler için toplayan Cimri’de Flormar, Note, Maybelline, Max Faktor, Estee Lauder, Pastel, Deborah gibi ünlü markalar arasından seçebilirsiniz.

  Göz farları ayrıca renkleri bakımından da çeşitlendirilebilir. Mat farlar, sedefli farlar, ışıltılı farlar ve terracotta farlar olarak sayabileceğimiz far çeşitleri genellikle yapılacak makyaj türüne göre tercih edilmektedir. Mat göz farları günlük makyajda daha çok tercih edilirken, hafif sedefli farlar da günlük makyaja bir hareket katmak isteyenlerin seçtiği farlar arasındadır. Işıltılı farlar ise simli yapılarıyla daha çok gece makyajında kullanılırlar. Terracotta farlar, birbirlerine uygun birkaç rengin bileşimiyle elde edilir ve genellikle sedefli yapılarıyla karşımıza çıkar.