Fakir Darky Elektrikli Süpürge

Gürültü 82 db
Motor Gücü 1600 W
Toz Kapasitesi 1.2 lt
Ürün Tipi Dikey
Mağaza Puanı 9.8
FAKİR DARKY POWER DİKEY ELEKTRİKLİ SÜP. (KIRMIZI)
GittiGidiyor’da 100 TL’ye varan Chip Para hediye!
Ücretsiz Kargo
Aynı Gün Kargo
EN UCUZ
134.50 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.8
Fakir Darky Power 1590 W Dikey Süpürge(Mor ve Kırmız Renk)
200 TL’ye Varan İndirim Kuponu Fırsatı!
Ücretsiz Kargo
136.97 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.8
Fakir Darky Power Dikey Elektrikli Süpürge - Violet - Mor
Türkiye’de ilk defa alışveriş kredisi burada!
+ Kargo Ücreti
1 Günde Kargo
138.80 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.3
Fakir Darky Power 1590 W Dikey Süpürge Mor
Ücretsiz Kargo
Aynı Gün Kargo
142.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 8.8
FAKİR DARKY EKO 800 Watt ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE
Ücretsiz Kargo
2 Günde Kargo
145.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.8
Fakir Darky Power Violet Dik Elektrikli Süpürge
Ücretsiz Kapıda Ödeme Avantajı!
Ücretsiz Kargo
148.99 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 7.5
Fakir Darky Power 1590 W Dikey Süpürge - Violet
Burada Her Şey Evin İçin | evidea.com!
+ Kargo Ücreti
149.90 TL
Mağazaya Git
Fakir Darky Power Kırmızı Dikey Süpürge
Beko Yetkili Satıcısı | Güvenli Alışverişin Adresi
Ücretsiz Kargo
Aynı Gün Kargo
150.00 TL
Mağazaya Git
Mağaza Puanı 9.7
Fakir Darky Power Dik Elektrikli Süpürge - Rouge
2004'ten Bugüne Güvenli, Online Alışverişi Sitesi!
+ Kargo Ücreti
153.85 TL
Mağazaya Git
Özellikler
  • Özellikler

  • Gürültü82 db
  • Motor Gücü1600 W
  • Toz Kapasitesi1.2 lt
  • Ürün TipiDikey
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini
diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
08.09.2015Fakir Darky, yüksek emiş gücü sunan, pratik elektrikli süpürge modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden. 1600 Watt gücündeki motoruyla 220 Watt emiş gücü sunabilen Fakir Darky, elektriğe bağlı olarak kullanılabiliyor. Kompakt ve pratik tasarımıyla şarjlı süpürge boyutunda yüksek performans sunan süpürge, hem dik olarak kullanılabiliyor hem de aparatlar çıkarıldığında el süpürgesi işlevi görebiliyor. 1 litrelik toz toplama kapasitesi sunan Fakir Darky, 82 dB’lik gürültü üretiyor. Günümüz sessiz makinelerine göre daha fazla gürültü üreten süpürge, gürültülü yapısına rağmen beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek özellikler sunuyor. Şarjlı süpürgelerin düşük emiş gücü ve şarj yetersizliği gibi problemleri kablolu tasarımla cevap veren Fakir, el süpürgesi olarak tasarladığı Darky modeliyle, tüm evin temizliğinin altından kalkabilecek bir ürün sunuyor. Dikey ve el süpürgesi olarak kullanılabilen Fakir Darky, pratik temizlik işlerinde kullanılabileceği gibi küçük evlerde ana süpürge olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Süpürgenin zayıf noktaları, herhangi bir filtreleme sisteminin bulunmaması ve gürültü çalışması. Bu iki eksiğinin dışında Fakir Darky elektrikli süpürgeyi etkili temizlik için rahatlıkla kullanabilirsiniz.
İnceleme
12.12.2014Yazan: Nevra Seydim

Fakir Darky

Fakir'den küçük boyutlu, kolay kullanımlı bir elektrikli süpürge.
Fakir Darky

Temizlik yapmak hiçbir zaman sonu gelmeyen bir eylem gibi gelmiştir bana. Ne kadar temizlersen temizle, yine o toz gelecek utanmadan az önce sildiğin yere yerleşecek. Süpürgeni yaparken ortalarda olmayan o saçı “Oh be, bitti sonunda.” deyip, kendini koltuğa bırakırken göreceksin. Diyelim ki ortalıkta gerçekten tek bir toz bile bırakmadın ve haklı bir gururla başarını kutlamak için kendini güzel bir kahveyle ödüllendirmek istedin. Kahveyi içtiğin fincanı yıkayacaksın şimdi de, al sana yine temizlik.

