Sonbahar, kış ve ilkbahar aylarında çocukların rahatça giyebileceği bir üst giysisidir montlar. Farklı renklerden oluşan kumaşlar ile her çocuğa hitap edebilen montlar, soğuktan koruması ve ter emici özellikleriyle vazgeçilmez bir eşyadır. Siz de Wed’ze gibi markalara ait en ucuz mont çeşitlerini Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Erkek Çocuk Mont Nedir?

Bahar ve kış aylarında soğuk hava şartlarından korunma amacıyla giyilen, değişik kumaş türlerinden üretilen, önü fermuarlı veya düğmeli olabilen çocuk üst giyim eşyasıdır. Polyester, deri, polar ve pamuklu kumaşlardan üretilirler. Erkek çocuk montlar mevsimine göre farklı seçeneklere sahip olarak üretilirler. Çocuk montları 3 yaş ile 14 yaş arasına hitap eder. Mont bedenleri; 3-6 yaş, 6-9 yaş, 9-12 yaş ve 12-14 yaş olarak değişir.

Erkek Çocuk Mont Çeşitleri Nelerdir?

Mont çeşitleri ihtiyaca göre cepli, kapüşonlu ya da şişme mont olarak modellendirilirler. Üzerine baskı yapılmış kumaşlardaki renkli seçenekler; erkek çocuklarının gözdesi durumundadır. Fermuarlı modeller kullanım kolaylığı ile ailelerin tercihi olmaktadır. Cepli çocuk mont modelleri, çocuğun ihtiyaç duyabileceği mendil vb birçok eşyaya kolay ulaşım imkânı sağlaması dolayısıyla oldukça kullanışlıdır. Yağmurlu ve soğuk havalarda kol bölgesi lastikli olan kapüşonlu mont çeşitleri çocuk için iyi bir koruyucudur. Çıkarılabilen kapüşonlu modeller iki farklı kullanımı mümkün hale getirmektedir. Erkek çocuk şişme mont modelleri; renk seçenekleri ve rüzgâra karşı koruyuculuğu ile yeni neslin trendi haline gelmiştir. Yün dolgulu, kalın kumaştan üretilen yünlü kışlık çocuk mont çeşitleri çetin iklim şartlarında iyi bir koruyucudur. Sırt kısmında ya da cep bölmelerinde armalar ya da farklı şekiller bulunan outdoor mont türleri; farklı desenleriyle ve spor aktivitelerinde dahi ekstra koruyuculuğuyla ebeveynlerin en çok tercih ettiği mont çeşitlerindendir. Kalın kumaştan ve sağlam iç malzemeden üretilerek hazırlanan kayak montu, doğa sporlarını seven çocuklar için özel üretilmiştir. Dış giyimin şıklıkla birleşebileceğinin kanıtı olan mont ceket çeşitleri bahar aylarında iyi bir seçenek haline gelmiştir. Özellikle iki yönlü giyilebilen erkek çocuk montları iki farklı renk kullanabilme şansı ile değişik kombin yapma imkânı sağlamaktadır. Seçim yaparken bölge iklim koşullarına, çocuğunuzun fiziksel özelliklerine ve büyüme hızına göre davranmanız yararınıza olacaktır.