Kasetçalar ve kaset devrinden teknolojinin hızla ilerlemesiyle cd’lere, usb’lere geçen görüntü ve ses sistemleri, son moda DVD ve Blu-ray oynatıcılarla büyük bir gelişme göstermiştir. Philips, LG, Jameson, Goldmaster gibi markalara ait DVD oynatıcı çeşitlerini ve Blu-ray oynatıcı çeşitlerini en ucuz fiyatlarla Cimri’de bulabilirsiniz.

DVD Oynatıcı Nedir?

Ses ve görüntüleri kaydettiğimiz DVD disklerini bağlandığı ekrandan mükemmel bir şekilde bize yansıtan oynatıcılardır. Hepimizin hatırasında olan vhs-beta videokaset devrinin teknolojiyle geldiği son nokta olan DVD oynatıcılar hem ses hem görüntüde çok kaliteli bir seyir zevki sunmaktadır.

Blu-Ray Oynatıcı Nedir?

Teknolojinin geldiği son nokta olan Blu-ray oynatıcılar; DVD, VCD gibi cdleri rahatça okuyabilmesinin yanı sıra 25 gb veri kaydedebilen Blu-ray DVD’leri de gösterebilen oynatıcılardır. Ses kalitesi mükemmel, görüntü çözünürlüğü çok yüksektir. Yüksek kaliteli DVD’ler olan Blu-raylar sadece Blu-ray oynatıcılarda izlenebilmektedir.

DVD Oynatıcı & Blu-Ray Oynatıcı Nasıl Seçilir?

Çok berrak ve net görüntü sağlayan Blu-ray oynatıcılar; HD resim kalitesi, hızlı kullanım ve internet bağlantısı gibi birçok özelliği de beraberinde getirir. DVD player ile Blu-ray oynatıcılar arasındaki teknik farklar; Blu-ray oynatıcıları biraz daha farklı fiyat seçenekleriyle kullanıcılara sunmaktadır. HD özellikli TV sahibi iseniz; Blu-ray oynatıcıların yüksek veriminden ve yüksek çözünürlük özelliğinden yararlanabilirsiniz. HDMI kablo uyumlu bir oynatıcı seçerek Blu-ray avantajından sonuna kadar faydalanabilirsiniz.

DVD oynatıcıların seçiminde dikkat edilecek nokta ise kristal kalitesi ve teknik servisin yoğunluğudur. Kaliteli markaların DVD oynatıcıları; satış sonrası servis desteği ve sorunsuz uzun süre kullanabileceğiniz bir ürününüzün olması demektir. DVD player adıyla da bilinen oynatıcıların kayıt yapabilme ve USB uyumlu modelleri ise son trend olarak seçeneklerinizi çoğaltmaktadır.

Gün geçtikçe teknoloji ilerlemeye devam etmekte ve günden güne yeni ürünleri kişilerin hizmetine sunmaktadır. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış olan 3D Blu-ray oynatıcılar artık yeni neslin tercihi olmaktadır.

En ucuz DVD oynatıcı ve en ucuz Blu-ray oynatıcı çeşitlerine Cimri’den ulaşabilir, birçok model arasından kendinize en uygun olanı seçebilir ve ailenizle birlikte film, belgesel, dizi izlemenin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.