track source
track source
 • Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
 • Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
 • Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
Karşılaştırmaya ekle
Tüm İhtiyaçların Trendyol'da, Tek Tıkla Kapında!
Tüm İhtiyaçların Trendyol'da, Tek Tıkla Kapında!
Elektronikten Modaya Süper Fırsatlar Var Var!
Elektronikten Modaya Süper Fırsatlar Var Var!
Philips FC9924-07 Elektrikli Süpürge ürünü için mağazaların en uygun fiyat aralığını Cimri.com'da inceleyebilirsiniz. Philips Elektrikli Süpürgeler fiyatları ücretsiz kargo ve BKM Express seçenekleri ile en uygun mağaza fiyatlarını inceleyip, mağazaya git butonuna tıklayarak keyifle alışverişinizi gerçekleştirin. En ucuz Philips FC9924-07 Elektrikli Süpürge Fiyatları Cimri'de!
 • Beyaz Eşya & Mutfak
 • Küçük Ev Aletleri
 • Elektrikli Süpürgeler
 • Philips Elektrikli Süpürgeler

Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge

 • Philips FC9924-07 Elektrikli Süpürge motoru minimum enerji harcayarak maksimum güçte çalışır.
 • ErgoGrip uzaktan kumanda sayesinde başlık dar alanlarda kolaylıkla hareket edebilir.
 • 2.2 litre Nano Clean toz haznesi kapasitesi ile evinizin her yerini toz haznesini boşaltmanıza gerek kalmadan tek seferde temizler.
 • Sert zeminlerde temizlik performansı, toz tutma ve enerji verimliliği için A sınıfı dereceyle tam performans sunmak üzere tasarlandı.
 • 350 W emiş gücü ve 2400 watt motor gücü ile temizliğiniz artık çok daha keyifli ve hızlı olacaktır.
 • HEPA filtre sayesinde sadece zemindeki değil havadaki tozları da algılar ve sizlere daha sağlıklı bir yaşam alanı sunar.
 • Günlük konuşma sesi düzeyinden çok az yüksek, yalnızca 75 dB(A) benzersiz sessizlik seviyesiyle büyüleyici bir performans deneyimi.
daha fazla göster
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.

Özellikler

 • Ergonomi
 • Kablo uzunluğu8 m
 • Otomatik kablo geri çekmeVar Var
 • Taşıma kollarıVar Var
 • Yıkanabilir filtreVar Var
 • Performans
 • Çaılışma yarı çapı11 m
 • Gürültü seviyesi75 dB
 • Halı temizleme performans sınıfıC
 • Hava akımı27 l/s
 • HEPA sınıfıHEPA 13
 • Sert zemin temizleme performansı sınıfıA
 • Temizleme çeşidiKuru
 • Temizleme yüzeyleriHalı, Sert zemin
 • Toz yeniden emisyon sınıfıA
 • Uygun kullanımEv
 • Vakum17 kPa
 • Vakumlu temizleme hava filtresiHEPA

