ERKEK BERESİ NEDİR?

Ani değişen hava koşullarında kullanılmak üzere farklı boyutlara ve modellerde erkek bereleri tasarlanmıştır. Kullanacak olan kişilerin fiziksel yapıları gereği farklı boyut ve özelliklerde ürünler üretilmektedir. Erkek beresi nasıl takılır? Erkek berelerin, kulakları örten veya daha kısa olan modelleri mevcuttur. Uzun bereler model olarak arkadan sarkar. Öne çekildiğinde kulakları örter sıcak tutar. Bu nedenle boyut ve model olarak farklı ürünler üretilmesi sağlanmaktadır.

Erkek beresi çeşitleri nelerdir?

Bereler, kişilerin kullanım kolaylıklarına göre farklı materyallerden üretilir. Bunların içinde örgü, dokuma, ince polyester gibi çeşitler bulunmaktadır. Örgü modelleri en sert kış koşullarında iç kısmında astar olarak kullanılan polar kumaşlar ile güçlendirilerek oldukça koruyucu bir ürün haline gelir. Örgü kumaşlardan üretilen erkek bereleri daha çok spor ve konforlu giyimde kullanılır. Örgü erkek beresi üretiminde evde el örgüsü olarak da farklı modeller örülür. Erkek berelerinin farklı renk ve boyutlarda seçenekleri vardır. Erkek çocukları için daha küçük ebatları mevcuttur.

Dokuma kumaşlardan üretilen erkek beresi modelleri ise, iç kısmında astar olarak pelüş kumaşlar ile güçlendirilir. Bu sayede yine örgü berelerdeki gibi koruyucu bir hale gelir ve ısınmayı kolaylaştırır. Dokuma kumaşlardan üretilen modeller takım elbise, resmi giyim alanına kullanılır. Polyester kumaşlardan çok ince olarak üretilen, tüp şeklindeki bereler genellikle sporcular tarafından kullanılır. Spor esnasında alın bölgesindeki terlemeyi en iyi şekilde emerek kişin daha rahat spor yapmasını sağlar. İnce yapısı nedeni ile çok rahat kullanılan bir üründür.

Termo özellikli berelerde vardır. Bu bereler polar kumaştan üretilir. Zaman içerisinde kullanımı sırasında, tüylenmeye neden olmaması için kumaşa özel apre ile işlem yapılır.

Erkek Beresi ile Şık & modern görünüm!

Erkekler için üretilen modeller, konfor sağlamanın yanında, şık ve modern görünümü de destekler. Moda tasarımcıları, erkek ürünlerinin bütünleştiricisi olarak defilelerinde erkek berelerini de kullanırlar. Mağazalarda vitrinlerde kombinler üzerinde erkek bereleri görülür. Ayrıca berenin yanı sıra uygun atkı da seçilerek, atkı ve bere kombinleri yapılabilir.

Adidas, Thermoform, Nordbron, Columbia, jack Wolfskin marka erkek bereleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur.