iştirakidir.
1.999 - 2.099 TL (2 Fiyat Seçeneği)
1 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Uzman Yorumu 08.09.2015
Philips Marathon Auto Clean, özel AutoCelan filtreleme sistemi ve tozların yüzde 99.95’ini filtreleyebilen HEPA 13 filtreyle, güçlü emü&# ... 351; gücünü buluşturuyor. 2200 Watt gücündeki motorla donatılan Philips Marathon Auto Clean, 440 Watt emiş gücü sunuyor. Ayarlanabilen emiş gücü kontrolüyle, her türlü yüzeyde temizlik yapabilmenizi sağlayan Philips Marathon Auto Clean, etkili antialerjik filtreleme sağlıyor. TriActive başlıkla birlikte, maksimum 440 Watt emiş gücünü başarılı bir şekilde aktaran süpürge daha az yorularak daha rahat temizlik yapabilmenizi imkan tanıyor. Üçlü etkiye sahip olan TriActive başlığın uç bölümündeki geniş delik, büyük parçaları kolayca temizleyebilmenizi sağlıyor. Başlığın yan fırçalarıysa, mobilya ve duvarla diplerindeki tozları çekebiliyor. Optimize hava akımı için özel olarak tasarlanan başlık zemine tüm emiş gücünü aktararak maksimum performans sunabiliyor. 78 dB gürültü seviyesiyle makul bir ses performansı sunan Philips Marathon Auto Clean’in birçok süpürgeye göre daha sessiz çalıştığını söyleyebiliriz. 1.5 litrelik toz toplama haznesine sahip olan süpürge, 3 parçalı filtreleme sistemini kullanıyor. İlk filtrelemeyi hazne içindeki silindir filtre içerisinde gerçekleşirken, filtreden kaçan daha küçük toz ve partiküller motor koruma filtresinden geçiriliyor. Çıkıştaki HEPA 13 filtreyse, dışarı atılan havanın yüzde 99.95’ini filtreleyerek, tozun tekrar dışarı atılmasını önlüyor. Philips Marathon Auto Clean’de kullanılan HEPA 13 filtre yıkanabiliyor. Süpürgenin HEPA 13 filtresini her altı ayda bir temizleyebilirsiniz. En fazla 4 kez temizlik yapmanıza imkan tanıyan HEPA 13 filtreyi 4 temizlikten sonra değiştirmeniz gerekiyor. Başarılı bir performans sunan Philips Marathon Auto Clean, yüksek emiş gücüyle her yüzeyde etkili sonuçlar elde edebiliyor. Kaliteli malzemenin kullanıldığı süpürgenin 7.5 kg’lık ağırlığıyla biraz hantal olduğunu söyleyebiliriz. Toz torbasız ve etkili temizlik sunan bir süpürge almayı düşünüyorsanız, Philips Marathon Auto Clean modelini tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. devamı+
Cevap Yaz

Philips FC9225 Marathon Elektrikli Süpürge

1.999,00 - 2.099,00 TL (2 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
akbank.com
Bu ürünü 102.04 TL'den başlayan taksitlerle almak ister misiniz?
Hemen Başvur
 • Daha Fazla Göster (-28) Gizle
ÖZELLİKLER
 • Ağırlık & boyutlar

 • Ağırlık 7,5 kg
 • Diğer özellikler

 • HEPA AirSeal N
 • Enerji yönetimi

 • Değişken güç Var
 • Maksimum giriş gücü 2000, 2200
 • Soğurma gücü 440 W
 • Ergonomi

 • Kablo uzunluğu 7 m
 • Toz torbası dolu göstergesi Var
 • Paket içeriği

 • Parke fırçası Var
 • Performans

 • Çaılışma yarı çapı 10 m
 • Gürültü seviyesi 78 dB
 • Hava akımı 40 l/s
 • HEPA sınıfı HEPA 13
 • Temizleme çeşidi Kuru
 • Temizleme yüzeyleri Halı, Sert zemin
 • Uygun kullanım Ev
 • Vakum 33 kPa
 • Vakumlu temizleme hava filtresi HEPA
 • Tasarım

