iştirakidir.
159 - 225 TL (48 Fiyat Seçeneği)
2 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Uzman Yorumu 09.09.2015
Fantom’un uygun fiyatlı dikey tip elektrikli süpürgesi Fantom WF 4700, ıslak ve kuru temizleme yapabiliyor. 3 farklı kullanım tipi sunan Fantom ... WF 4700 ile birlikte, sulu temizleme, toz torbasız ve toz torbalı süpürme yapılabiliyor. Maksimum 1800 Watt güç üreten Fantom WF 4700, 15 litre kapasiteli tankı kullanıyor. 4 litre toz toplama, 9 litre sulu temizle hacmi sunan süpürge, 8 metrelik yarıçap içerisinde çalışabiliyor. Uygun fiyatıyla dikkat çeken Fantom WF 4700 elektrikli süpürgenin gövdesinde daha kaliteli malzeme kullanılırken, aksesuarlarda nispeten daha düşük kalitede plastik malzemeler tercih edilmiş. Islak ve kuru temizlik yapabilen süpürge etkili bir temizlik performansı sunabiliyor. Hava temizleme özelliğine de sahip olan Fantom WF 4700, beraberinde gelen parfümleri kullanarak ortamın havasını emip, temiz ve ferah havayı dışarı verebiliyor. Performans konusunda sıkıntısı olmayan süpürgenin sıkıntısı, yüksek gürültü. Olukça sesli çalışan süpürgenin aksesuarlarında düşük kalitede plastik tercih edilse de, hortumdan plastik boruya ve başlıklara kadar birçok bileşeni kolaylıkla ve uygun fiyatla temin edebilmeniz mümkün. Hem ıslak hem de kuru yüzeylerde temizlik yapabilen ve uygun fiyatlı bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız varsa, Fantom WF 4700 aradığınız ürün olabilir. devamı+
Cevap Yaz
19.01.2015
motor gücü normal toz kapatisesi çok yüksek bir ürün ayrıca 9 lt su almasıda harika ister torbalı ister torbasız kullan
Cevap Yaz

Fantom WF 4700 Elektrikli Süpürge

159,00 - 225,00 TL (48 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
  • Daha Fazla Göster (-18) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Filtre Su Filtre
  • Motor Gücü 1800 W
  • Toz Kapasitesi 4 lt
  • Ürün Tipi Toz Torbasız
YORUMLAR ( 2 )
2 Kullanıcı Puanı 2 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 33 - 1 Kişi
5 Yıldız
% 33 - 1 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
Uzman Yorumu
09.09.2015
Fantom’un uygun fiyatlı dikey tip elektrikli süpürgesi Fantom WF 4700, ıslak ve kuru temizleme yapabiliyor. 3 farklı kullanı m tipi sunan Fantom WF 4700 ile birlikte, sulu temizleme, toz torbasız ve toz torbalı süpürme yapılabiliyor. Maksimum 1800 Watt güç üreten Fantom WF 4700, 15 litre kapasiteli tankı kullanıyor. 4 litre toz toplama, 9 litre sulu temizle hacmi sunan süpürge, 8 metrelik yarıçap içerisinde çalışabiliyor. Uygun fiyatıyla dikkat çeken Fantom WF 4700 elektrikli süpürgenin gövdesinde daha kaliteli malzeme kullanılırken, aksesuarlarda nispeten daha düşük kalitede plastik malzemeler tercih edilmiş. Islak ve kuru temizlik yapabilen süpürge etkili bir temizlik performansı sunabiliyor. Hava temizleme özelliğine de sahip olan Fantom WF 4700, beraberinde gelen parfümleri kullanarak ortamın havasını emip, temiz ve ferah havayı dışarı verebiliyor. Performans konusunda sıkıntısı olmayan süpürgenin sıkıntısı, yüksek gürültü. Olukça sesli çalışan süpürgenin aksesuarlarında düşük kalitede plastik tercih edilse de, hortumdan plastik boruya ve başlıklara kadar birçok bileşeni kolaylıkla ve uygun fiyatla temin edebilmeniz mümkün. Hem ıslak hem de kuru yüzeylerde temizlik yapabilen ve uygun fiyatlı bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız varsa, Fantom WF 4700 aradığınız ürün olabilir. ... devamı +
Bu yorumu beğendiniz mi?
cevap Sayısı : 0
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
19.01.2015
motor gücü normal toz kapatisesi çok yüksek bir ürün ayrıca 9 lt su almasıda harika ister torbalı ister torbas 05;z kullan ... devamı +
Bu yorumu beğendiniz mi?
cevap Sayısı : 0
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Fantom WF 4700 Küçük ev aletleri ve temizlik ürünleriyle tanıdığımız Fantom’un, su filtreli Fantom WF 4700 elektrikli süpürge modeli test merkezimin konuğu oldu. Su filtreli ve toz torbalı kullanıma uygun Fantom WF 4700, 1800 Watt’lık motor gücüyle yüksek emiş gücü sunuyor. EN uygun fiyat alternatiflerini sitemizde bulabileceğiniz Fantom WF 4700 modelinin detaylarını incelememizde bulabilirsiniz.
Yazar: Ömer Balk 28/07/2015

Fantom, küçük ev aletleri ve profesyonel temizlik makineleri çözümleriyle 1986 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. Elektrikli süpürgeler alanında geniş bir yelpazede ürünlerini sunan Fantom, filtreli ve filtresiz modelleriyle pazarda yer alıyor. Firmanın uygun fiyatlı, hem toz torbalı hem de sulu filtreleme sistemini kullanan Fantom WF 4700 elektrikli süpürge modelini test merkezimizde mercek altına aldık.

