Fakir Steam Mop Buharlı Temizlik Makinesi

1 yorum
Boru Malzemesi Belirtilmemiş
Filtre Su Filtre
Kablo Sarıcı Belirtilmemiş
Motor Gücü 1550 W
Mağaza Puanı 9.8
Fakir Steam Mop Expert Dik Buharlı Yüzey Temizleyici Mop
200 TL’ye Varan İndirim Kuponu Fırsatı!
Ücretsiz Kargo
EN UCUZ
159.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.8
Fakir Steam Mop Buharlı Temizleyici
GittiGidiyor’da 100 TL’ye varan Chip Para hediye!
Ücretsiz Kargo
Aynı Gün Kargo
205.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.8
Fakir Steam Mop Buharlı Yer Temizleyicisi
Türkiye’de ilk defa alışveriş kredisi burada!
+ Kargo Ücreti
Aynı Gün Kargo
219.99 TL
Mağazaya Git
FAKİR STEAM MOP
Ücretsiz Kargo
359.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 7.7
Fakir Steam Mop Dik Saplı Süpürge
CarrefourSA | En Hesaplı Market Alışverişi!
Ücretsiz Kargo
Aynı Gün Kargo
439.90 TL
Mağazaya Git
Özellikler
  • Özellikler

  • Boru MalzemesiBelirtilmemiş
  • FiltreSu Filtre
  • Kablo SarıcıBelirtilmemiş
  • Motor Gücü1550 W
  • Teleskopik BoruBelirtilmemiş
  • Toz Kapasitesi450 ml
  • Ürün TipiBuharlı Temizleyici
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini
diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
Uzman Yorumu
08.09.2015Fakir Steam Mop, buharlı temizlikle daha fazla hijyen ihtiyacı duyanların tercih edebileceği çözümlerden biri. Hiçbir kimyasala ihtiyaç duymadan pratik temizlik yapabilmenizi sağlayan Fakir Steam Mop, 1 dakika içerisinde kullanıma hazır hale geliyor. 1550 Watt ısıtma gücüne sahip olan cihaz, 450ml hacmindeki su tankını kullanıyor. El süpürgesi formatı içerisine yerleştirilen buhar sistemini kullanan Fakir Steam Mop, maksimum 20 dakika kullanım sunuyor. 450ml hacmindeki tankın biraz küçük olduğunu belirtelim. 20 dakikalık kullanım süresiyle birlikte rahatlıkla 1-2 odayı temizleyebilen Fakir Steam Mop, üçgen ve dörtgen olmak üzere 2 adet başlıkla birlikte geliyor. Özel aparatlarıyla birlikte halı üzerinde de kullanılabilen Steam Mop, 2 adet dörtgen mikro-fiber temizleme bezi, 1 buharlı mikro fiber bez, 2 adet üçgen mikro fiber bezle geliyor. Temizlik başlıklarını her zeminde kullanabiliyorsunuz. Banyo, köşe ve kenarların temizliğinde üçgen başlığı tercih edebilirsiniz. Dörtgen başlıkla birlikte kullanılabilen halı ve kilim aparatı, halı ve kilimleri yıkamaya gerek kalmadan temizleyebilmenizi sağlıyor. Fakir Steam Mop ile birlikte gelen bezler yıkanabiliyor ve tekrar kullanılabiliyor. Evcil hayvan sahiplerine şiddetle tavsiye edeceğimiz cihaz, ortamı hijyenik hale getirme konusunda başarılı bir performans sunuyor.
İnceleme
22.07.2015Yazan: Ömer Balk

Fakir Steam Mop

Alman küçük ev aletleri üreticisi Fakir’in buharlı temizlik paspası, kimyasal kullanmadan etkin temizlik imkanı sunuyor. Fakir Steam Mop’un detaylarını incelememizde bulabilirsiniz.
Fakir Steam Mop

Ev temizliği ve hijyen konusundaki deneyimleriyle ilk akla gelen markalardan biri olan Alman Fakir markası, 1933 yılında kurulmuş, köklü bir firma. 106 ülkede ürünlerinin satışını yapan “Fakir” markası, Almanca’da aile anlamına gelen Familie ve kurucusunun soyadı Kicherer’in birleşmesinden doğmuş. Fakir ürünleri 1985’den beri Türkiye pazarında yer almakta.