 • Döner toplu materyel Plastik
 • Kablosuz Yok
 • Tip Silindir vakum
 • Toz kapasitesi 1,5 l
 • Toz torbası tipi Torbasız
 • Tüp çeşidi Teleskopik
 • Ürün rengi Gümüş
YORUMLAR ( 1 )
1 Kullanıcı Puanı 1 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 50 - 1 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
Uzman Yorumu
08.09.2015
Philips Marathon Auto Clean, özel AutoCelan filtreleme sistemi ve tozların yüzde 99.95’ini filtreleyebilen HEPA 13 filtreyle, gü&ccedi l;lü emüş gücünü buluşturuyor. 2200 Watt gücündeki motorla donatılan Philips Marathon Auto Clean, 440 Watt emiş gücü sunuyor. Ayarlanabilen emiş gücü kontrolüyle, her türlü yüzeyde temizlik yapabilmenizi sağlayan Philips Marathon Auto Clean, etkili antialerjik filtreleme sağlıyor. TriActive başlıkla birlikte, maksimum 440 Watt emiş gücünü başarılı bir şekilde aktaran süpürge daha az yorularak daha rahat temizlik yapabilmenizi imkan tanıyor. Üçlü etkiye sahip olan TriActive başlığın uç bölümündeki geniş delik, büyük parçaları kolayca temizleyebilmenizi sağlıyor. Başlığın yan fırçalarıysa, mobilya ve duvarla diplerindeki tozları çekebiliyor. Optimize hava akımı için özel olarak tasarlanan başlık zemine tüm emiş gücünü aktararak maksimum performans sunabiliyor. 78 dB gürültü seviyesiyle makul bir ses performansı sunan Philips Marathon Auto Clean’in birçok süpürgeye göre daha sessiz çalıştığını söyleyebiliriz. 1.5 litrelik toz toplama haznesine sahip olan süpürge, 3 parçalı filtreleme sistemini kullanıyor. İlk filtrelemeyi hazne içindeki silindir filtre içerisinde gerçekleşirken, filtreden kaçan daha küçük toz ve partiküller motor koruma filtresinden geçiriliyor. Çıkıştaki HEPA 13 filtreyse, dışarı atılan havanın yüzde 99.95’ini filtreleyerek, tozun tekrar dışarı atılmasını önlüyor. Philips Marathon Auto Clean’de kullanılan HEPA 13 filtre yıkanabiliyor. Süpürgenin HEPA 13 filtresini her altı ayda bir temizleyebilirsiniz. En fazla 4 kez temizlik yapmanıza imkan tanıyan HEPA 13 filtreyi 4 temizlikten sonra değiştirmeniz gerekiyor. Başarılı bir performans sunan Philips Marathon Auto Clean, yüksek emiş gücüyle her yüzeyde etkili sonuçlar elde edebiliyor. Kaliteli malzemenin kullanıldığı süpürgenin 7.5 kg’lık ağırlığıyla biraz hantal olduğunu söyleyebiliriz. Toz torbasız ve etkili temizlik sunan bir süpürge almayı düşünüyorsanız, Philips Marathon Auto Clean modelini tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz. ... devamı +
Bu yorumu beğendiniz mi?
cevap Sayısı : 0
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Marathon FC9225 Auto Clean Son zamanlarda, televizyon reklamlarında sıklıkla karşımıza çıkan Marathon FC9225 Auto Clean modeli elektrikli süpürgeyi inceledik.
Yazar: Nevra Seydim 15/12/2014

Temizliğin olmazsa olmaz yardımcıları olan süpürgelerden; Philips Marathon FC9225 Auto Clean Toz Torbasız Elektrikli Süpürge, günümüz teknolojisine rahatlıkla ayak uydurmuş görünüyor. Ancak yeterince maliyetli olan bu sınıfta, herhangi bir süpürgeyi almaya karar vermeden önce detaylı bir incelemeden de geçirmek gerekiyor. Philips Marathon FC9225 Auto Clean Toz Torbasız Elektrikli Süpürge’nin en önemli ve göze çarpan özellikleri; 2200 Watt gücündeki motoru ve 440 Watt gücündeki emiş gücü. Bu da şu anlama geliyor; Philiphs Marathon FC9225 Auto Clean’e oranla daha düşük emiş gücüne sahip süpürgelerle temizlediğiniz yerleri bu süpürgeyle –buraya dikkat, aynı tozu bir de bu süpürgeyle değil- üzerinden geçmek suretiyle tekrar temizlediğinizde, daha önce yaptığınız temizliğin ne kadar yetersiz olduğunu görüp, harcadığınız emeğe ve zamana üzülebilirsiniz. Üstelik bu emiş gücüne süpürgenin 3. ya da 4. ayarındayken rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz ve süpürgenin 5. ayarı çok yüksek bir emiş gücü sunduğu için, süpürgeyi bu ayarda hakkını vererek kullanabilmek için gelişmiş kol kaslarına ihtiyacınız olabilir.

Süpürgenin 1.5 litre toz kapasitesi var. İlk kullanışınızda ortalama büyüklükte bir evin şimdiye kadar birikmiş tozlarını da toplayacağı için toz haznesinin bir seferde dolmasına sebep olabilir. Zamanla, bu süpürgeyi kullandıkça; kullandığınız mekanda ve özellikle halılarda birikmiş tozlar azalacak, toz haznesi daha geç dolmaya başlayacaktır. Yine de, toz haznesinin çok büyük olmadığını ve değiştirmek için uzun süre bekletemeyeceğinizi belirtmeliyim. 

