Dyson DC52 Animal Complete Elektrikli Süpürge

2 yorum
AC girdi voltajı 230 V
Ağırlık 7,8 kg
Ağırlık (aksesuarlar olmadan) 5,5 kg
Çaılışma yarı çapı 10 m
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
Özellikler
 • Ağırlık & boyutlar

 • Ağırlık7,8 kg
 • Ağırlık (aksesuarlar olmadan)5,5 kg
 • Derinlik507 mm
 • Genişlik261 mm
 • Yükseklik368 mm
 • Enerji yönetimi

 • AC girdi voltajı230 V
 • Maksimum giriş gücü1300 W
 • Soğurma gücü290 W
 • Ergonomi

 • Kablo uzunluğu6,5 m
 • Paket içeriği

 • İçdöşeme hortum başı dahilVar
 • Parke fırçasıVar
 • Zemin hortum başıVar
 • Performans

 • Çaılışma yarı çapı10 m
 • Temizleme çeşidiKuru
 • Temizleme yüzeyleriHalı, Sert zemin
 • Uygun kullanımEv
 • Tasarım

 • KablosuzYok
 • TipSilindir vakum
 • Toz kapasitesi2 l
 • Toz torbası tipiTorbasız
 • Tüp çeşidiTeleskopik
 • Ürün rengiGümüş
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini
diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
Damla İ.
21.09.2017Elektrikli süpürge sektöründe adeta bir devrim yarattı,fiyatı biraz yüksek ama ömürlük bir elektrikli süpürge
Batuhan K.
22.11.2016Test
İnceleme
19.08.2015Yazan: Ömer Balk

Dyson DC52 Animal Complete

Filtre bakımı ve torba satın alma dertlerini ortadan kaldıran Dyson’un hayvan severler için geliştirdiği Dyson DC52 Animal Complete modeli test merkezimizin konuğu oldu. Siklon teknolojisini kullanan süpürgenin en ucuz fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabilirsiniz.
Dyson DC52 Animal Complete

Elektrik süpürgelerinin performansının zamanla düştüğünü gözlemleyen James Dyson, 5 yıl boyunca 5.127 prototip üreterek dünyanın ilk toz torbasız süpürgesini icat ediyor. 1993’de kurulan Dyson, günümüzde elektrikli süpürge denildiğinde ilk akla gelen elektrikli süpürge üreticilerinden. Araştırma, tasarım ve geliştirme konusundaki çalışmalarıyla farklı ürünler üretmeyi başaran Dyson, elektrikli süpürgeler, el kurutma makineleri, fan ve fanlı ısıtıcı modelleriyle farkını ortaya koymayı başarıyor.

Fütüristtik tasarımlı Dyson DC52 Animal Complete modeliyse, bilimkurgu filmlerinde görebileceğiniz bir tasarıma sahip. Farklı tasarım ve yüksek performansı birleştirmeyi başaran Dyson, toz torbasını ve filtre bakımını ortadan kaldıran tasarımıyla emiş gücü kaybı olmadan temizlik yapabilmenizi sağlıyor. Elektrikli süpürge pazarında devrimsel değişikliklere imza atan Dyson’ın, Dyson DC52 Animal Complete modeli test merkezin konuğu oldu. Evlerinde hayvan besleyenler için geliştirilen Dyson DC52 Animal Complete, özel başlık tasarımı sayesinde tüm toz, tüy ve kılları temizleyebiliyor. Dyson DC52 Animal Complete’in tasarım özellikleriyle incelememize başlayalım.