Yorumlar

Çok İyi
74 Kişi
İyi
34 Kişi
Vasat
1 Kişi
Kötü
1 Kişi
Çok Kötü
5 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
03.05.2019 17:17Philips gerçekten bu işi çözmüş süpürge her anlamda çok başarılı olmuş küçük boyutuna rağmen çekişi çok güçlü ayrıca çok sessiz çalışıyor sesi hiç rahatsız etmiyor.
22.04.2019 06:19Küçük başlıklı fırçası mevcut,ayrıca sert zeminlerde kullanılan fırçası da vardır.Uzaktan kumandası da dahildir.
20.04.2019 09:02evlenmeden önce almıştım iyi ki de almışım şuan fiyatları gerçekten uçmuş durumda. yeni kullanmaya başladım ve çok memnunum. fiyatına değiyor aslında. çekim gücü çok iyi ve bir çok aparatı var. o yüzden detaylı temizlik de yapılabiliyor. çok kullanışlı kaliteli.
Borusunun bağlantısı zayıf çabuk kırılıyor. Malzemesi pahalı.
19.12.2018 14:37İlk zamanlar çok memnundum taki hortum ve borusunda problem yaşayana kadar. Servisten boru süpürge başlığı ve filtreleri geldi üstelik pahalı şimdi yine kırıldı. Borusunu elimle tutup süpürüyorum. Yılda 2 defa değişmek süpürgenin ücretini geçiyorToz torbalı süpürge almadığıma pişmanım.
15.08.2018 12:44toz torbasız oluşu hijyenik bir şekilde süpürdükten sonra temizlemek adına çok uygun bir üretim sağlamışlar, phılıps olduğundan dolayı açıkçası bu durum beni hiç şaşırtmıyor, çekim gücü ile bunu çok net bir şekilde ifade etmişler zaten kalite olarak
13.08.2018 21:43Son zamanlarda Philips'in elektrik süpürgesinin herkes tarafından tavsiye edildiğini gördüm. Bütün teknoloji marketlerinde gittiğin zaman bu makinanın hep göz önünde olduğunu görebilirsiniz. Süpürge konusunda en çok satılan modeller arasında yer almaktadır. Ben önceden torbalı olan elektrik süpürgeleri ve alma taraftarı değilim ancak bu süpürge ile birlikte o düşüncemde tamamiyle değişti. Bu şekilde kullanımı daha da kolay olmaktadır. Süpürgenin emiş gücü ya çok iyidir. Neredeyse 2 aydır kullanıyorum ve en ufak bir gücünde azalma olmamıştır. Uzun yıllar sorunsuz Kullanacağımı düşünüyorum
13.08.2018 20:27çekim gücü oldukça iyi. torbasız fakat toz kapasitesi gayet geniş. Hepa filtre varmış ayrıca en az toz salınımı yapan süpürgelerden biri yani benim gibi toza alerjisi olan insanlar için birebir bir makine
13.08.2018 20:12phılıps ın reklamlarında gordugum bu supurge modelını magazada da test ettıkten sonra nete gırıp hemen fıyat karsılastırması yapıp guvendıgım magazadan satın aldım. gercekten harıka bır cekım gucu var bu supurgenın. toz torbasız olması da ayrıca avantaj bence. sureklı bır torba aryısında ve malıyetınde bulunmuyorsunuz. evınıze alıp kullanmaya basladıgınızda gercekten daha oncekı temızlıklerınızın aslında yarıda kaldıgını hıssedeceksınız.
13.08.2018 17:48Elektrikli süpürge alacaktım çeyiz için bu modeli çok önerdiler.Philips olması da almam için büyük bir nedendi açıkçası.anne evinde de severek kullandığımız bir markaydı.Kendi evimde de en iyisi olsun istedim.
13.08.2018 16:41Elektrik süpürgesinin çekimi oldukça kuvvetli olması gerekiyor ki etrafta toz bırakmaması lazım. Benim tek önem verdiğim nokta buydu ve bu elektrik süpürgesini bir mağaza çalıştırıp denedim. Daha sonrasında internetten sipariş verdim ve 2 güne elime ulaştı. Evimin her köşesini temiz hissediyorum sayesinde.
Daha Fazlasını Gör

İnceleme

23.05.2016Yazan:Emel Bilge Çınar

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate İncelemesi

Philips’in torbasız elektrikli süpürgesi Marathon Ultimate FC9924/07, PowerCyclone 7 teknolojisiyle havayla tozu ayırarak hijyenik ortam sunabiliyor. Tüm zeminlerde etkili kullanabileceğiniz Philips FC9924/07 Marathon Ultimate, A sınıfı enerji tüketimiyle de dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Philips Marathon Ultimate FC9924/07’nin detayları incelememizde.
Philips FC9924/07 Marathon Ultimate İncelemesi

