Erkeklerin, içerisinde en çok rahat ettiği kıyafetlerden biri şüphesiz eşofmandır. İster alt, ister üst, isterse takım olarak giyilsin, her yaştan erkeğin vazgeçemediği, gündelik giyim eşyasıdır. Siz de hem içinde rahat edebileceğiniz, hem de spor yaparken kullanabileceğiniz bir eşofman takımı arıyorsanız; Adidas, Nike, Hummel gibi markaların en kaliteli ve en ucuz erkek eşofman modellerine Cimri’den ulaşabilirsiniz.

Eşofman Nedir?

Genellikle spor aktivitelerinde giyilen, çoğunlukla pamuklu kumaştan yapılmış, alt ve üst olmak üzere iki parçadan oluşan giysiye eşofman denir. Günümüzde sadece spor aktivitelerinde değil, rahat hareket imkânı sağlaması sebebiyle gündelik giyimin en rahat eşyası olarak ta kullanılır. Hem modaya uygun görünümleri hem de modern bir imaj sağlaması sebebiyle çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Erkek Eşofman Nasıl Seçilir?

Alt, üst ya da takım halinde satın alabileceğiniz erkek eşofmanları pamuklu veya sentetik kumaşlardan üretilirler. Kullanacağınız alana, rahatlığınıza ve tarzınıza göre seçiminizi yapabilirsiniz. Kışlık erkek eşofman takımı nispeten daha kalın kumaştan üretildiği için, kış mevsiminde dış aktivitelerinizi rahatlıkla yapmanıza olanak sağlar. Yazlık erkek eşofman takımı ise ince pamuklu kumaştan üretilir ve yaz aylarında daha çok gayret gerektiren aktiviteleri yaparken sizi terletmez. Erkek eşofman takımı seçerken işlevsel modellere yönelebilirsiniz. Kapüşonlu bir takım seçerek olası kötü hava koşullarından kendinizi korur ve kış aktivitelerinizi daha rahat yerine getirebilirsiniz. Eşofman üstü veya eşofman altındaki fermuarlı cepler sayesinde anahtar, cep telefonu gibi aksesuarlarınızı daha rahat ve güvenli taşıyabilirsiniz. Özellikle gece spor yapmayı seviyorsanız, alacağınız eşofmanın üzerinde fosforlu bantlar kullanılmasına dikkat edin. Bu sayede gece karanlıkta, araçlar tarafından görülebilir, herhangi bir kazaya mahal vermezsiniz. Bütün bu özelliklerin yanı sıra, renk seçimiyle de tarzınızı tamamlamayı unutmayın. Genelde koyu renkler tercih edilse de günümüzde daha renkli seçenekler ön plana çıkmaktadır. Kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz rengi seçerek, eşofmanınızı gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Fitness salonuna giderken, futbol veya basketbol oynarken, yürüyüş yaparken, bisiklet sürerken vazgeçilmez giysiniz olan eşofmanı üzerinizden çıkaramayacaksınız. Hareket imkânını kısıtlamaması sebebiyle, özellikle spor aktiviteleri esnasında hayatınızın bir parçası haline gelecektir.