Bambum, Atadan, Gondol ve The Mia markalı ekmek saklama kaplarını, Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Ekmek taze olarak tüketilen bir besindir. Ekmek fırınlarında üretilir ve günlük olarak çıkar. Bir aile evinde her gün en az 1 ekmek genellikle tüketilir. Ekmeklerin yenmeyen kısımlarının da taze olarak saklanabilmesi, ekmek israfını önlemek için faydalıdır. Ekmek, nemli bir ortamda kaldığında küflenir ve küflü ekmek yemek sağlığa zararlıdır. Ekmekleriniz küflenmişse, onları yemek yerine kanatlı hayvanlara verebilirsiniz. Küflü ekmek yiyen kanatlı hayvanlar daha kolay kuluçka olurlar. Ekmekler, hava ile temas ettiklerinde ise kolayca bayatlarlar. Herhangi bir şekilde korunmayan ekmek, 1 gün içinde bayatlar ve sertleşir. Ekmeklerin sağlıklı bir şekilde saklanabilmeleri için, ekmek kutuları üretilmiştir. Bu kutular, kapalı şekildedir. Ekmeği yiyeceğiniz zaman kapağını açıp alabilir, daha sonra tekrar kapabilirsiniz. Çeşitli model ve desenlerle kaplı olarak üretilen ekmek saklama kaplarını en ucuz fiyatlarla Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Ekmeklik nasıl kullanılır?

Bir de ekmeklerin dilimlenerek sofraya getirilmesi için üretilen ekmeklikler vardır. Bunlar geniş ve açık formlu kaplardır. Genellikle ahşap veya plastik malzemeden üretilirler. Ahşap boyama işi ile ilgileniyorsanız, boyanabilir ahşap bir ekmeklik alıp, dilediğiniz gibi boyayarak süsleyebilir, zevkinize göre bir ekmeklik modeli oluşturabilirsiniz. Ekmek saklama kaplarının temizliği de çok önemlidir. Düzenli olarak içindeki kırıntıları dökmek ve antibakteriel temizlik malzemesi ile silmek faydalı olur. Ekmek saklama kabınızı nemli şekilde sildiyseniz, tamamen kuruyana kadar ağzını kapatmamanız gerekir. Nemli kalan ekmeklik içerisinde küf oluşabilir.

Ekmek saklama kabı nasıl yapılır?

Ahşap bir ekmek kutusu yapmak istiyorsanız, çekiç, çivi ve uygun ölçülerde ahşap malzemeniz olması gerekir. Malzemeniz yoksa ahşap tahtaları, testere ile istenilen ölçülerde kesip, çekiç ve çivi yardımıyla birleştirerek ekmeklik yapabilir, daha sonra da üzerini istediğiniz şekilde ahşap boyaları ile boyayarak süsleyebilirsiniz. Evdeki bir karton kutuyu, iç ve dış olmak üzere kumaşla kaplayarak da ekmek kutusu yapabilirsiniz. En ucuz ekmeklik modelleri için Cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ekmek saklama kabı modelleri ve fiyatları nasıldır?

En ucuz ekmek kutusunu, Cimri.com sitesinde, mutfak gereçleri kategorisi altında yer alan, ekmek saklama kabı sekmesini tıklayarak bulabilirsiniz.