Marka
Hydrocabin
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Yoğun bir günün ardından yorgunluğunuzu atmak adına kaliteli bir duştan daha etkili bir çözüm yoktur fakat bu güzel duş keyfinizi etrafa su sıçramasın diye dikkat ederken yapmak zordur. Bu nedenle keyfinizi bölmeyerek içerisinde rahat ve özgürce hareket edebileceğiniz, su sıçrıyor mu diye düşünmeden duşunuzu alabileceğiniz ürünler tercih etmelisiniz. Buna yönelik üretilen ürünleri edinerek duş sonrası banyonuzun ıslanmasını engelleyerek keyfinizi kaçıracak sonuçlarla karşılaşmadan devam edebilirsiniz. Bu duruma yönelik üretilen ürünler arasında en kullanışlı ve birçok evde bulunan bir ürün çeşidi olarak duşakabinler bulunmaktadır.

Duşakabin Nedir?

Banyonuzun belirlenen bir kısmını kapsayıp o kısmı genelde cam ya da polistren gibi malzemelerle çevreleyerek suyun dışarı çıkmasını engelleyen yapıda üretilen kabinlerdir. Genelde sabit ve sürgülü camları ile duş teknesi kısımlarından oluşmaktadır. Aynı zamanda duş tekneleri yerine küvetlere uygun seçenekler ve hem küvetsiz he de teknesiz kullanılabilen boyutları da bulunmaktadır.

Her çeşitte kaliteli ve uygun fiyatlı duşakabin modelleri Cimri.com ’da sizlerle!

Duşakabin Ölçüleri Nelerdir?

Genelde standart ölçüler ile sunulan kabin ölçüleri, banyonuza göre özel olarak da üretebilir. Genel olarak ölçüler belirlenirken; iki duvar arası duş teknesiz ve küvetsiz, iki duvar arası küvetli ya da duş tekneli, kare duş tekneli, oval duş tekneli, köşeli ya da düz küvetli gibi kabin çeşitleri karşımıza çıkmaktadır. Bu çeşitlere göre uygun ölçülerde farklı boyutlarda duş kabinleri bulunmaktadır. Öncelikle kabin tipinizi belirleyerek standart kabin ölçülerinden banyonuza en uygun olanları seçebilirsiniz.

Duşakabin Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitler genel olarak; kare, oval, dikdörtgen ya da duvardan duvara şeklinde çeşitlenmektedir. Aynı zamanda duş tekneli ve küvetli olarak da çeşitlenebilen kabinlerin zeminlerinde ikisinin de kullanılmadığı modelleri de bulunmaktadır. Malzeme çeşitliliği olarak ince ve sağlam camlardan ya da daha hafif malzeme olan polistrenden yapıldığı görülür. Bu oldukça geniş duşakabin çeşiteri arsında banyonuza en uygun modelleri seçerek istediğiniz ölçülerde şık ve kullanışlı duşakabinlere sahip olabilirsiniz.

Polistren ya da cam duşakabin çeşitlerinden banyonuza en uygun formlarda ve ölçülerdeki seçenekleri en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’da bulabilirsiniz.

Duş Teknesi Nedir?

Gelişen modaya ayak uydurarak zaman içinde çok büyük değişim geçiren banyolarımız, artık çok daha işlevsel ve şık bir hale bürünmüştür. Banyoların vazgeçilmezi, Kale, Vitra, Hydrocabin, Shower gibi markaların en kaliteli duş teknesi modelleri Cimri’de en ucuz fiyatlarla sizleri bekliyor.

Derinliği isteğe bağlı seçilebilen, farklı malzeme türlerinden imal edilen banyo teknesidir. Duş teknelerini; küvet kullanımında zorlanan çocuklar, yaşlılar, bedensel engelliler ve her kesimden insan çok rahat bir şekilde kullanabilmektedir. Duş tekneleri; küvete göre daha kolay temizlenir ve daha kolay kullanıma sahiptir.

Sade ve şık yapısıyla banyolara ferah bir görünüm sağlar. Akrilik duş tekneleri sararma ve deforme yaşatmadığı için son yıllarda çok tercih edilir. Seramik duş teknesi modelleri ise değişik ihtiyaçlara ve banyo yapılarına hitap etmektedir. Çelik duş teknesi pek rağbet görmese de, duş teknesi çeşitleri arasında yerini korur. Flat duş tekneleri; sağlamlığı ve yere daha yakın olması sebebiyle duşa kolay giriş ve çıkış imkânı sağlar. Bu yüzden özellikle çocuklu ailelerin tercihidir.

Duş teknesi; kare, köşe, dikdörtgen, oval, asimetrik oturmalı ve flat kare olmak üzere farklı şekillere sahiptir. Farklı ölçülerde ve farklı ihtiyaçlara göre imal edilebilir. Duş teknesi boyutları; 70*70 cm ölçülerinden başlayarak 150*80 cm ölçülerine kadar çıkabilir.

Duş Teknesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duş teknesi seçerken banyonuzun ölçülerini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede banyoda konacağı yer ve büyüklüğe göre farklı seçenekler arasından seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.

Duş teknesi alırken gerçek akrilik mi yoksa ABS malzemeden mi üretilmiş, buna dikkat edilmelidir. ABS malzemeli duş tekneleri 1-2 yıl içerisinde sararır ve deforme olur. Akrilikten üretilmiş duş teknelerinde sararma ve deforme olmaz. Ürünün TSE, ISO, CE belgeleri de seçim kriterlerinizde yer almalıdır.

Duş teknesi montajı sırasında kaliteli malzeme kullanılması da en az duş teknesinin kalitesi kadar önemlidir. İyi bir ustayla ve kaliteli malzemelerle çalışmak, her zaman iyi sonuçlar doğuracaktır. Kireçlenme karşıtı ürünlerle düzenli aralıklarla yapılan temizlik, duş teknelerinin uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kalmasını sağlayacaktır.