Fakir’in buharlı paspası Fakir Steam Mop test merkezimizin konuğu oldu. Buhar temizliğini hızlı, pratik ve etkin bir şekilde sunan Fakir Steam Mop, kimyasal kullanmadan evinizi temizleyebilmenizi sağlıyor. Buharlı sistemiyle ortamı bakteri ve mikroplardan arındıran Fakir Steam Mop’un tasarımıyla incelememize başlayalım.

Tasarım

Fakir Steam Mop, tutma sapı, gövde ve temizlik başlığından oluşan 3 parça halinde geliyor. Cihazın gövdesi, şarjlı süpürge tasarımlarına benzeyen bir yapıda tasarlanmış. Elektriğe başlı olarak çalışan Fakir Steam Mop, teleskopik tutma sapının gövdeyle birleştirilmesiyle tek parçalık yapıya ulaşıyor. Sapın arka kısmı halka şeklinde tasarlamış ve rahatça tutulabilmesini sağlıyor. Ayrıca teleskopik sap üzerinde de kauçuk tutacak bulunuyor. Rahat bir kullanım için teleskopik borunun boyunu istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz ve yumuşak elciklerle rahat bir kullanım sizleri bekliyor.

Borunun arka bölümünde elektrik kablosu için kablo klipsleri konumlandırılmış. Gövdeden uzanan kabloyu bu klipslere geçirerek, hem cihazı güvenlik altına alıyorsunuz hem de kablo dağınıklığını ortadan kaldırıyorsunuz. Ayrıca arka bölümde yer alan mandallar sayesinde cihazla işiniz bittiğinizde, kolayca elektrik kablosunu mandallara sarıp cihazı toplaya biliyorsunuz.  Gövde üzerindeyse uyarı ışı ve su haznesinin göstergeleri bulunuyor. Ön bölümdeki, cihaz fişe takıldığında çalışan mavi renkli uyarı ışığı, cihazın aktif ve kullanıma hazır olduğunu gösteriyor. Işığın hemen alt tarafındaysa, su haznesi konumlandırılmış. 450ml kapasiteli su tankının doldurulması bu bölümdeki kapak aşılarak gerçekleştiriliyor. Hazneyi doldurmak için Fakir Steam Mop ile birlikte ölçü kabı gelmekte. Cihazı düz bir zemine yatırarak, ölçü kabı yardımıyla hazneyi doldurabilirsiniz.

Cihaz prize takılıyken asla su haznesine su koymaya çalışmayın. Fakir Steam Mop, sadece suyla çalışıyor. Cihazın su haznesine ekleyeceğiniz temizlik malzemeleri cihaza ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden cihazı sadece su ile kullanılması tavsiye ediliyor. Gövdenin sol bölümünde yer alan su haznesi penceresiyle cihaz içerisindeki su miktarını görebiliyorsunuz. Fakir Steam Mop’un alt bölümündeyse, temizleme başlığı bağlantı noktası yer alıyor. Yuvaya oturttuğunuz başlığı üst bölümdeki düğmeyle takıp çıkarabiliyorsunuz. Steam Mop le birlikte, 2 adet dörtgen mikro fiber temizleme bezi, 1 adet buharlı mikro fiber toz bezi, 2 adet üçgen mikro fiber temizleme bezi, halı kızağı, üçgen temizleme başlığı ve dörtgen temizleme başlığı geliyor.

