Erkek giyim kategorisinde bulunan erkek montları, kış ayları yaklaştıkça en çok ihtiyaç duyular kıyafetler arasında yerini almaktadır. Sizi yağmurdan ya da kardan koruyacak aynı zamanda da şık gösterecek erkek montları Cimri’de Hummel, Efor, Kinetix, Nike ve Columbia gibi onlarca markanın içerisinde sizi bekliyor. Sizde en uygun erkek montlarına Cimri’de en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

  • Erkek montlarını seçerken nelere dikkat edilmelidir?

    Kış aylarının yaklaşması ile ihtiyaç daha da artmaktadır. Ancak alırken özen ile seçilmesi gerekmektedir. Mont seçimlerinde de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Seçimlerinde bu konulara özen göstermek, rahatlıkla kullanabileceğiniz bir mont seçimi yapmak anlamına gelmektedir. Seçerken, estetik güzelliğinin yanında kullanışlı ve dayanıklı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz erkek montunun, su geçirmeme özelliği olduğuna dikkat etmelisiniz. Bir diğer önemli nokta ise sıcak tutacağına emin olmanız gerekmektedir. Bu nedenle alacağınız modelin kumaşı ince dahi olsa, astarının kalın ve rüzgar geçirmeme özelliğine sahip olduğuna emin olmanız gerekmektedir. İnce kumaşlı ancak kalın astarlı erkek montlarının, kalın kumaşlı montlara oranla daha sıcak tuttuğunu ve daha çok tercih edildiğini bilmelisiniz. Seçeceğiniz modelin, kolay temizlenebilir olması da kış aylarında maruz kalacağı yağmur ve kardan dolayı oluşacak lekelere karşı kolaylık sağlayacaktır. Bir diğer önemli nokta ise cep sayılarına da dikkat etmenizdir. Ceplerin fazlalığı, telefon gibi küçük eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabilmenizi sağlayacaktır.

  • Erkek montları nasıl temizlenir?

    Su geçirmeyen erkek montları, vücudu ıslanmaktan korumak için oldukça kullanışlılardır. Ancak, yağmurun ve karın montlarınızı kirletmesi maalesef kaçınılmazdır. Siz de erkek montlarınızı kolayca bu lekelerden arındırabilirsiniz. Leke çıkarıcı sprey ve yumuşak bir diş fırçası ile oluşan lekeleri ovarak temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Ilık bir suyun içerisinde az miktarda toz deterjan ekleyerek elinizde yıkayabilir ve kurutabilirsiniz.

    Siz de vücudunuza ve tarzınıza en uygun erkek montlarına Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.