DJ SETİ NEDİR, NASIL KULLANILIR?

DJ, bar, disko, konser alanı vb. alanlarda müzik çalmasını ve geçişlerin planlanmasını ve kontrol edilmesini sağlar. Çoğu zaman kulağında kulaklık takılıdır. DJ’lik tam zamanlı meslek olarak icra edilebilir veya yarı zamanlı ek iş olarak da yürütülebilir. Bazı DJ’ler dünya çapında ün yapmıştır. Bu ünlü DJ’ler dünyanın birçok ülkesine konser vermek için turneye çıkarlar. Dünyaca ünlü birçok DJ, ülkemizde de konserler vermiştir. Denon, Pioneer, Behringer, Allen Heath, Numark, Tromba, American Audio markalı profesyonel ve amatör dj setleri, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat avantajıyla satın alınabilir.

DJ seti nedir?

Bu set, dj’lik işini icra edenlerin temel aracıdır. Kullanıcısına birçok avantaj sağlar. DJ seti karmaşık elektronik parçalardan oluşur. Parçalarının özellikleri kıyaslandığında bir bilgisayarı andırır. İşlemcisi vardır. Dahili hafızaya sahiptir. Kendine özel bir işletim sistemi barındırır. Dolayısıyla DJ seti ucuz tedarik seçenekleri sınırlıdır. Müzik çalar bu setin ana parçasıdır. Bu üründe diğer elektronik ürünlerde olduğu gibi belirli bir garanti süresi vardır. Farklı kanal sayılarında DJ setleri vardır. Profesyonel ve amatör amaçla kullanılabilecek seçenekler vardır. Bazı modelleri taşınabilirdir. Diğer modelleri ise sabitlenmiştir. Ürünün beraberinde DJ yazılımı da gelir. Bu ürün farklı satış kanallarından temin edilebilir. Farklı ve çeşitli renk ve ebat seçenekleri vardır. Kayma kipi özelliği, çeşitli modellerde mevcuttur. Bazı sürümlerde sezgisel kontrol seçeneği vardır. Ürünün üzerinde farklı sayıda giriş ve çıkış noktaları vardır. Kulaklık çıkışları bunlardan biridir.

DJ seti nasıl kullanılır?

DJ seti aynı zaman da “DJ setup” olarak da adlandırılır. DJ setup kiralama hizmeti veren firmalar vardır. Sanal ortamda simülasyon yazılımları ile DJ seti oynanabilir bir araç olarak da kullanılabilir. Kaplama sumeni olan ürünler kolay ve rahat kontrol imkânı verir. Bu kaplama için kauçuk malzeme kullanılabilir. Ergonomik tasarım ürün seçiminin bir boyutudur. Dj setleri, beraberinde renk ve ışık ekipmanı da kullanılır. Kayma kipi olan modeller şarkıları döngü olarak çalmayı kolaylaştırır. Dj seti üzerinde bulunan göstergeler yardımıyla odaklanma ve çabuk tepki verme özelliği sağlanır. Bu sayede, ekrana fazla odaklanma ihtiyacı olmadan, konseri dinleyen kitle ile daha etkili iletişim kurulabilir.