Emiş Gücünü Kaybetmiyor

Dyson geliştirdiği teknolojilerin yanı sıra farklı tasarımlarıyla da ilgi çeken bir firma. Dyson DC52 Animal Complete modeliyse, Dyson DC52 modelleriyle aynı tasarıma sahip. Ancak Dyson DC52 Animal Complete ile birlikte gelen başlıklar farklılık gösteriyor. Dyson’un Cinetic siklon teknolojisini kullanan Dyson DC52 Animal Complete, mikrobik tozu ve kiri ayrıştırabilmek için merkez kaç kuvvetinden faydalanıyor. Yüksek basınçla çekilen hava, huni tasarımlı siklonlar içerisinden geçerken ayrışıyor. Toz ve partiküller aşağı hazneye düşerken, ayrışan hava temizlenmiş şekilde arka bölümden dışarı atılıyor. Özel tasarımlı yüksek titreşimli uçlarla sayesindeyse, siklonların tıkanması engellenmiş oluyor.

Dyson DC52 Animal Complete özel tasarımı sayesinde filtre ve toz torbası kullanımını ortadan kaldırmayı başarmış. Toz torbasının dolması ve filtrelerin tıkanmasıyla oluşan emiş gücü kaybını engelleyen Dyson Cinetic teknolojisini kullanan süpürgelerle, toz torbası ya da filtre alma maliyetlerini düşünmek zorunda kalmıyorsunuz. Yüksek manevra kabiliyeti sunan “Ball” teknolojisi, düşük ağırlık merkezi ve merkezi yönlendirme mekanizması sayesinde, zor hareketler yapmadan temizlik işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Motor, elektronik sistemler ve 6.5 metre uzunluğundaki kablo dahil olmak üzere tüm sistemler “Ball” olarak adlandırılan top şeklindeki arka bölüm içerisine yerleştirilmiş. Sürtünmeyi azaltan tasarım, halı gibi yüzeylerde süpürgenin gömülmesini engelliyor.

Dyson DC52 Animal Complete’i serinin diğer modellerinden ayıran en önemli özellik tozu, kiri ve tüyleri tüm zemin türlerinde temizleyebilen başlıklar. Yenilenmiş karbon fiber türbin başlık, fiber fırçayla ince tozları, naylon kıllar ile halılardaki kirleri temizleyebiliyor. Bu sayede farklı zeminler üzerinde aynı başlığı kullanarak, başlık değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz. Dyson DC52 Animal Complete ile birlikte gelen fırça başlık ise, koltuk, döşemeler ve benzeri yüzeylerdeki kurumuş çamur ve inatçı kirleri çıkarmak için kullanılabiliyor. Körüğüyle sert zeminlerdeki kiri ve tozu temizleyebilen körüklü sert zemin aparatı, mobilyaların arasındaki zor alanlara yetişebilmeniz için özel olarak tasarlanmış. Ultra ince tasarımı ve 180 derece hareket edebilme kabiliyeti sayesinde en zor noktalara bile rahatlıkla ulaşabilen başlık, iki katmanlı naylon kıllarıyla fırçanın zemine yapışmasını sağlıyor.

Siklon Teknolojisinin Mucidi

Dyson’ın elektrikli süpürgeler üzerinde 20 yılı aşkın süredir yaptığı çalışmalar, süpürge modellerinin ve teknolojinin her seferinde daha ileriye taşınmasını sağlıyor. 20 yıl önce siklon teknolojisini geliştiren Dyson, toz torbasını kaldırırken emiş gücü kaybını da ortadan kaldırmıştı. Her yeni modelle birlikte siklon teknolojisini daha ileriye götüren firma, toz torbasız elektrikli süpürge denildiğinde ilk akla gelen firma olmayı başardı. Filtre teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte HEPA filtreler süpürgelere adapte edilmeye başlandı. Elektrikli süpürge kullanıcılarına toz torbasının yanında ekstra bir maliyet kalemi olarak HEPA filtre masrafları da eklendi. Dyson DC52 Animal Complete modeliyse hem toz torbasız, hem de ömür boyu kullanılabilen filtreyle geliyor. Yani ekstra filtre maliyetleri de ortadan kaldırılmış durumda. Dyson DC52 Animal Complete’e sahip olduğunuzda tek yapmanız gereken şey, temizlik sonunda hazneyi boşaltmak ve yıkamak.