İyi bir elektrikli süpürge ararken tecrübe edilen ilk hezeyan, “elektrikli süpürge” mi yoksa “elektrik süpürgesi” mi demek gerekir sorusuna yanıt aramaktır. TDK’ya göre bu konuda bir kesinlik yok. Dolayısıyla ister “Elektrik Süpürgesi”, isterseniz “Elektrikli Süpürge” deyin, asıl ikileminiz “ne tür bir ürün almalıyım?” düşüncesi üzerinde yoğunlaşırken yaşanacak. Emiş gücüydü, hepa filtresiydi, su haznesiydi, turbo başlığıydı derken, kendinizi çok daha gelişmiş bir elektronik alet almaya çalışırken düştüğünüz bilinmezlik girdabında bulabilirsiniz. O nedenle bu incelemeyi yaparak, en azından Philips FC9924/07 Marathon Ultimate A Sınıfı Elektrikli Süpürge alıp almamak konusunda kararsızlık yaşayanlara, bir nebze olsun yardımcı olmak istedik.

Elektrikli Süpürge’nin Kısa Tarihi

Özellikle 70’lerden sonra, yoğun olarak Türkiye’de de kullanılmaya başlanan elektrikli süpürge, ev kullanımına uygun olması gözetilerek, ilk defa 1906 yılında Robert Bimm tarafından “Birum” adıyla Fransa'da üretildi. Aslen bir “aspiratör” olan bu icat, günümüzdeki “Elektrikli Süpürge” konseptine en yakın olan buluşlardan biriydi. 1930’lara gelindiğinde Eski Dünya’nın neredeyse tamamında el ilanları dolaşan “Birum Lutra”, ortak medeniyetimizin “Elektrik Süpürgesi” denince akla gelen ilk eseridir. Fakat “tozu üflemek” yerine, “tozu içine çeken” elektrikli süpürge konseptinin asıl mucidi, İngiliz bilim insanı Hubert Cecil Booth’tur. Tershaneler için gemi temizliği üzerine çözümler üreten Booth, sıkıştırılmış hava yardımı ile tozu yerinden kaldırmak yerine, yüksek emiş gücüyle tozu bir kapta depolamak fikrini hayata geçirmiş ilk kişidir. Bugün, tüm modern elektrikli süpürgeler hâlâ Booth’un ortaya koyduğu temel konsepti kullanıyor.

Genel Hatlarıyla Elektrikli Süpürge Çeşitleri

Teknik olarak “düşey hazneli, yatak silindirli, emer-döver torbalı süpürgeler” gibi isimleri olsa da, tüketicilerin günlük hayatında bildiği ve kullandığı terimler çok farklı. Bugün, bir mağazaya girdiğinizde göreceğiniz temel kategoriler; Toz Torbalı, Toz Torbasız, Hepa Filtreli, Su Filtreli, Islak Kuru ve El Süpürgesi kategorileri olacaktır. Bunun dışında, “Halı Yıkama”, “Dikey Süpürge”, “Buharlı Temizleyici” gibi alt kategoriler de görebilirsiniz fakat Philips FC9924/07 Marathon Ultimate’in de içinde bulunduğu torbasız, Hepa filtreli elektrikli süpürgeler, şimdilik piyasanın en gözde ürünleri durumundalar.

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate A Sınıfı Elektrikli Süpürge’nin Özellikleri

Yeni Philips FC9924/07 Marathon Ultimate A sınıfı torbasız elektrikli süpürge, üstün özellikler sunduğu iddiasıyla geliyor. PowerCyclone 7 teknolojisiyle, hava ile tozu mükemmel biçimde ayırabildiğini ortaya koyan Philips, süpürgenin “TriActiveMax” adını verdiği başlığıyla da tüm zemin türlerinde yüksek emiş performansı yakalayabilmeyi hedeflemiş.