Uygun fiyatı ve yüksek performansıyla dikkat çeken Fantom WF 4700, tasarım olarak rakiplerinden oldukça farklı yapıya sahip. Geçmiş dönemdeki elektrikli süpürge modellerinin tasarımını kullanan dikey yapılı elektrikli süpürgenin tasarım özellikleriyle imcelememize başlayalım.

Tasarım

Fantom WF 4700, su filtreli ve toz torbalı temizlik seçeneği sunan elektrikli modellerden biri. Cihaz bu fonksiyonu yerine getirmek adına, biraz eski bir tasarımla üretilmiş. Günümüz yatay tip elektrikli süpürge modellerinden farklı olarak Fantom WF 4700, dikey tasarıma sahip. Canlı renklerin tercih edildiği süpürgenin bizim incelediğimiz modelinde, kırımız renk kullanılmıştı. Fantom WF 4700’nin üst, alt ve motor bölümü aynı renkte. Motor bölümünü de kapsan hazneyse, yarı şeffaf plastikten üretilmiş. Hazneyle gövdenin birleşimini sağlayan kilit mekanizmasındaysa siyah plastik tercih edilmiş. ABS plastikten üretilen Fantom WF4700’deki malzeme kalitesi fiyat grubuna göre yeterli seviyede. Süpürgedeki plastik kalitesi, üst seviye model arayan kullanıcıları tatmin etmeyebilir.

Süpürgenin üst bölümde gövdeyi enlemesine kesen, gövdeyle aynı renkteki tutacak konumlandırılmış. Üst bölümü oluşturan gövdeyle motor birleşik yapıda ve bu ağır yapıyı tutacakla kaldırarak alt bölümdeki hazneye ulaşabiliyorsunuz. 380 x 380 x 500 mm boyutlarındaki Fantom WF 4700'ün, 6.7 kg ağırlığında olduğunu belirtelim. Ağırlığın büyük kısmıysa tutacakla kaldırdığınız gövde bölümünde yer alıyor. Temizlik konusunda titiz bir kullanıcıysanız, Fantom WF 4700’ün temizliğinde, hazneye ulaşmak için bolca ağırlık kaldıracağınızı belirtelim. Gövdenin üst bölümde kontrol tuşları konumlandırılmış. Fantom WF 4700 modelinde güç ayarlama düğmesi bulunmuyor. Fantom WF4800 modeliyse güç kontrol düğmesiyle birlikte gelmekte. WF 4700’ün üzerindeyse açma-kapama tuşu ve devir anahtarından oluşan 2 adet kontrol tuşu yer alıyor. Süpürgede kablo toplayıcı bulunmuyor. Kabloyu motorun etrafındaki yuvaya sararak muhafaza ediyorsunuz.

Gövdeyi kaldırdığınızdaysa, motorun alt bölümündeki şamandıra ve kafesi görebiliyoruz. Haznenin üzerindeki ara gövdeyle, hazne birbirinden ayrılıyorlar. Çıkarılabilir ara gövdenin üzerine filtrelerle birlikte şamandıra kısmını denk geliyor. Ara gövde üzerindeki yuvaya filtrelerle birlikte gövde oturuyor. Emiş yuvasından içeriye doğru uzanan parçaysa, yönlendirici egzoz. Tozun yanı sıra saç, tüy, yün ve iplik gibi temizlik sırasında egzoza takılabilecek parçalar zamanla emişin azalmasına sebep olabiliyor. Fantom WF 4700’ün emiş yuvasına bağlanan yönlendirici egzozun, performansın düşmemesi için periyodik olarak temizlenmesi gerekiyor. Aynı şekilde şamandıra kafesinin etrafındaki filtrelerde zamanla tıkanabiliyor. Yıkanabilir özellikli filtreleri kimyasal kullanmadan yıkayıp, kurutarak tekrar kullanabilirsiniz.

Yarı şeffaf haznenin alt bölümdeyse, gövdeyle aynı renkteki hazne alt gövdesi ve tekerler yer alıyor. Tekerlekler 360 derece hareket edebiliyor. Fantom WF 4700’ü de kullanılan tekerlekler, her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz türden. Haznenin orta bölümden bağlanan hortumun sap kısmında hava tahliye penceresi yer almakta. Uzatma borularıysa sert plastikten üretilmiş ve boruların boyunu ayarlayamıyorsunuz. 2x48 cm boyutlarındaki 2 parçadan oluşan boru, iç içe geçerek monte ediliyor. Üst kısmı spiral yapılı hortumun başlık kısmıyla bağlayarak kullanıyorsunuz. Fantom WF 4700 ile birlikteyse genel kullanımda kullanacağınız fırçalı süpürücü başlık, kenar köşe ve koltuk aralarında kullanabileceğiniz ince uçlu başlık ve son olarak döşeme ve koltukların temizliğinde kullanabileceğiniz küçük uçlu başlık geliyor.

