iştirakidir.
299 - 564 TL (34 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
3
Elektrikli Süpürgeler kategorisinde en popüler 3. ürün
Arçelik S 4240 Elektrikli Süpürge
Puan Ver GÖNDER
halkbank.com.tr
50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sizlerle!
Hemen Başvur
 • Daha Fazla Göster (-15) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Emiş Gücü 420 W
 • Motor Gücü 2400 W
 • Toz Kapasitesi 4.5 lt
 • Ek Özellikler

 • Diğer Özellikler 360° Dönebilen Hortum
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Görünüm

 • Renk Kırmızı / Siyah
 • Teknik Özellikler

 • Fırça ve Ek Parçalar Metal Teleskopik Boru - Dar Ağızlı Uç Aksesuarı - Geniş Ağızlı Uç Aksesuarı - Toz Fırçası Aksesuarı
 • Gürültü 76 dB
 • Otomatik Kablo Sarma Var
 • Toz Torbası ve Haznesi Göstergesi Var
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Arçelik S 4240 Arçelik’in toz torbalı elektrik süpürgesi Arçelik S 4220 test merkezimizin konuğu oldu. En ucuz fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabileceğiniz Arçelik S 4220’nin detaylarını incelememizde bulabilirsiniz.
Yazar: Ömer Balk 20/08/2015

Arçelik’in yatay tipteki toz torbalı elektrikli süpürgesi Arçelik S 4220, 2400 Watt gücündeki güçlü motoru ve 420 Watt’lık emiş gücüyle yüksek performans sunuyor. Emiş gücü ayarı sayesinde, farklı zeminlerde rahat kullanım sunan Arçelik S 4220, HEPA filtresi sayesinde toz ve partiküllerin tekrar ortama yayılmasını engelliyor. En ucuz fiyatlarla Cimri.com’da bulabileceğiniz Arçelik S 4220 toz torbalı elektrikli süpürge, toz torbalı yeni bir süpürge almayı düşünenler için başaralı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

Arçelik’in geniş bayi ve servis ayığının sunduğu güvenceyle gelen Arçelik S 4220, evdeki tüm temizlik ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özellikler sunuyor. Şık görünümlü süpürge de canlı kırmızı rengi tercih eden Arçelik, süpürgenin albenisini arttırmayı başarmış. Arçelik S 4220’nin tasarım detaylarıyla incelememize başlayalım

Tasarım

Arçelik, dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği sektörünün Türkiye’de en önemli temsilcisi. 1955’den beri faaliyet gösteren firmanın toz torbalı elektrikli süpürgesi Arçelik S 4220, HEPA filtre desteği sayesinde klasik toz torbalı süpürgelerin sıkıntılarının önüne geçmeyi başarmış. Tozu ve kiri süpürge içerisinde hapsedebilen Arçelik S 4220, ortamı temiz ve ferah hale rahatlıkla getirebiliyor. Arçelik’in yatay tipteki toz torbalı süpürgesinde, kompakt bir tasarım tercih edilmiş. 6.61 kg ağırlığındaki S 4220, yatay olarak kullanım sunarken, hem yatay hem de dikey olarak park edilebiliyor. Canlı kırımızı rengin tercih edildiği model, kaliteli ABS plastik malzemeden üretilmiş. Çift renkli tasarımın kullanıldığı süpürgenin üst bölümünde kırımızı renk tercih edilmiş. Arçelik S 4220’nin alt bölümündeyse siyah renkli plastik kullanılmış. Arçelik S 4220’de ki malzeme kalitesi ve işçiliğin çok başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Süpürgenin üst bölümüne geçtiğimizdeyse, ara bölümde açma-kapama ve kablo sarma tuşlarını görebiliyoruz. Süpürgeyi ilk görenler taşıma sapının olmadığını düşünebilirler. Ancak taşıma sapı gövdeye gömülmüş durumda ve açma-kapama ve kablo sarma tuşunun ön bölümünde konumlandırılmış. Yukarı doğru açılan tutma sapı, gövdenin ağırlık merkezinden destek sağladığı için, süpürgeyi istediğiniz yere rahatça taşımanıza imkan tanıyor. Güçlü bir görünüm sunsa da taşıma sapının ileriki dönemlerde kötü kullanıma bağlı sorunlar çıkarması muhtemel. Süpürgeyi dikey olarak taşımak içinse, süpürgenin ön alt bölümünde bir tutacak bölüm yerleştirilmiş. Arçelik S 4220’nin orta bölümündeyse, emiş gücü ayar düğmesi ve mavi aydınlatma ışığı yer alıyor. Mavi ışık cihazın aktif olduğu gösteriyor. Emiş gücü kontrolüyse, maksimum 420 Watt emiş gücü sunan Arçelik S 4220 elektrikli süpürgenin gücünü kontrol etmenize yardımcı oluyor.