Düşük Enerji Tüketimi ve Yüksek Verimlilik

EN 60312-1/2013 standartlarınca Şubat/Nisan 2014 tarihlerinde, bağımsız test kuruluşu tarafından test edilen Philips FC9924/07 Marathon Ultimate, Avrupa'da en çok satan 2400 Watt gücündeki 10 elektrikli süpürgeyle karşılaştırılan toz toplama sonuçlarına göre hepsinden daha fazla toz toplama becerisi göstermiş. Geçenlerde haber olan “Elektrikli süpürgelere AB sınırlaması getiriliyor” başlıklı gelişmelere göre, Avrupa Birliği (AB) tarafından enerji tasarrufu ve gürültüyü azaltmak amacıyla elektrikli süpürgelere getirilen güç sınırlaması 1 Eylül 2016 tarihinde başlıyor. Ampullere getirilen sınırlamanın ardından alınan bu önemli kararla birlikte, elektrikli süpürgelerin gücü bu tarihten itibaren en fazla 1600 Watt olabilecek. Dolayısıyla Philips FC9924/07 Marathon Ultimate’in daha düşük enerji harcayarak, daha fazla toz toplayabilmesi hem kullanım açısından hem de çevre duyarlılığı açısından son derece  güzel bir gelişme. Zaten çevre duyarlılığı ve düşük elektrik tüketimi konusunda bilinçli olan tüketiciler için, A sınıfı bir cihaz olan bu süpürge, son derece doğru bir seçim. Çünkü A enerji sınıfıyla yüksek performans sunmak için tasarlanmış.

Zemin Çeşitliliğine Uyum Sağlayan Özel Başlık

Bir süpürgenin emiş gücü kadar, onun kullanılabilirliğini ve genel performansını en fazla etkileyen diğer unsur, evin her köşesine değmesi gereken başlığıdır. Philips’in iddiasına göre bu ürün, sert zeminlerde üst düzey temizleme performansı sunarak %100 toz toplama becerisi gösteriyor. “TriActiveMax” adı verilen özel başlık, zemine kusursuz bir şekilde yapışıp, tek seferde üç temizlik işlemi uygulayarak yerleri tertemiz yapıyor:

1) Özel olarak tasarlanmış tek taraflı plaka halıyı nazikçe açar ve derinlerdeki tozu emer.

2) Daha geniş olan ön açıklık daha büyük parçacıkları toplar.

3) Yan kısımlardaki fırçalar, köşelerin kusursuz bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Yüksek Emiş Gücü ve PowerCyclone 7 Teknolojisi

Her türlü elektronik ürünün, var olmasının temel sebebi olan ana işlevlerine “süslü” isimler verilerek “pazarlama harikasına” dönüştürüldüğünü biliyoruz. Pekiyi, burada söz konusu olan “PowerCyclone 7” teknolojisi de gerçekten böyle mi? Yoksa ayrı bir isim almayı hak edecek kadar fark yaratan, işlevsel bir teknoloji mi? Philips’e göre aerodinamik “PowerCyclone 7” tasarımı 3 etkili adımla hava direncini en aza indirerek olağanüstü bir temizlik performansı sağlıyor:

1) Hava PowerCyclone'a düz ve pürüzsüz hava girişi sayesinde yüksek hızla girer.

2) Eğimli hava geçişi havayı siklonik hazne içinde yukarı yönde ivmelendirir.

3) Siklonun üstündeki çıkış kanatları etkili bir şekilde tozu havadan ayırır.

Gerçekten de piyasadaki diğer elektrikli süpürgelere baktığımızda, Philips’in iç aksam tasarımında fark yaratan bir yöne gittiğini görüyoruz. 11 metrelik çalışma yarı çapı içinde, yıllık 26,7  kW·s enerji tüketimiyle A sınıfı toz tutma ve A sınıfı enerji klasmanında olan bu ürün, bir elektrikli süpürgeden bekleyebileceğiniz hemen her şeyi size vaat ediyor.

