• Trafik malzemeleri kategorisinde bulunan, arabaların olmazsa olmazı, hayat kurtarıcı özelliği taşıyan emniyet kemerleridir. Emniyet kemerleri, ulaşım araçlarında yolcuların ve şoförün güvenliğini sağlamak için üretilmiş bir düzenektir. Emniyet kemeri kullanımı, aracın içerisinde bulunan herkesin can güvenliğini sağladığından oldukça önemlidir. Cimri’de birçok markanın en uygun emniyet kemerlerini, en ucuz fiyat seçenekleri ile karşılaştırabilir ve dilediğiniz emniyet kemerine kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Emniyet kemerinin faydaları nelerdir?

    Trafikte meydana gelen kazalarda emniyet kemeri kullanmanın önemi oldukça büyüktür. Emniyet kemerleri, küçük çaplı kazaların yanı sıra, ağır yaralanmaların olduğu kazalarda da büyük önem taşımaktadır. Emniyet kemerleri herhangi bir çarpma anında vücutta meydana gelebilecek sarsıntıların kademe kademe azalmasını sağlarken, araçtan dışarıya savrulmanızı da engellemektedir. Çarpmanın etkisinin vücudunuzda tek bir noktaya değil, farklı noktalara da dağılmasını sağlayan emniyet kemerleri aynı zamanda baş, göğüs ve omurilik gibi hassas organların, araç içerisinde bir yere çarpmasının da önüne geçmektedir. Emniyet kemerlerinin bir diğer önemi ise; korkulanın aksine, herhangi bir kaza durumunda sizi araç içerisine kilitlemez. Tam tersine, kaza anında araç içerisinde savrulmanızı ve sağa sola çarpmanızı engelleyeceğinden, bilincinizi kaybetmez ve yaşama şansınızı aksine göre daha da yükseltirsiniz.

  • Emniyet kemeri kaç yaşından itibaren kullanılmalıdır?

    Araçlardaki emniyet kemerlerinin kullanımı 12 yaşından sonra yapılabilmektedir. Ancak öncesinde çocuğunuzun güvenliğini korumak için alacağınız araba koltuklarında da kemerler bulunmalıdır. Bu şekilde her an tüm aile bireylerinizin can güvenliğinden emin olabilirsiniz. Ne kadar kısa mesafe gidecek olursanız olun, aracınızın içerisindeki herkesin emniyet kemerinin takılı olduğuna emin olmadan yola çıkmamalısınız.

    Seyir hızınızın ya da mesafenizin emniyet kemeri kullanımı ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Her ne kadar yavaş ya da kısa mesafe gidecekseniz bile, emniyet kemerini mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Bu nedenle yeni arabaların çoğunda da, emniyet kemerini takmadığınız taktirde belirli bir süre sonra ışık yanmakta ve ses çıkmaktadır.

    Siz de, aracınızdaki güvenliğinizi ve hatta diğer tüm bireylerin güvenliğini en doğru şekilde sağlamak için, Cimri.com’da en uygun emniyet kemerleri modellerini bulabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.