Modern dekorasyon deyince akla ilk gelen aksesuarlardan olan duvar rafı artık evlerin vazgeçilmezi haline gelmiş durumdadır. Öncelikli amacı kullanışlılık olsa da duvar rafının eve kattığı şıklık ve modernlik yadsınamaz. Anne veya anneannemizin eskiden kullandığı vitrin gibi dolapların ağır ve büyük olması, çok yer kaplaması bu eşyaların dezavantajıydı. Günümüzde bu eşyaların yerini alan raflar sayesinde, hem eşyalarımızı şık bir şekilde sergiliyoruz hem de alandan tasarruf sağlamış oluyoruz. Çeşitli modellerdeki duvar raflarını en uygun fiyatlarla ürün karşılaştırması yaparak cimri.com da bulabilirsiniz.

  • Duvar Rafı Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

    Duvar rafları genellikle gizli bağlantılı olsalar da alttan destekli ve yapıştırmalı olanları da mevcuttur. Cimri.com da, House Line, Kenyap, Moda Canvas, Nav Decoration ve daha birçok markanın çeşitli modelleri en uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Raf modelleri kullanılacak yere ve amaca göre değişiklik gösterebilmektedir. Yerine göre duvar ünitesi şeklinde raflar kullanarak evinizdeki eski vitrinlerin yerine daha estetik ve modern bir seçim yapmış olursunuz veya kendinize bir televizyon ünitesi oluşturabilirsiniz. Kitaplık olarak kullanılan modelleri sayesinde salonunuzun duvarında mini bir kütüphane yaratabilirsiniz. Benim için duvar rafında kullanışlılıktan ziyade şıklık ön planda derseniz, Prado‘ nun küçük, figürlü rafları tam sizin için, ayrıca çocuk odalarında kullanılan Dekorjinal’ in duvar askıları çocuklarınızın odasına kullanış ve modernlik açısından farklı bir hava katacaktır. Bunların dışında mutfak ve banyo gibi alanlarda depolama bölümü olarak, koridorda anahtarlık, kartlık gibi evin ortak kullanım araçlarının koyulduğu bir alan yaratabilirsiniz.

  • Duvar Rafları Montelenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Rafın monte edileceği yer kesinlikle düz bir zemin olmalı açısız ve orantısız zeminler rafın iyi tutturulamamasına ve oynamasına sebep olur. Rafın yüksekliği ne yere çok yakın ne de yerden çok yüksek olmalıdır, ortalama insan boyu idealdir. Rafımız büyükse ve taşıyacağı yük fazla ise mutlaka bağlantı elemanları bu ağırlığı taşıyabilecek mukavemete sahip olmalıdır. Eğer evinizde kullanış açısından uygun olmayan bir bölge varsa gömmeli raf tercih edilmelidir. Raf takılırken açılan yuvanın düz ve kenar paylarının az olması gerekmektedir.