iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Toshiba Satellite S50-B-13G Laptop / Notebook

Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Toshiba Satellite S50 B 13G Orta seviye dizüstü bilgisayar arayışında olan kimseler için seçenek yelpazesi oldukça geniştir. Çok sayıda farklı markanın birbirinden iddialı modelleri ile yer aldığı bu segment içindeki önemli seçeneklerden biri de Japon teknoloji şirketi Toshiba’nın uzun yıllara dayalı ürün hattı Satellite’ın S50-B-13G adıyla sahne alıyor.
Yazar: Ferhat Verdi 18/05/2015

Orta seviye dizüstü bilgisayar arayışında olan kimseler için seçenek yelpazesi oldukça geniştir. Çok sayıda farklı markanın birbirinden iddialı modelleri ile yer aldığı bu segment içindeki önemli seçeneklerden biri de Japon teknoloji şirketi Toshiba’nın uzun yıllara dayalı ürün hattı Satellite’ın S50-B-13G adıyla sahne alıyor. Orta seviye donanım özelliklerinin oldukça modern bir tasarım çizgisiyle sunulduğu modele detaylı olarak göz atacağız. Tasarımından donanım yapı taşlarına kadar ürünü mercek altına alıyoruz…

Tasarım

Toshiba Satellite S50-B-13G orta seviye dizüstü bilgisayar sınıfı üzerinde seçim yapma aşamasındaki kullanıcıların estetik algılarını da göz ardı etmiyor. Üründe modern detaylar ve hoş renk geçişleri görür görmez dikkat çekiyor. Arka kapağını araladığınız anda geniş bir ön panel ve zarif bir ekranla karşılaşıyorsunuz.

Modelin ekran çerçevesi birçok muadiline göre ince bir tasarımla geliyor. Ayrıca siyah renkte oluşu sayesinde ekran kapalıyken dahi gayet güzel bir görünüm sunuluyor. Ekran çerçevesinin sol altında logo ve üst-orta kısımda web cam bulunuyor. Kenarlara yakın noktada konumlandırılan ekran menteşeleri ile ön panele zarif bir şekilde geçiliyor. Bu bölümün neredeyse hiç görülmediğini, ön panelle neredeyse bütünleşik bir yapı sergilediğini belirtelim.

Kullanışlılık

Şık ön panelde geniş tuş takımında malzeme kalitesi oldukça yüksek tutulmuş. Tuş aralıkları ve yükseklikleri iyi, kullanımı konforlu tuşların altında sola yakın konumlandırılan touch pad, genel itibarıyla kullanışlı ve yeterli genişliğe sahip. Touch pad’in sağ kısmındaki geniş açıklık sayesinde kullanıcılar bileklerini bu bölgede yaslı halde tutup uzun süreli çalışmalarda konforlarını iyi düzeyde tutabiliyorlar.

İnce ve zarif bir görünüm sergileyen model, ağırlık açısından bakıldığında ise sınıfının birçok modeli ile benzer durumda. 2.3 kg ağırlığındaki Toshiba Satellite S50-B-13G’nin arabirimleri ise şöyle; 2 adet USB 2.0, 1 USB 3.0, VGA, Ethernet, HDMI. Üründe optik sürücü mevcut.

Toshiba Satellite S50-B-13G, genel olarak kullanışlı ve şık bir model. Belki plastik hissiyatını özellikle tuş takımı haricindeki noktalarında yüksek düzeyde yaşatıyor ama yine de ürünün görsel açıdan iyi, kullanıcı memnuniyeti açısından da sınıfı geçecek bir seçenek olduğunu belirtelim.

Donanım

Toshiba’nın orta seviye modelinde, multimedya odaklı kullanım, internet ve sosyal medyada sörf gibi ihtiyaçlara üst seviyede cevap veren bir donanım anlayışı hakim. Ayrıca bu modeli tercih eden kullanıcılar yüksek bir grafik

performansıyla da karşı karşıya, güncel oyunları orta ayarlarda oynatabilen model, bu yönüyle de dinamik bir yapı sunarak dikkat çekiyor. Gençler için ideal. Peki detaylar nasıl?

Toshiba Satellite S50-B-13G modelinde Intel Core i5 işlemci bulunuyor. Turbo Boost teknoloji ile gerektiğinde 2.7 GHz’lik saat hızlarına ulaşabilen üründe 2 GB AMD grafik ve 8 GB DDR3 RAM bulunuyor. RAM kapasitesiyle dikkat çeken Toshiba Satellite S50-B-13G’de bu yapıyı 16 GB’a kadar yapılandırabiliyorsunuz. 1 TB HDD ve 1366 x 768 piksel ekran çözünürlüğü de diğer öne çıkan özellikler durumunda. Ekran keşke Full Hd olsaydı demeden kendimizi alamıyoruz.

Sonuç

Donanım özelliklerinde fark yaratan ürün, bu nedenle orta seviye modellerin biraz daha üzerinde bir fiyat etiketi ile geliyor. Yani fiyat ve performans odaklı yaklaşımda ürün ne çok iyi ne de kötü; tam olarak orta noktalarda yer alıyor. Biraz daha düşük bütçeyle daha genel bir orta sınıf model tercih edilebileceği gibi 3000 TL’ye yakın bütçelerle çok daha üst sınıf bilgisayarlar satın alınabiliyor.

Ferhat Verdi 18/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Toshiba Dizüstü Bilgisayar