Eğer özellikle mutfak, banyo gibi alanlarda toz, kırıntı, saç süpüren biriyseniz, sert yüzeyde toz tutma kapasitesi %100 olan Philips FC9924/07 Marathon Ultimate ile “TriActive Z” sert zemin başlığını kullanarak, tek seferde tüm tozları ve kırıntıları toplayabilirsiniz. Benzeri ürünlerde görmediğimiz bir Z şekilli tasarım, tozu ve daha büyük kırıntıları süpürürken ileri itmeden hava kanalına yönlendiriyor ve hızlıca emilmesini sağlıyor. Yan hava kanalları kenar boyunca mükemmel temizlik sağladığı için, daha büyük kırıntıları temizlemek için başlığı çıkarmanıza gerek kalmadan fayans, laminant, parke vb. sert zeminde temizlik yapabiliyorsunuz.

Eğer eviniz baştan başa halı kaplıysa, Philips FC9924/07 Marathon Ultimate’in halı üzerinde toz tutma sınıfının C olduğunu baştan söyleyelim. Yine de buradan “halıları temizlemediği” manasını çıkarmayın.

NanoClean Teknolojisi İle Etrafı Kirletmeden Toz Boşaltma

Philips’e göre; bu yenilikçi teknoloji tozun dağılmasını önlemek için özel olarak tasarlanmış. NanoClean teknolojisi ile toz havada asılı kalmıyor; toz haznesinin dibinde birikiyor. Hazne açıldığında da toz dağılmıyor. Adında “Nano” var fakat, teknolojinin kendisinde gerçekten Nano Teknoloji’den faydalanılmış mı, bunu gerçekten bilemiyoruz. Keza kontrollü boşaltma için “ekstra ergonomik toz haznesi” adı verilen toz depolama ünitesini de kullanabileceğiniz söyleniyor, fakat gördüğüm kadarıyla toz haznesinin açılması konusunda, özellikle tek elle hareket ederken sorun yaşayabilirsiniz. Onun dışında toz haznesini boşaltmak konusunda önemli bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. (Bazı kullanıcılar, ürünün kendi sitesinde toz haznesini açmakta sorun yaşadıklarını belirtmiş. Fakat gördüğüm kadarıyla bu üründen ürüne değişebilen bir durum. Eğer siz de böyle bir problem yaşıyorsanız, mutlaka bir Philips yetkili servisi ile görüşün.)

Uzaktan Kumandalı Rahatlık: ErgoGrip ile Eğilmeden Çalıştırma ve Duraklatma Yapın

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate’in en göze çarpan ekstra özelliklerinden biri, ev temizliğinin en büyük sorunu olan “bel ağrısının” önüne geçebilecek güzelliklerinden ErgoGrip; yani uzaktan kumanda. Bu uzaktan kumanda sayesinde, elektrikli süpürgenizin başlığı dar alanlarda kolaylıkla hareket edebiliyor ve makinenin gücünü artırmak, azaltmak ve hatta elektrikli süpürgeyi kapatmak çok kolay hale geliyor. Bu noktadaki tek eleştirim, uzaktan kumandanın bulunduğu bölgedeki plastiğin malzeme kalitesinin yeterince iyi olmaması. Eğer bu alan biraz daha sert ve korunaklı bir şekilde yapılabilseydi, itme ve çekme hareketleri sırasındaki tutuş biçiminden, uzun vadede olumsuz etkilenmezdi. İlk zamanlar farkına varmayabilirsiniz; fakat garanti kapsamında olmayan bu tür bir deformasyonun önüne geçebilmek adına baştan dikkatli olmanızı öneririm. Eğer kumanda bölgesini özensiz ve dikkatsiz kullanırsanız, çok kısa sürede kırılacaktır.