Arçelik S 4220’nin ön kapağı üzerinde toz torbası doluluk göstergesi ve emiş ağzı bulunuyor. Ön kapağın açma kilidi, süpürgenin ön bölümüne yerleştirilmiş. Ön kapağı açtığınızdaysa, 5.5 litre hacmindeki toz torbasıyla karşılaşıyoruz. Geniş hacimli toz torbası uzun süreler torba değiştirmeden temizlik yapılmasın imkan tanıyor. Gövde üzerinde toz torbasının doluluğunu gösterilmesi avantaj sağlıyor ve kapağı sürekli açıp torbanın durumunu kontrol etmek zorunda kalmıyorsunuz. Toz torbası tekstil malzemeden üretilmiş. Torbayı boşaltıp tekrar kullanabiliyorsunuz. Torbanın ömrünü tamamlamasının ardından, süpürgeyle birlikte gelen 10 adet kağıt toz torbasını kullanabilirsiniz. Arçelik’in geniş bayi ve servis ağının sağladığı avantajlardan biri de toz torbaları konusunda ortaya çıkıyor. Arçelik S 4220’nin toz torbasını kolayca temin edebiliyorsunuz.

Arçelik S 4220’nin toz torbasının arka bölümündeyse, motor koruma filtresi yer almakta. Kasetli tasarımın kullanıldığı motor koruma filtresini, kasetle birlikte çıkarabiliyorsunuz. Motora, toz torbasından kaçan toz ve partiküllerin girişini engelleyen motor koruma filtresi, silkelenerek temizlenebiliyor. Filtreyi temizledikten sonra yerine takarak tekrar kullanabiliyorsunuz. Motor hava çıkışı arka bölümde yer alıyor. Kapaklı tasarımın kullanıldığı bu bölümde HEPA 10 filtre yer alıyor. Kapağı çıkararak ulaştığınız HEPA 10 filtre, motordan çıkan havanın yüzde 85’ini filtreleyebiliyor. Bu sayede en küçük toz parçalarının dahi dışarı çıkışı engellenmiş oluyor. HEPA 10 filtre yıkanabilir özelliğe sahip. Filtrenin tozunun silkeledikten sonra, filtreyi suyla yıkayabilirsiniz. Filtrenin kuruduğundan emin olduktan sonra filtreyi tekrar takıp kullanabilirsiniz. HEPA 10 filtrenin arka tarafındaysa, motordan gelen havayı filtreleyen sünger filtre kullanılmış. Filtreleme katmanını arttıran sünger filtre, yıkandıktan sonra tekrar kullanılabiliyor. Arçelik S 4220’i asla filtresiz ve filtrelerin kuru olduğundan emin olmadan kullanmayın.

Arçelik S 4220 hem dik hem de yatay olarak muhafaza edilebiliyor. Süpürgenin arka bölümünde ve altında, teleskopik boru için park kanalları oluşturulmuş. Süpürgenin arka bölümündeki büyük tekerlekler tercih edilirken, alt tarafta çok yönlü hareket kabiliyetine sahip 2 adet tekerle bulunuyor. Dengeli bir yapı sunan süpürge, düşük profili ve geniş aks açıklığı sayesinde devrilmiyor. Manevra kabiliyetini arttıran tekerlekler sayesinde süpürgeyi kolayca istediğiniz yere götürebiliyorsunuz. Arçelik S 4220’de metal teleskopik boru tercih edilmiş. Boyu ayarlanabilen boru, kaliteli esneyebilen hortumla birlikte konforlu bir kullanım sunmayı başarıyor. S 4220’nin tutacak kısmı geniş tasarlanmış ve üzerinde emiş gücü ayar sürgüsü de bulunuyor. Gövdeye uzanmadan emiş gücünü tutma sapı üzerinden kontrol ederek, perde gibi narin yüzeylerin temizliğini yapabiliyorsunuz. Arçelik S 4220, parke ve halı fırçasıyla geliyor. Sert zemin ve parkenin yanı sıra halı ve kilimler üzerinde de kullanılabilen başlık, üzerindeki mandal aracılığıyla fırçayı çıkarıyor. Süpürgenin diğer aksesuarları arasında, koltuk, mobilya arları, dip ve köşelerde kullanabileceğiniz dar ağızlı başlık, döşemeler ve koltuk gibi yüzeylerde kullanılabilen geniş ağızlı uç ve son olarak perde, hassa yüzeyler ve kırılabilir cisimlerin süpürülmesinde kullanabileceğiniz toz fırçası bulunuyor. Kullanım alanınız doğrultusunda istediğiniz başlığı kolayca takarak, temizlik yapabiliyorsunuz.

