Marka
Pınar
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Dondurulmuş Pizza Nedir?

Hızlı yaşam koşulları yüzünden yeterince zamanı olmayan kişilerin en büyük kurtarıcılarından biri dondurulmuş yiyeceklerdir. Dondurulmuş yiyecekler arasında ise en hızlı hazırlananı pizzalardır. Geleneksel pizza kadar lezzetli olan dondurulmuş pizza çeşitleri Cimri.com’da en ucuz fiyatlarla Pınar, Superfresh gibi markaların farkıyla sizleri bekliyor.

Hamurun üstündeki sos ve malzemelerle hazırlanmış, belli büyüklükteki pizzaların soğutucularda belli derecelere dek dondurulmasıyla elde edilen, pişirilmeye hazır gıdalardır. Mikrodalga veya yüksek ısıdaki fırınlarda belirli sürelerde ısıtılarak tüketime hazır hale gelir. Çalışan insanların, öğrencilerin ve hemen her kesimden insanın en sevdiği tatlardan olan pizza çok eski bir tarihe sahiptir.

Pizzanın ana vatanı İtalya’dır. Hazırlanmış özel ve ince bir hamur üzerine ilk başlarda sadece domates ve mozzarella peyniri konarak yapılan İtalyan halkının vazgeçilmez yemeğidir. Dünyada duyulması ise 1800’lü yıllarda Amerika’ya göç eden İtalyanların burada kendi mutfaklarını yaşatma isteğiyle olmuştur.

Dondurulmuş Pizza Çeşitleri Nelerdir?

Pizzalar; üzerine konan malzemelerle çeşitlenmektedir. Genel olarak alt tabanı hamur üzerine mozzarella peyniri veya beyaz peynirden oluşur. Peynirin üzerine acı biber, mısır, yeşil biber, soğan, siyah zeytin, yeşil zeytin, mantar, sosis, sucuk, et gibi birçok malzeme konarak pizza çeşitlendirilmektedir. Aynı zamanda enginar, brokoli, domates, kuşkonmaz, maydanoz, dereotu gibi sebze parçaları da eklenebilmektedir.

Pizza hamuru kalınlığına göre ince hamurlu pizza ve kalın hamurlu pizza olarak çeşitlere sahiptir. En çok tercih edilen dondurulmuş pizza çeşitlerinden olan sucuklu pizza; üzerine mantar, mısır, zeytin ve sucuk parçaları ile enfes bir lezzete sahiptir.

Dondurulmuş Pizza Nasıl Pişirilir?

Dondurulmuş pizzalar, günümüz toplumunda hazır yemekler içinde en çok tercih ürünlerdendir. Paket üzerinde farklı bir uyarı yoksa önceden 200C-220C ısıtılmış fırında 8-15 dakika arasında pişirilerek tüketime hazır hale gelir. Mikrodalgalar içinse 4-6 dakika arası bir pişirme yeterli olacaktır. Yine de paket üzerinde yazan pişirme önerilerine dikkat etmeyi unutmayın.

Dondurulmuş pizzalar paket içerisinde genelde 4 adet bulunur. Aileniz ile pizza gecesi yapacağınız zaman kolaylıkla pizzaları fırında hazırlayabilirsiniz. Çok adetli olması, aileler için avantajdır. Cimri’de damak tadınıza göre bir dondurulmuş pizza çeşidi bulabilir, kolay yemek hazırlama keyfini yaşayabilirsiniz.

Milföy Hamuru Nedir?

En hızlı pasta ve börek yapımına imkân veren milföy hamuru; her yaştan insanın kolayca kullanabileceği bir hamur çeşididir. Birçok farklı tarifte kendine yer edinmiş bu hamuru en ucuz fiyatlarla Cimri.com’dan Superfresh gibi markaların farkıyla alabilirsiniz.

Un, su ve tuzdan oluşan hamurun, özel açma teknikleri ile ince ince açılması ve bu esnada her katın arasına margarin katılarak yayılması ile ortaya çıkan çok katlı ince bir hamurdur. Hazır yoğrulmuş ve kalıplanmış şekilde satılan milföy hamuru; birçok pasta, börek ve hamur işi yapımında kullanılır.

Birçok pratik kullanım alanı olan milföy hamuru; kısa sürede pişmesi, ağızda tel tel dağılması ve güzelce kabarması ile herkesin kolayca pasta ve börek yapabileceği bir hamur çeşididir. Kısa zamanda birçok harika pasta, tatlı ve börek hazırlayabileceğiniz milföy adını; bin anlamına gelen Fransızca “mille” ve yaprak anlamına gelen “feuille” kelimelerinden almıştır. Milföyün anlamı bin yapraktır. İnce ince birçok kattan oluşan milföy hamuru birçok hamur işinde gönül rahatlığıyla kullanılır. Hazır milföy hamuru paketi genelde 500 gram ya da 1 kilogramlık hamur barındırır. Milföy hamuru raf ömrü 1 yıldır.

Milföy Hamuru ile Ne Yapılır?

Kat kat, çıtır çıtır yapısıyla mutfakların en leziz pasta ve böreklerinin vazgeçilmezidir milföy hamuru. Çalışan insanların, ev hanımlarının, öğrencilerin, kısacası her kesimden insanın kurtarıcısıdır. Kısa sürede hazırlanabilen ve pişen yapısıyla çok fazla tercih edilmektedir. Kolay kabarması ile bütün pasta ve börek çeşitlerinin görüntü ve tat yönünden pastaneden alınmış gibi olmasını sağlar.

Milföy hamurundan börek yapımı çok kolaydır. İçerisine isteğe göre peynir, pastırma ya da herhangi bir malzeme konarak üçgen şeklinde katlanmasıyla yapılan börekler çocukların favorisidir. Milföy hamuru talaş böreği için ana malzemedir. Talaş böreği gibi paçanga böreği de milföy hamurundan yapılır ve Türk mutfağının gözde böreklerindendir. Birçok puf böreği ve poğaça çeşidi de yine milföy hamurundan yapılabilmektedir. Fransızların ünlü tatlı çöreği kruvasan milföy hamurunun en eski kullanım alanlarından biridir.

Sadece börek yapımında değil birçok tatlı yapımında da milföy hamuru kullanılmaktadır. Milföy hamurundan baklava çeşitleri birçok ev hanımı tarafından yapılmakta, misafirlere ikram edilmektedir. Her yaştan insanın sevdiği milföy hamurundan elmalı tart hafif ve lezzetli bir tatlı çeşididir. İçerisine konan çikolata parçalarıyla kare veya üçgen şekilde katlanan hamur, pişirildikten sonra harika bir atıştırmalığa dönüşür.