Erkeklerin sonbahar ve kış aylarındaki neredeyse tek aksesuarı atkılardır. Hem soğuktan korunmak hem de girdiği ortamda şıklığı ile fark edilmek isteyen erkeklerin tercihidir. Son zamanlarda atkılar yerini boyunluğa bırakmış, yeni bir akımın yolunu açmıştır. Siz de en yeni trend olan erkek boyunluk modellerine en ucuz fiyatlarla Cimri’den ulaşabilir, birçok fiyat seçeneği arasından bütçenize göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Erkek Boyunluk Nedir?

En basit anlatımıyla; klasik atkının iki ucunun birleştirilmesiyle ortaya çıkmış aksesuardır. Uzun yıllardır kullanılan atkıya yeni bir alternatif olmuş, klasik ve spor giyimi tamamlayan bir aksesuar haline gelmiştir. Erkek boyunluk atkı; her yaştan erkekler tarafından tercih edilir ve beğeniyle kullanılır. Erkek boyunluk aynı zamanda güzel bir hediye alternatifidir. Hem klasik hem spor giyinmeyi sevenlerin beğenerek kullanacağı bir aksesuar olacaktır.

Erkek Boyunluk Çeşitleri Nelerdir?

Triko kumaştan yapılmış erkek triko boyunluk kış aylarında en çok kullanılan çeşittir. Kalın ve yünlü yapısıyla soğuk havalardan korur. Penye kumaşlardan yapılmış pamuklu erkek boyunluk, nispeten daha ince kumaşıyla ilkbahar ve sonbahar aylarında kullanılır. Yağmur ve rüzgâra karşı göğsü korumasıyla hasta olmanın önüne geçer. Polar erkek boyunluk ise yumuşak polar kumaştan üretilir ve sonbahar, kış aylarında kullanım için idealdir.

Erkek boyunluk renkleri, imal edildiği kumaşa göre değişir. Genelde erkek boyunlukları; siyah, kahverengi, gri, lacivert, beyaz, kırmızı gibi renklerde üretilse de farklı renk alternatifleri de mevcuttur. Desenli triko kumaşlardan üretilmiş olan desenli erkek boyunluk, klasik giyinmeyi tercih eden erkeklerin giyimine hareket kattığı için çok tercih edilir.

Erkek boyunluk nasıl takılır sorusunun cevabını verelim. Erkek boyunluk, eğer kısa boyda üretilmiş bir model ise baş bölgesinden geçirilerek boyuna takılır. Göğsü ve boynu örttüğü için koruma sağlar. Uzun boyda üretilmiş bir boyunluk ise boyun etrafına iki kez dolanır. Böylece hem daha çok koruma sağlar hem de şık ve gösterişli yapısıyla kıyafeti tamamlar. Eni geniş olan modeller aynı zamanda baş ve kulakları da örtmek için kullanılır. Aniden bastıran yağmur veya esen rüzgâr için koruma sağlayarak kişiyi ıslanmaktan ve üşümekten kurtarır.