Philips’in yazıya konu olan süpürgesinde yer alan ve Otomatik temizleme anlamına gelen auto-clean özelliğinin filtreyi tamamen temizlemek gibi bir iddiası yok. Auto-clean özelliği, birikmiş tozun filtre kıvrımlarından toz sepetine dökülmesini sağlayacak bir titreşim oluşturuyor ve hava akışının filtrede kalmış toz tarafından engellenmemesini sağlıyor. Bu da, emiş gücünde yaşanacak düşüşlerin önüne geçiyor diyebiliriz. Bu sebeple auto-clean özelliği; filtre temizliğinin kolaylığı ya da zorluğu yerine, emiş gücünün düşüp düşmemesi konusunda değerlendirmek, beklentileri daha doğru karşılayacak bir tutum olur.

Cihazda kullanılan HEPA 13 filtresi hakkında biraz bilgi vermek gerekirse; HEPA (High Efficiency Particulate Air), yüksek verimlilikte parçacık tutucu hava filtresi anlamına geliyor. HEPA filtreler kendi içinde HEPA 10, HEPA 11, HEPA 12, HEPA 13 ve HEPA 14 olmak üzere 5 kategoriye ayrılıyor. HEPA yazısının önündeki rakamlar büyüdükçe, filtrenin parçacık tutma oranı da büyüyor. HEPA 13’lerin filtre etkinliği %99.95 olarak belirlenmiş. Yani, HEPA filtreden 10 bin parçacık geçtiğinde sadece 5 tanesini dışarı çıkartıyor ki bu da çok yüksek bir oranda toz tutma kapasitesi olduğunu gösteriyor. HEPA filtreler kullan-at ya da temizlenebilir olarak üretilebiliyor. Philips Marathon FC9225 Auto Clean Elektrikli Süpürge’de yıkanabilir HEPA 13 filtresi kullanılmış.

Ancak, “yıkanabilir” ibaresi her kullanımdan sonra, filtrenin içini dışını deterjanla bir güzel yıkamak anlamına gelmiyor. Suyun altına tutup temizlenene kadar bekleyerek yıkanan bu filtre, yıkama sonrasında tabii ki ilk günkü temizliğine ulaşmayacaktır. Ayrıca, bu filtre yaklaşık 6 ayda bir olmak üzere toplamda 4 kere yıkanabiliyor, ki bu da yaklaşık 2 yıllık bir döneme denk geliyor. Sonrasında, yeni bir HEPA 13 yıkanabilir filtreyle değiştirmek gerekiyor.

Toz haznesinin içinde bulundan silindirik iç filtreyi temizlemek ise oldukça meşakkatli bir iş. Bu konuyu detaylandırmadan önce, toz haznesini açmak için temizlik bittikten sonra bir süre beklemenizi, tozlar hala uçuşur durumdayken açmamanızı öneriyorum. Aksi halde, hem süpürgenin gövdesine hem de sizin üstünüze yapışacak tozlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Toz haznesini açıp, tozları çöpe ya da bir poşete döktükten sonra silindirik iç filtreyi temizleyebilirsiniz. Bu temizleme işlemini mümkünse açık bir alanda yapmanızı tavsiye ederim, yoksa evden topladığınız tozları tekrar eve yayabilirsiniz. Filtreyi, zedelemeyecek şekilde hafif hafif vurarak ya da bir bez yardımıyla temizleyerek birikmiş tozlardan kurtarmak mümkün. Daha kolay bir yöntemi varsa, bana da söylerseniz sevinirim.

“Süpürge” deyince aklıma gelen ilk şey, hiç sevmediğim ama kaçış yolu da bulamadığım süpürge sesidir. Ancak bu süpürgenin sesi emiş gücüne göre makul ve katlanılabilir seviyede. Ancak, süpürgeyle sert bir cismi çekmeye çalışırsanız, toz haznesine hapsolan bu cismin sesi, hazneyi temizleyene kadar ciddi bir gürültü yapıp rahatsız edici olabiliyor.

Son olarak, kordon uzunluğu 7 metre ile yeterli olsa da süpürgenin ve özellikle başlıklarının ev içi hareketi bir nebze zor olabilir. 7.5 kg ağırlığı ise kimileri için sorun çıkarmazken yine bazı kişiler için ağır olarak değerlendirilebilir.

Nevra Seydim 15/12/2014
Misafir Editör
Philips Elektrikli Süpürgeler