Fantom WF 4700’de kullanılan plastiğin kalitesi bölümlere göre farklılık gösteriyor. Yer yer daha kaliteli plastiğin tercih edildiği elektrikli süpürge, uygun fiyatına ve sunduğu performansa göre malzeme kalitesi kabul edilebilir seviyede. Üründe kolayca her yerden temin edebileceğiniz bileşenler tercih edilmiş. Fantom’un geniş bayii ve teknik desteği de eklenince, ürünün sıkıntı çıkaran parçalarını bulmakta zorlanmayacaksınız ve yüksek meblağlar ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Performans ve Tasarım

Islak ve kurum temizleme yapabilen Fantom WF 4700, su filtreli ve toz torbalı temizlik yapabilme özelliğiyle fark yaratan modellerden. Maksimum 1800 Watt gücündeki motor 200 kPA’lık basınç üretebiliyor. Fantom WF 4700’ün hızı 2 kademeli olarak ayarlanabiliyor. Dikey tasarımlı elektrikli süpürgenin haznesi 4 lt toz, 9 lt atık su kapasitesinde. Tankın toplam kapasitesiyse 15 lt. Güçlü motoruyla yüksek performans sunmayı başaran Fantom WF 4700, emiş gücüyle tüm yüzeylerde etkin temiz sunmayı başarıyor. Cihazın performansını, fiyat gurubundaki modellere oranla çok başarılı bulduk. 5 metrelik kabloyla gelen Fantom WF 4700, 2x48 cm’lik boru ve 160 mm boyutundaki hortumuyla birlikte, yaklaşık 8 metre yarıçap içerisinde temizlik yapabilmenize imkan tanıyor.

Hazne içerisindeki maksimum su seviyesine kadar su doldurulması, yönlendirici egzozun hava giriş yuvasına monte edilmesi, ara gövdenin takılması ve motor gövdesinin ara gövde üzerine oturtulmasıyla, Fantom WF 4700 sulu kullanıma için hazır hale geliyor. Sulu kullanım için maksimum su seviyesinin, 2lt, aşılmaması ya da daha az seviyede doldurulmaması gerekiyor. Fazla doldurduğunuz motorun içerisine su kaçma riskini beraberinde getiriyorsunuz. Ayrıca yüzeydeki temizlik maddesi kalıntıların sulu temizlik esnasında, su içerisinde köpürerek motora ulaşması durumu da söz konusu olabilir. Su köpürmeye başladığında hazne içerisindeki suyu yenisiyle değiştirerek temizliğe devam edebilirsiniz.

Toz torbalı kullanımdaysa, egzozu çıkararak yerine ürünle birlikte gelen toz torbasını takarak kullanıyorsunuz. Sıvı çekme sırasında torbayı ve yönlendirici egzozun mutlaka çıkarmalısı gerekiyor. Hava temizleme özelliği de sunan Fantom WF 4700, su ile doldurularak ve oda parfümü kullanarak ortamdaki kötü kokuyu filtreleyerek temizleyebiliyor. Sulu kullanımda her temizlik sonrasında, kötü koku ve toru oluşmaması için hazneyi temizleyin. Sıvı çekme işlemi uyguladıysanız, motor, mortum ve boruları kurulamayı unutmayın. Motorun sıvıyla temas etmesine izin vermediğiniz ve gerekli bakımları düzenli olarak yaptığınız sürece Fantom WF 4700, performansını kaybetmeden temizlikteki en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır.

Sonuç

Uygun fiyatıyla ve hem toz torbalı hem de sulu filtreleme özelliğiyle başarılı bir performans sunan Fantom WF 4700, ıslak ve kuru yüzeylerde kullanım sunuyor. Yüksek emiş gücüyle yüzeydeki tozu ve kiri rahatlık temizleyebilen Fantom WF 4700, bazı dezavantajlara sahip. Bunlardan ilki malzeme kalitesinin düşüklüğü olarak karşımıza çıkıyor. Plastik malzeme çok zorlandığında rahatlıkla kırılabiliyor. Ancak plastik parçaların tercih edilmesi düşük maliyeti de beraberinde getiriyor. Ürünün kırılan plastik parçalarını kolayca temin edebiliyorsunuz. Bir diğer dezavantaj ise yüksek gürültü seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Fantom WF 4700 gürültü seviyesi bazen çok rahatsız edici olabiliyor. Ancak ürünün fiyatı, sunduğu performans ve ıslak-kuru temizlik yapabilesi gürültü seviyesini ikinci plana atmayı başarıyor. Uygun fiyatlı ve güçlü çekim gücüyle yüksek performans sunan elektrik süpürgesi almayı düşünüyorsanız, sunduğu özelliklerle fiyat gurubundaki modellerden daha iyi başarılı bulduğumuz Fantom WF 4700’i rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Ömer Balk 28/07/2015
Fantom Elektrikli Süpürgeler