%99,95 Filtreleme Özellikli Ultra Clean Air HEPA 13 Filtre

Son yılların en büyük “Hype’larından” biri HEPA filtreleri… HEPA filtreleri yokken, evlerimizi nasıl temizliyorduk ya da klima ile nasıl havalandırıyorduk bilmiyorum. Ama özellikle alerjik astımı olanlar için “vazgeçilmez bir unsur” olan HEPA filtresi Philips FC9924/07 Marathon Ultimate’te de var. Söz konusu “Ultra Clean Air HEPA 13” filtre tozların yaklaşık %99’unu tutarak temiz ve alerjik etkenlerin “neredeyse” olmadığı bir ortam sağlıyor. Eğer HEPA’nın ne demek olduğunu ve neden diğer filtrelerden ayrıldığını merak ediyorsanız, kısaca şöyle özetleyeyim. High Efficiency Particulate Air sözcüklerinin baş harflerinden meydana gelen HEPA, “Yüksek Verimli Partikül Filtresi” anlamına gelir. HEPA özelllikli elektrikli süpürgelerin filtreleme sistemini oluşturan bu yapılar, astım ve alerjik belirtilere neden olan ince toz partiküllerini yakalar. HEPA filtrelerinin farklı filtrasyon seviyeleri vardır ve filtre numarası büyüdükçe daha fazla partikül filtre edilir. Hiçbir toz partikülünün kaçmaması için HEPA filtre ile birlikte süpürgenin kendisinin de hava geçirmez olması elzemdir. HEPA filtreli bir makina alıp, ömür boyu kullanırım diye düşünmeyin. Eğer yıkanabilir özellikte değilse -ki piyasadaki pek çok ürün bu özellikte değil- filtrenizin ortalama 6 ay ile 1 sene içinde, periyodik olarak değiştirilmesi gerekir.

Üç tip çıkış filtresi vardır; mikro filtreler, yıkanmayan HEPA filtreler ve yıkanabilir HEPA filtreler. Mikro filtreler ve yıkanmayan HEPA filtreler, adı üzerinde olduğu üzere “yıkanamaz” ve yenileri ile değiştirilmeleri gerekir. Yıkanabilir HEPA filtreler kullanma kılavuzundaki talimatlara göre yıkanmalıdır. Torbasız süpürgelerde filtre kirli görünüyorsa veya torbalı süpürgelerde toz torbasının ortalama 5. değişiminde motor filtresi de değiştirilmelidir. Motor filtresi yıkanamaz, bu yüzden daima yenisi ile değiştirilmesi gereklidir. Torbasız Philips FC9924/07 Marathon Ultimate’in toz haznesinin filtresi kirli görünüyorsa toz haznesi filtresi temizlenmelidir. Elektrikli süpürgenizden tam verim alabilmek için bu önerilere mutlaka kulak verin.

Son Söz

Özellikle sert yüzeylerde muazzam temizlik sağlayan, sessiz, ergonomik, şık ve çevreye duyarlı olan Philips FC9924/07 Marathon Ultimate, elektrikli süpürge arayışında olan hemen herkes için harika bir seçim. Piyasadaki muadillerine göre fiyatı biraz daha fazla olsa da emiş gücünden, Z tipi başlığının ergonomisinden, elektrikli süpürgenin görünüşünden ve sessizliğinden memnun kalacağınızı düşünüyorum. Dolayısıyla uzun vadeli bir yatırım olacağı için, kullanım süreci içinde kendisini amorti edecektir. Gördüğüm ufak tefek eksikleri ise zemin değişikliği sırasında kullanılan aparatın sertliği ve değişime tabii olma zorunluluğu, kumanda bölgesindeki malzemenin zayıf oluşu ve bazı ürünlerin toz haznesinde rastlanan kolay açılmama problemi. Onun dışında Philips FC9924/07 Marathon Ultimate’i, özellikle evinde evcil hayvan besleyen okuyucularımız başta olmak üzere, dertsiz temizlik arayan herkese rahatlıkla önerebilirim. En ucuz Philips FC9924/07 Marathon Ultimate fiyatları, en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri’de. Cimri, cebinize çalışır.

Cimri'nin Seçimi
Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
Philips FC9924-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol
track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery
Karşılaştır