EV SİNEMA PAKETLERİ NELERDİR?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte, sinemalarda yaşanan ses ve görüntü konforlarını ev sinema paketleri ile evlere taşımak mümkün hale geldi. Böylece sinemalarda bilet kuyruğuna girmeden, filmlerin gün ve saatlerini takip etmenize gerek kalmadan, hatta belki de trafikte zaman geçirmeden, film keyfini sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte, evinizde yaşayabilirsiniz. Evinizde oluşturacağınız bir ev sinema odası ile en az sinemalarda olduğu kadar kaliteli ve keyifli filmler izlemek mümkündür. Ev sinema paketlerinin bazı modelleri, müzik dinlemeyi sevenler için de özel olarak hazırlanmıştır. Kablosuz, ev sinema sistemleri de vardır. Teknolojinin hızla gelişmesine paralel olarak, ev sinema sistemleri de her yıl yeni modellerle yenilenmektedir. Ev sinema sistemleri, ekran veya beyaz perde ve projeksiyon ile de kullanılabilir.

Ev sinema paketleri nasıl kurulur?

Ev için bir sinema paketi almadan önce, sinema paketinin koyulması düşünülen odanın büyüklüğü doğru biçimde belirlenmelidir. Bunun için, sinema paketi satın alınmadan önce hangi parçanın nereye konulabileceği önceden belirlenmiş olması işimizi kolaylaştırır. Sinema paketlerinin içerisinde genellikle beş adet hoparlör bulunur. Bu hoparlörlerin iki tanesi, sinema izlenilen koltukların sağ ve sol arka taraflarına, diğer ikisi ise ekranın yanına yerleştirilir. Beşinci hoparlör, ekranı kapatmayacak şekilde ekranın önüne veya üzerine konulur. Böylece, ses efektlerini gerçekçi biçimde algılayabilir, yürüme koşma gibi sesleri, sanki gerçekten yanınızda oluyormuş gibi hissedebilirsiniz. Örneğin, o esnada filmde birisi soldan sağa doğru koşuyorsa, duyacağınız ses de sol taraftan sağ tarafa doğru akar ve size daha gerçekçi bir izleme keyfi sunar. Dolby Digital ve DTS özellikleri, A / V Receiver, sinema keyfinin evinize taşınmasını sağlayan önemli etkenlerdendir.

Ev sinema paketlerinin fiyatları ne kadardır?

Ev sinema paketlerinin fiyatları, paket içeriği, ürünün marka ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Pioneer, Sony, Goldmaster, Bose, Kamosonic, Denon, Philips, LG, Samsung, Wharfedale ve Frisby marka ev sinema paketleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com’da mevcuttur. Ayrıca, satın almak istediğiniz ürünü belirledikten sonra, ürün üzerinde bulunan ‘fiyat alarmı’ sekmesini aktif konuma getirerek, indirim ve fırsatlardan hemen haberdar olabilirsiniz.

https://www.cimri.com/ev-sinema-paketleri