• Erkek Deodorantları

  • Deodorant, günümüzde bir erkeğin en önemli kişisel bakım ürünüdür. Kötü kokuları gidermek, ter kokusunu önlemek için mevsim ayırt etmeden, sürekli ve düzenli bir şekilde kullanım gerektirir. Deodorantın ilk çıkışı sprey haldedir, daha sonra ilerleyen senelerde roll-on teknolojisi gelmiştir. Bu durumdan sonra deodorant çeşitleri iki kategoriye ayrılır. Deodorant, sprey ve roll-on dışında binlerce farklı koku çeşidi, 5 liradan 5000 bin liraya kadar oynayabilen farklı markaların fiyat seçenekleriyle, en fazla çeşitliliği bulunan ürünlerin içindedir. Özellikle en bilindik parfüm markalarının çıkardığı daha etkili, dayanıklı ve kaliteli roll-on ürünler fiyatları arttırırken, erkek sprey deodorantlar olarak en öne çıkan markalar Axe, Nivea ve Rexona da bu trendin arkasından gelmiş ve son yıllarda ürünlerinin esansına önem vermek yerine, ‘deodorant sağlığa zararlı değil’, ‘deodorant kullanışlı ve iz yapmaz’ diyebilmek için ürünlerini geliştirmişlerdir.

  • Sprey Deodorant Zararlı Mı?

  • Sprey deodorant zararları uzun senelerdir tartışma konusudur. İnsan sağlığına olan zararları değil dünyaya ve ozon tabakasına olan zararları ile bu konu gündeme gelmiştir ve evet her türlü gaz salınımı tıpkı klimaların, ısıtıcıların, egzozların olduğu gibi belirli ölçüde doğaya zararlıdır ve roll-on’ların çıkmasının sebebi de bu tartışmadır. İnsan hayatına zararları tartışması ise bir roll-on/sprey tartışması değil, genel deodorant kullanımının insan sağlığına zararlı olup olmadığıdır. Deodorantın gözenekleri kapadığı, içinde alüminyum bulundurduğu, çocuklarda 16 yaşına kadar kullanılmaması gerektiği, kadınlarda ağda veya epilasyon sonrası kullanımın zararlı olduğu, hastalığa yol açtığı gibi tespitler var. Son yıllarda firmalar bu sorunları gidermek ve deodorantı sağlıklı hale getirmeye çalışıyor fakat bu tip deodorantların da fiyatı daha yüksek ve ter kokusunu önlemek zorunda olan düşük gelirli insanlar doğal olarak, en uygun sprey deodorant ne ise onu tercih ediyor.

  • Sprey Deodorant Nasıl Kullanılır?

  • Deodorant kullanımı çok fazla miktarlara ulaştığı halde sağlık tehlikesi artar, sprey deodorantı günde 2 veya 3 defa kullanmak yeter de artar bile. Deodorantı duş sonrası kurulandıktan hemen sonra kullandığınız takdirde etkili olur ve ter kokmanızı engeller. Kıyafet üstüne değil, 10-15 cm uzaktan çıplak tene sıkılmalıdır, sıkmadan önce verim alabilmek için bir-iki kere çalkalamanızı tavsiye ederiz.

    300’ün üzerinde ürün ve farklı deodorant çeşitleri ve en ucuz fiyata erkek sprey deodorant markaları Cimri.com’dan karşılaştırabilirsiniz. Bizim, size erkek deodorant tavsiyesi olarak önerimiz, en sağlıklı deodorantı seçmeniz.