Madem böyle sonu gelmeyen bir işten bahsediyoruz, en azından temizliğe harcadığımız vakti kısaltmanın yollarını bulmak lazım. Bunun için de en önemli yardımcılarımız, temizlik aletlerimizi, ihtiyaçlarımızı en üst düzeyde karşılayacak ve kullanım amacımıza uygun şekilde seçmemiz gerekiyor.

Fakir Darky, çeşitli özellikleriyle göze çarpan bir ürün. Küçük bir süpürge olması, kullanımını ve saklama koşullarını ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Dik durabilme özelliği kapladığı yerin daha da azalmasını sağlıyor. Küçük süpürgelerin genel sorunu, bir seferde tozları toplayamaması ve sonuçta aynı yeri tekrar tekrar süpürmek zorunda kalmak diyebiliriz. Bu açıdan, Fakir Darky’nin 1600 Watt emiş gücü, büyük süpürgelerin yaptığı işi aratmayacak kadar güçlü olduğunun göstergesi. Sapı ve üçgen yer aparatı çıkarıldığında, el süpürgesine dönüşmesi çok işlevli olmasını sağlamış. Toplam 3 kilogram olan ağırlığıysa, özellikle odadan odaya taşırken insanı ciddi bir yükten kurtarıyor.

Toz torbasız oluşu hem bir avantaj hem de dezavantaj olarak düşünülebilir. Ne zaman dolacağı kestirilemeyen toz torbaları için evde küçük bir toz torbası koleksiyonu yapmaya gerek bırakmıyor. Herkes bu sorundan muzdarip mi bilemiyorum tabii ama benim gibi toz torbalı süpürge için torba alırken “Benim süpürgem hangi modeldi acaba? Bu torba uyuyor mu şimdi? Yanlış almasak bari. Uymazsa değiştirebiliyor muyuz?” gibi çeşitli diyaloglara girmek zorunda kalanların problemini doğrudan ortadan kaldırmış oluyor. Hem toz torbalarına harcanan para da cebinize kalmış oluyor. Yine de, Fakir Darky’nin toz haznesi kendi boyutu gibi küçük ve dolduğunda temizliğe devam etmeden mutlaka boşaltmak gerekiyor. Yeri gelmişken toz torbasının dolu olduğunu gösteren bir sistemi olmadığını da buraya sıkıştırayım. Ayrıca, toz haznesini boşaltma işleminde de dikkatli olmak çok önemli. Poşete boşaltıyorsanız, poşetin içinde hava kalıyor. Havayı çıkarayım derseniz, yeni süpürdüğünüz tozların bir kısmını da eve geri döndürmüş olabiliyorsunuz. Bu konuda biraz el alışkanlığı kazanmak gerekebilir. Alerjik bir bünyeye sahip olanların bu konuda biraz daha dikkatli olmasını özellikle öneriyorum.

Süpürge sesinden rahatsız olan biri olarak, benim için diğer önemli sorunu da sesi. 82 dB küçük bir makine için az bir ses değil. 82 dB deyince çok bir şey ifade etmiyor olabilir, bunu “Süpürgeyi çalıştırdığınızda, yanınızda sürekli birinin bağırdığını düşünün.” diyerek açıklayabilirim sanırım. Yine de, normal bir süpürgenin yaptığı işi küçük bir makineden beklediğimiz için bu sesi normal karşılayabiliriz. Süpürge sesinden ciddi anlamda rahatsız olmayan biri için ise çok sorun yaratmayacaktır.

Uzun lafın kısası; “Toz torbası almakla uğraşmayayım da gerekirse her süpürge yaptığımda boşaltırım zaten toz haznesi boşaltmak benden sorulur, koyarım bir köşeye hem yer kaplamaz hem de hafif, hele sesinden hiç rahatsız olmam benim için ninni gibi.” diyorsanız, ekonomik fiyatıyla Fakir Darky kendi kulvarında başarılı bir tercih olabilir.