Dış görünüşüne önem veren kadınların daima seçici ve benzersiz parçalara sahip olmak istediklerini biliriz. Tesettür giyimde de bu durum aynıdır. Tesettür giyimin en önemli parçalarından biri olan eşarplar, gelişen tekoloji ile inanılmaz bir çeşitliliğe sahip. Her zevke ve her bütçeye uygun eşarp modelleri, renk ve desen zenginliği ile Cimri' de sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

  • EŞARP YAPIMINDA KULLANILAN KUMAŞ TÜRLERİ NELERDİR?

    Kullanıcıların çoğu sadece desenine bakarak seçim yapıyor fakat eşarbın deseni kadar kumaşının türü de oldukça önemlidir. Eşarp yapımında saten, rayon, viskon gibi kumaşlar kullanılmaktadır. Saten kumaş, saf ipekten üretilen,dayanıklı, pahalı ve kumaş çeşitleri arasında oldukça kaliteli bir sınıfa sahip olan kumaş çeşididir. Üretimi ipekten olan iki tür kumaş vardır. Bunlar; Tivil ve Sura' dır. Bizim saten olarak isimlendirdiğimiz kumaş Sura'dır. İkisi arasındaki tek fark kullanılan dokuma tekniğidir. Sura kumaş diğerine göre daha kaygan bir yapıda, pürüzsüz ve parlaktır. Bu nedenle kullanımı daha zor olabilir. Tivil kumaştan üretilen eşarplarda ise kayganlık hissi yoktur. Bu tür eşarpları tercih ettiğinizde kullanımına ve bakımına dikkat etmelisiniz. Hassas bir kumaş olduğu için kolayca deforme olabilir. Saten eşarbınızı yıkarken suyun ılık olması gerekmektedir.Rayon kumaştan üretilen eşarplar ise ipek gibi parlak ve ışıltılı ancak fiyatı daha uygun olan eşarplardır. İpek gibi yumuşak olan Rayon kumaşın, ipeğin aksine kaygan bir kumaşı yoktur ve kullanım açısından daha rahattır. Bu kumaş türü polyesterden üretilmiştir. Viskon kumaştan üretilen eşarplara baktığımızda kağıt malzemesine benzediğini görürüz. Bunun sebebi viskonun kayın ağacından üretilmesidir.Bu kumaş yapı olarak pamuğa benzer. Ancak viskon pamuğa göre daha fazla nem tutar ve bu sebeple daha az dayanıklıdır. Koku yapmaz ve ter emici özelliği vardır.

  • EŞARP SEÇİMİNİN TEN RENGİ İLE UYUMU NASIL OLMALI ?

    Seçeceğiniz eşarp sizi kolay ve hızlı bir şekilde farklı bir havaya sokabiliyor. Duru bir güzellik yakalayabilmek adına ten renginize uygun renk ve desen seçimi oldukça önemli. Esmer bir tene sahip iseniz mutlaka açık tonlarda ya da sıcak renklerdeki ürünlerden tercih etmelisiniz. Tunç ve dore gibi ten rengini donuk gösterecek renklerden uzak durmanızda fayda var. Buğday ya da beyaz bir ten rengine sahipseniz mavi ve lila renk size çok yakışacaktır. Bu renklere sahip eşarplar, dolabınızda mutlaka bulunmalı. Koyu kırmızı ve parlak mavi gibi renkler ise uzak durulması gereken renkler arasında yer alıyor.

  • Tüm ihtişamıyla kadınların kalbinde taht kuran Aker, Armine, Silk Home, Pierre Cardin, Versace, Sarar, U.S. Polo Assn. gibi markaların farklı renk ve tasarımlarına sahip eşarp modellerine sitemizden kolayca ulaşabilir ve güvenle sipariş verebilirsiniz.