DOLGU TOPUK AYAKKABI NEDİR?

Bu model ayakkabılar, hanımların severek kullandığı ayakkabı modellerindendir. Sivri topuk veya stiletto modeli ayakkabılarda, parmakların olduğu bölümün tabanı incedir. Bu nedenle, topuk boyundaki en küçük bir yükseklik direkt olarak hissedilir. Ayak bileğine binen yük, dolgu topuk ayakkabılarda daha azdır. Bu tip ayakkabıların ön bölümünde yüksek bir platform bulunur. Bu sayede, topuk yüksekliği 15 cm olsa bile, yürürken hissedilmez. Dolgu topuk platform yapıda olan ayakkabılar, günlük ve gece kullanım için oldukça konforludur. Dolgu topuk ayakkabı giyen hanımlar, hem topuklu ayakkabı giyerek şık görünür, hem de rahat eder. Özellikle, uzun saatler giyilmesi gerekiyorsa, ince, sivri topuk yerine dolgu topuk ayakkabılar daha çok tercih edilir.

Dolgu topuk ayakkabı modelleri nelerdir?

Dolgu topuk botlar, özellikle mevsim geçişlerinde sıkça kullanılır. Gizli topuk spor ayakkabı modellerinde ise, ayakkabıya dışarıdan bakıldığında düz spor ayakkabı gibi görünür, ancak içerisinde hafif bir dolgu mevcuttur. Dolgu topuk diz altı, diz üstü çizmeler de bacakları olduğundan daha uzun gösterdiği için tercih edilir. Yaz aylarında giyilen, dolgu topuk sandalet ve terlikler de yürüyüşlerde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle hasır örgülü dolgu topuk ve öpücük burun, (ön bölümünde küçük yuvarlak bir açıklık bulunan ayakkabılar) hemen her marka tarafından üretilmektedir ve oldukça modadır. Öpücük burun ayakkabılar, parmakların çok az bir kısmını dışarıda bıraktığı için kurumsal iş hayatı olanlar tarafından giyilmektedir. Hatta, bankalarda açık ayakkabı giymek yasak olduğu halde, öpücük burun dolgu topuk ayakkabılar rahatlıkla giyilebilir. Bazı ev terlikleri de dolgu topuk yapıdadır. Ayrıca, dolgu topuk babet modelleri de vardır.

Dolgu topuk ürünlerin fiyatları ne kadardır?

Dolgu topuk ürünler, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur. Simli, BCBG, Jessica Simpson marka dolgu topuk ve dolgu topuk platform ayakkabı modelleri site üzerinden incelenebilir. Satın almak istediğiniz dolgu topuk ürün üzerindeki ‘fiyat alarmı’ bölümünü aktifleştirerek, indirimler ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Cimri.com sitesi, çeşitli marka ve modeller arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yapılabilmesine olanak sağlar.