Dyson’ın patentli Root Cyclone teknolojisi alerjenleri yakalayarak, daha temiz hava çıkış sağlıyor. İngiliz alerji vakfı tarafından onaylanan bu teknoloji sayesinde, siklon teknolojisiyle hava ve tozlar ayrışırken daha küçük kir ve partiküllerin tekrar dışarı atılması engelleniyor. Bu sayede anti alerjen temiz havanın ortama çıkışı sağlanmış oluyor. Dyson’ın önceki modellerinde siklonların zamanla tozla dolması söz konusuydu. Tozla dolan siklon uçlarını söküp temizlemeniz gerekiyordu. DC52 ile birlikte Cinetik siklon teknolojisine geçen Dyson, daha fazla filtreleme için daha çok siklona ve siklonların ucuna tozların birikmesini engelleyen yüksek titreşimli uçlar eklemiş. Bu sayede geçmişteki modellerde karşılaşılan siklonlardaki toz birikmesi durumunun önüne geçilirken, daha fazla siklonla daha fazla filtreleme sağlanıyor.

Dyson DC52 Animal Complete, 507x261x368 mm boyutlarında ve 7.85 kg ağırlığında. 2 litrelik toz haznesine sahip olan süpürge, 6.6 metrelik kordona ve 10 metrelik yarım içerisinde kullanım sunuyor. Cinetic siklon teknolojisiyle üstün bir performans sunmayı başaran Dyson DC52 Animal Complete, toz torbasız tasarımı, toz torbası temizleme yada değiştirme ihtiyacı duymaması sayesinde pazardaki rakiplerinin önüne geçmeyi başarıyor. Evin içerisinde rahatça hareket etmeye imkan tanıyan Ball teknolojisi, karbon fiber türbin başlığı, hayvan tüylerini kolayca toplayan tangle free türbin başlık ile Dyson DC52 Animal Complete, hayvan severlerin ev temizliği konusundaki en büyük yardımcılarından biri olacak özellikler sunuyor. Alerji sertifikası sayesinde anti alerjen olduğu kanıtlanan süpürge, özel haznesi sayesinde tozla temas etmeden hazneyi boşaltabilmenize imkan tanıyor.

Sonuç

Dyson DC52 Animal Complete ülkemiz şartlarına göre oldukça yüksek fiyatlandırılmış durumda ve her bütçeye hitap edebilecek bir ürün maalesef ki değil. Özel başlıkları, toz torbasız ve filtre masrafının olmadığı süpürge uzun dönemde maliyetini çıkarmakta zorlanabilir. Dyson,  Cinetic siklon teknolojisiyle sistemi bir adım daha ileri taşısa da, süpürge hala fazlasıyla gürültü üretiyor. Tasarım ve performans konusunda rahatlıkla en üst sıralarda yer alacak olan Dyson DC52 Animal Complete, gürültü konusunda da en gürültülü çalışan modeller arasında yer almayı başarıyor. Önceki nesil modellere göre nispeten gürültü seviyesinde düşüş sağlansa da, piyasadaki diğer modellerle karşılaştırıldığında Dyson DC52 Animal Complete’in fazlasıyla gürültülü çalıştığını söyleyebiliriz. Dyson DC52 Animal Complete elektrikli süpürgenin en uygun ve en ucuz fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabilirsiniz. Gürültü sizin için önemli değilse ve yüksek performanslı bir elektrik süpürgesi almayı düşünüyorsanız Dyson DC52 Animal Complete tam aradığınız özellikleri karşılayabilecek elektrikli süpürge modeli olarak karşımıza çıkıyor. Hayvan severler için özel olarak tasarlanan başlıklarıyla tozun yanı sıra tüylerinde korkulu rüyası olmayı başaran elektrikli süpürgeyi, bütçesi yeten tüm kullanıcılara tavsiye ederiz.