Rahat ve pratik kullanımı sayesinde bütün mevsimlerde erkeklerin en çok tercih kıyafetlerden biri şüphesiz yeleklerdir. Size sportif bir şıklık katacak erkek yelek modellerinin yer aldığı Cimri’de Barçın, Regatta, Joma gibi markaların en kaliteli ürünlerine göz atabilir, en uygun fiyat avantajıyla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Erkek Yelek Nedir?

Kolsuz, genellikle yakasız ve cepli, önü düğmeli veya fermuarlı şekilde üretilen, gömlek, kazak gibi bir giysinin üstüne giyilebilen üst giysisidir. Uzun zamanlardan beri farklı çeşitleriyle döneminin gözdesi olmuştur. Örneğin; Osmanlı Devleti zamanında erkekler arasında sırma iplerle işlenmiş çeşitli modeller sıkça kullanılmaktaydı. Günümüzde işlemeli çeşitler artık tercih edilmese de farklı çeşitleriyle erkeklere hem spor hem de şık bir duruş kazandırır.

Erkek Yelek Çeşitleri Nelerdir?

Tarzınızı hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda iyi bir şekilde yansıtabileceğiniz erkek yelek çeşitleri spor ve klasik olmak üzere ikiye ayrılır. Spor model; dolgu yelek olarak ta isimlendirilen şişme yelektir. Ayrıca ince kumaşlardan üretilmiş spor kesimlerde mevcuttur. Klasik model ise; cepken yelek, takım elbise yeleği modelleridir. Bütün bu çeşitler; hem kışlık hem de yazlık olmak üzere mevsimine göre ayrılırlar. Soğuk havalarda kışlık çeşitler sizi soğuktan korurken, yazlık modeller ilkbahar, yaz gibi mevsimlerde tarzınıza şıklık katar.

Erkek spor yelek modellerinde kapüşon, fermuarlı cep gibi işlevsel kullanıma sahip eklentiler bulunabilir. Kapüşon, yağmurlu havalarda en büyük yardımcınız olacaktır. Koşu, yürüyüş gibi spor aktiviteleriniz esnasında fermuarlı ceplere anahtar, telefon gibi küçük eşyalarınızı kolayca sığdırabilirsiniz. Yaz ve ilkbahar aylarında gömlek veya tişört üzerine giyebileceğiniz yeleği, kış aylarında gömlek, triko kazak gibi kıyafetlerinizin üzerinde rahatça kullanabilirsiniz.

Klasik erkek yelek modelleri şık tasarımları ve trend renkleri ile sadece gömlek üzerine giyilebileceği gibi, takım elbise içinde de oldukça klasik bir görüntü yaratacaktır. Katılacağınız davetlerde ceketinizin içine giyeceğiniz klasik model bir yelek ile şıklığınız zirveye ulaşacaktır.

Triko, deri, polyester, polar, yün ve pamuklu kumaş gibi farklı kumaş alternatiflerine sahip yeleklerden tarzınıza uyacak olanı seçebilirsiniz. İster bir davet, ister bir spor aktivitesi olsun, size her ortamda rahatlıkla eşlik edecek yelekler, farklı birçok kombin imkânıyla size alternatif imkânı sunar.