Başlıklar kolay kullanım için tasarlanmış. Üçgen ya da dörtgen başlık üzerine temizleme bezlerinden, kullanım alanınıza göre istediğinizi seçerek rahatça monte edebiliyorsunuz. Mikro fiber temizlik bezi takılı olmadan ve su haznesine su doldurmadan cihazı çalıştırmamak gerekiyor. Dikdörtgen halı kızağını kullanarak, halı ve kilimler üzerinde de Fakir Steam Mop’u kullanabiliyorsunuz. Cihazı kullandıktan sonraysa, mikro fiber bezleri çıkarmak gerekiyor. Bezleri çıkarırken dikkatli olmakta fayda var. Buhardan dolayı bezler çok sıcak olabiliyor. Cihazı kullandıktan sonra 3-4 dakika cihazın soğumasını bekleyerek, bezleri çıkarabilirsiniz. Bezlerin yıkayıp tekrar kullanabiliyorsunuz. Mikro fiber bezlerin tüy toplamaması için bağımsız olarak yıkanması ve deterjan kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Donanım ve Performans

Fakir Steam Mop oldukça kolay bir kullanım sunuyor. Hazneyi suyla doldurup, başlığı taktıktan sonra tek yapmanız gereken şeye cihazı fişe takmak.  Dik olarak tasarlanan Fakir Steam Mop, 1550 Watt ısınma gücünde. Güçlü ısıtma gücü sayesinde cihazı fişe taktıktan 30 ila 60 saniye içerisinde buhar üretmeye başlıyor. Süpürge özelliğine sahip olmayan cihazı, sadece buharlı paspasla işleminde kullanabiliyorsunuz. Sert zeminler için ideal yapıdaki Fakir Steam Mop, halı aparatı sayesinde halı ve kilimler üzerinde de kullanılabiliyor. Manuel pompa sistemini kullanan cihazın buhar gücüde manuel olarak ayarlanıyor.

450ml su tankı bulunan cihaz 20 dakika boyunca buhar üretebiliyor. Sol bölümdeki hazne doluluğunu gösteren pencereden, tank içerisindeki suyu takip edebiliyorsunuz.  Üçgen ve dörtgen başlıklarla farklı kullanım tipleri için değiştirilebilen başlıklar, döşeme ve cam temizlemek için kullanılamıyor ve cihazla birlikte bu durumlar için aparat gelmiyor. Evdeki fayans ve parke yüzeylerde Fakir Steam Mop’u rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cihaz 1 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır hale gelerek, fayans, parke ve mermer gibi yüzeyleri temizleyerek, bakteri ve mikroplardan başarılı bir şekilde arındırabiliyor. Fakir Steam Mob ile birlikte gelen çift taraflı mikro fiber bezlerin iki yüzünü de kullanabiliyorsunuz. Çamaşır makinasında yıkanabilen bezler, sayesinde cihaz üzerinde mikropların yerleşmesini engelleyebiliyorsunuz.

Sonuç

Fakir Steam Mop başarılı bir performans sunuyor. Temizlik konusunda titiz davranıyorsanız Steam Mop tam aradığınız cihaz. Evde hayvan besleyenlere özellikle tavsiye edebileceğimiz ürün, ortamı çok başarılı bir şekilde hijyenik hale getirebiliyor. Cihazla birlikte gelen üçgen başlık, özellikle köşe ve kenarları rahatlıkla temizleyebiliyor. Dikdörtgen başlıksa düz yüzeylerde, halı ve kilimler üzerinde kullanılabiliyor. Temizlik kimyasallarına gerek duymayan Fakir Steam Mop, temizlik maddelerine alerjisi olanlar ve kimyasallara karşı duyarlı kişiler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Ev kullanımı için tasarlanan Fakir Steam Mop, çift taraflı kullanılan oynar başlığı sayesinde mikro fiber bezin her iki tarafını da kullanabilmenizi sağlıyor. Başlığın her iki tarafında buhar üfleyen sistem yüzeyi sıcak buharla temizlerken, mikro fiber bez yüzeyin kuru kalmasını sağlıyor.