Marka
Atadan
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

DUVAR PANOSU NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Çeşitli fotoğraflar, desenler veya kaplamalar işlenen, dekor olarak duvara asılan ve çeşitli malzemelerden kullanılarak üretilen levhalara duvar panosu denir. Ayrıca farklı amaçlar için üretilen panolar da mevcuttur. Örneğin iş yerleri ve ofislerde yaygın olarak kullanılan mantar, metal veya yapışkan panolar da vardı. Bu panolar evlerde de kullanılır. Bu panolara iş ve özel hayatla ilgili notlar, resimler veya farklı tarzda çalışmalar asılır. Çeşitli resim veya fotoğrafların kullanıldığı dekoratif duvar panoları mekanları şık gösterir. Çeşitli tarzlarda duvar panosu modelleri vardır. Doğa resimleri, hayvan figürleri veya yağlı boya çalışmaları da kullanılabilir. İnsan resimlerinin basılı olduğu duvar panoları da tasarlanır. Klasik olarak duvar panoları tek parça tasarlanır ve üretilir. Fakat teknolojinin gelişmesiyle parçalı duvar panoları da üretilmektedir. Parçalı yapılmasının en önemli özelliği üç boyutlu bir görünüm kazandırmaktır. Üç parça ya da beş parça dan oluşabilir. Parçalar aynı boyutta veya farklı uzunlukta olabilir.

Duvar Panosu Özellikleri Nedir?

Duvar panosu sadece bir levha üzerine baskı olarak üretilmez aynı zamanda faklı objelerin kabartmaları veya işlemeleriyle de tasarlanır. Bunlara genel olarak aksesuar tarzı duvar panosu denir. Her türlü obje ve figür kullanılarak tasarlanabilir. Bu, bir harf veya bir tarihi eser de olabilir, güzel bir özlü söz veya bir ev eşyası da olabilir. Bu tasarımlar her oda da ve her mekanda rahatlıkla kullanılabilir ve kullanıldığı mekanları şık ve dekoratif gösterir. Panolar çeşitli malzemelerden üretilir.

Metal, ahşap, fiberglas veya polyesterden üretilebilir. Yatay ve dikey tasarlanabilir. İstenilen boyutlarda özel tasarımlar da yapılabilir. Özel tasarımların standart panolara göre fiyatı yükseltir. Standart ölçüler 60*90, 90*120 ve 90*180'dir. Fakat özel yapım modellerde istenilen ölçüde yapılabilir. Ayrıca ayaklı panolarda üretilir. Bu panolar hareketlidir ve istenildiği zaman yeri değiştirilebilir. Bu panolar daha sık dekorasyon değişikliği yapılan mekanlarda pratiklik sağlar. Duvar panosu aydınlatma amacıyla da kullanılabilir.

Fiyatlar ne kadardır?

Oscar Stone Decor, T-Tray, Aliz, Atadan, Sanal Mobilya, Inter marka ürünler, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinden görüntülenebilir.

https://www.cimri.com/duvar-panosu