• Dresuar ve konsol kategorisinde bulunan dresuarlar, dar, tek yüzeyli ahşap veya metal malzemeden yapılan ayaklı mobilyalardır. Dresuarlar daha çok konsol olarak bilinirken, aynı zamanda makyaj masası olarak da kullanılmaktadır. Ancak dresuarların şık görünümü dolayısıyla, salondan yatak odasına ve hatta banyoya kadar kullanılabilmektedir. Cimri’de Woodenbend, A2 Decor, Albero Home, Bestline, 3A Mobilya gibi onlarca markanın içerisinden evinize en uygun dresuar modellerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile sahip olabilirsiniz.

  • Dresuar Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    Dresuarlar günümüzde salon, yemek odası ve antrede kullanılan mobilyalardır. Ahşap, mermer, pirinç veya ayna kaplama gibi pek çok farklı malzemeden oluşabilen dresuarların farklı modelleri bulunmaktadır. Oymalı dresuarlar, oymanın yoğunluklarına göre kullanılabilmektedir. Klasik ve modern tarzdaki evlerde kullanılabilen bu tip dresuarlar dekorasyonun tamamlayıcı parçaları olabilmektedir. Varaklı dresuarlar biraz daha gösterişli tasarımları sevenlere hitap etmektedir. Eskitme dresuar modelleri ise son yıllarda oldukça gözde parçalar haline gelmiştir. Cam dresuarlar ise hem klasik hem de modern tarzlara uygun olup, sade döşenmiş evlerdeki dekorasyonun tamamlayıcıları olmaktadır. Dresuar seçimlerinizden önce kullanım yerine karar vermeli ve uygun alanın ölçülerini belirlemeniz gerekmektedir. Uzun ayaklı dresuar modelleri hem şık hem de kullanışlı olmalarından sıkça tercih edilmektedir. Kapaklı veya çekmeceli dresuar modelleri; anahtar, kumanda ve benzeri eşyaları saklayabileceğiniz alanlar da yarattığından daha kullanışlı modellerdir. Dresuar alırken, kapaklarının düzgün kapandığından emin olmanız, şık bir görünüm için oldukça önemlidir. Aynalı dresuarlar, yatak odalarında veya banyolarda makyaj masası olarak da kullanılabildiğinden, amacına yönelik bir de puf almayı unutmamalısınız.

  • Dresuar İle Dekorasyon Nasıl Yapılabilir?

    Dresuarlar tek başına da oldukça gösterişli ve şık bir mobilyadır. Ancak üzerine yerleştirebileceğiniz dekoratif eşyalar ile daha güzel ve dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Örneğin dresuarın üzerine yerleştireceğiniz orta büyüklükte bir şamdan daha gösterişli bir hale getirecektir. Dresuarların üzerine monte edilebilecek bir ayna, ortama ışık katacağı gibi daha şık görünmesini de sağlayacaktır. Yine dresuarların üstüne, duvara asabileceğiniz küçük çerçeveler veya tablolar da farklı bir görünüm elde etmenizi sağlayabilmektedir. Siz de kullanım yerinize göre en uygun dresuar modellerine Cimri’den en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.