Donanım ve Performans

Arçelik S 4220, maksimum 2400 Watt güç üretebilen motora sahip. Motor 420 Watt emiş gücü üretebiliyor. Toz torbalı bir süpürge için fazlasıyla yeterli olan 420 Watt emiş gücüyle, her türlü toz, kir ve partikülü rahatlıkla temizleyebiliyorsunuz. S 4220 modeli maksimum güçte 76dB gürültü üretiyor. Emiş gücü ayarının düşürülmesiyle süpürgenin gürültü seviyesinde azalma sağlanabiliyor. 76 dB’nin toz torbalı ve uygun fiyatlı bu tip bir elektrik süpürgesi için çok rahatsız edici olmadığını söyleyebiliriz. Emiş gücünün kontrol edilebilmesi hem gürültünün hem de boşa enerji harcamanın önüne geçiyor. Maksimum emiş gücüyle, zeminde herhangi bir döküntü yoksa sert zeminleri süpürmenin bir anlamı yok. Halı ve kilim gibi yoğun yüzeylerdeyse maksimum emiş gücünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Süpürge üzerinde 3 adet filtre mevcut. Motor koruma, HEPA 10 ve sünger filtreyle sağlanan filtreleme başarılı sonuç verebiliyor. HEPA 10 filtre biraz düşük kalsa da, S 4220 modeline uygun HEPA 13 filtreyle daha da yüksek kapasiteli filtreleme yapabilirsiniz. Bu sayede süpürgenin toz tutma kapasitesini de arttırabilirsiniz. Süpürgenin performanslı çalışabilmesi ve emiş gücünün düşmemesi için, toz torbası ve filtrelerin periyodik olarak bakımının yapılması gerekiyor. Arçelik S 4220 bakımları yapıldığında, uzun yıllar kullanıcısına eşlik edebilecektir. Tekstilden üretilen toz torbasının ve HEPA filtrenin yıkanabilir olması, maliyetler açısından bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Arçelik S 4220’nin torbası dolduğunda boşaltıp, yıkayarak tekrar kullanılabiliyor. Aynı şekilde HEPA filtrede temizlenip tekrar kullanılabiliyor. Her ikisinin de kullanım ömrü dolduğunda, rahatlıkla temin edilip değiştirilebiliyor.

Arçelik S 4220’da 6metrelik kablo tercih edilmiş. Teleskopik boru ve hortumla birlikte 9-10 metrelik yarıçap içerisinde kullanılabiliyor. Yatay ve dik olarak hem taşınabilen hem de muhafaza edilebilen süpürge, saklamada çok fazla yer kaplamıyor. Süpürge genel olarak robust tasarıma sahip. Hortum ve aksesuarlarında malzeme kalitesi, bu fiyat gurubundaki modellere göre gayet başarılı.

Sonuç

Arçelik’in toz torbalı elektrikli süpürgesi S 4220, fiyat ve performansıyla bir elektrikli süpürgeden beklenenleri fazlasıyla yerine getirebiliyor. Güçlü emiş gücü sayesinde tüm yüzeylerde temizlik yapabilmenize imkan tanıyan Arçelik S 4220, 5.5 litre toz toplama hacmiyle uzun süreler toz torbası boşaltma ya da değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Torba ve filtre bakımları yapıldığı takdirde, rahatlıkla uzun yıllar kullanılabileceğiniz Arçelik S 4220, geniş servis ve yedek parça ağı sayesinde tedarik konusunda da sıkıntı yaşatmayacak bir ürün. En uygun fiyat alternatiflerini Cimri.com’da bulabileceğiniz Arçelik S 4220, toz torbalı ve uygun fiyatlı elektrikli süpürge almayı düşünen kullanıcıların tercihleri arasında yer alması gereken ürünlerden biri.

Ömer Balk 20/08/2015
Arçelik Elektrikli Süpürgeler