• Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulunan elektrikli barbeküler, son derece pratik ve kullanışlı bir ürün olması sebebiyle her mevsimde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilen elektrikli barbeküler, aynı zamanda alan ve zaman tasarrufu da sağlamaktadır. Cimri’de Era, Akel, Sinbo, Tefal, Korkmaz gibi onlarca markanın içerisinden en uygun elektrikli barbekü modellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Elektrikli Barbeküler Nasıl Kullanılır?

    Elektrikli barbekülerin kullanımında birçok avantaj bulunmaktadır. Kokusuz ve dumansız ızgara yapabilmesi, sıcaklık derecesinin ayarlanabilmesi, hem iç hem de dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilir olması, kolay taşınabilmesi ve kolay temizlenebilir olması gibi pek çok avantajını sayabiliriz. Mangal yapmak her zaman sevilen bir aktivite olduğundan, elektrikli barbekülerin teknoloji ile gelişmesinden dolayı kullanımı ve yapılması da kolaylaşmıştır. Elektrikli barbeküleri kullanırken dikkat edilmesi gerekilen bazı önemli noktalar da bulunmaktadır. Hangi elektrikli barbekü çeşidini seçmiş olursanız olun mutlaka önceden ısıtmanız gerekmektedir. Bu durum elektrikli barbekünüzün, yemeklerinizi iyi pişirmesi için en önemli ve gerekli basamaktır. Elektrikli barbeküyü hazırlamak için kapağını kapalı halde yaklaşık on dakika en yüksek ısıda çalıştırılması gerekmektedir. Sonrasında pişireceğiniz malzemenin ihtiyacı olan ısıyı ayarlayabilir ve malzemeleri yerleştirebilirsiniz. Elektrikli barbekülerin en önemli özelliği koku ve duman oluşturmamasıdır. Bunu sağlayan özellik ise elektrikli barbekülerde bulunan su haznelerinin akan yağları yakmamasıdır. Bu su haznesinin bulunması da size temizlik anında kolaylık sağlarken aynı zamanda da yiyeceklerinizin kıvamında pişmesini sağlamaktadır. Elektrikli barbekülerinizi tüm tedbirleri aldıktan ve gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra çalıştırmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Sağlam ve düz bir zeminin üzerine yerleştireceğiniz elektrikli barbeküleriniz, pişirme işlemini yaparken güvenliğinizi da sağlayacaktır.

  • Elektrikli Barbeküler Nasıl Temizlenir?

    Elektrikli barbekülerin aparatlarının çıkabilmesi ve kolay temizlenebilir olması her zaman bir avantaj sağlamaktadır. Ancak elektrikli barbekünüzde oluşabilen inatçı kirleri de sıcak su ile yıkamalı yağ çözücü ile de temizlenebilmektedir.

    Kötü hava şartlarında da evlerinizde dilediğiniz zaman yapabileceğiniz yemeklere en uygun elektrikli barbekü modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.