Toshiba Satellite C50-B-14Z Laptop - Notebook intel - 500 gb - 4 gb - 2.16 ghz - intel celeron

3D uyumu Yok
3G Yok
4G Yok
AC adaptör geçerli çıkış 2,37 A
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
Özellikler
 • Ağ Bağlantıları

 • 3GYok
 • 4GYok
 • BluetoothVar
 • Bluetooth versiyonu4.0 LE
 • Ethernet LAN bağlantısıVar
 • Ethernet LAN veri transfer hızı10,100 Mbit/s
 • Kablosuz LAN veri transfer hızı (maks)150 Mbit/s
 • Wi-FiVar
 • Ağırlık & boyutlar

 • Ağırlık2,2 kg
 • Derinlik259,9 mm
 • Genişlik380 mm
 • Yükseklik26,6 mm
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
İnceleme
11.07.2016Yazan: Ferhat Verdi

Toshiba Satellite C50-B-14Z İnceleme

İnternet ve sosyal medyada sörf, temel yazılımların çalıştırılması gibi ihtiyaçlara yanıt verebilen dizüstü bilgisayar Toshiba Satellite C50-B-14Z en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da. Test merkezimizde ağırladığımız Toshiba Satellite C50-B-14Z modelinin teknik detaylarına, tasarımına, artılarına ve diğer öne çıkan özelliklerine yakından bakıyoruz.
Toshiba Satellite C50-B-14Z İnceleme

İnternet ve sosyal medya günümüzün en önemli iki olgusu. Milyarlarca kullanıcıya sahip sosyal ağ platformu Facebook bu noktada önemli bir ölçüt. Ayrıca alışverişten bilgi edinmeye çok sayıda farklı ihtiyaç için de internet olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Bu ihtiyaçlara yönelik kullanıcılar için sunulan çok sayıda dizüstü bilgisayar alternatifi var. Konu bir miktar da bütçe dostu da olunması (fiyatının nispeten ekonomik olması) noktasına geldiğinde ise üreticilerin birbirleriyle rekabeti ilgi çekici. Japon teknoloji şirketi Toshiba’nın Satellite serisine ait C50-B-14Z modeli de rekabetin içindeki iddialı modellerden biri. Bu modeli test merkezimizde ağırladık ve teknik detaylar, tasarım, öne çıkan yönler, artılar ve eksiler bağlamında ürüne mercek tuttuk.

Toshiba Satellite C50-B-14Z ne kadar yetenekli bir seçenek, fiyatına göre ideal alternatifler arasında mı gibi sorulara da yanıtlar aradık. İlk olarak ürünün tasarımına dair argümanlara göz atacağız. İnceleme yazısının devamındaki ayrıntıları mutlaka okuyun, başlıyoruz…

Toshiba Satellite C50-B-14Z Tasarım ve Diğer Öne Çıkan Ayrıntıları

Satellite C50-B-14Z modeli, güzel bir kutu içinde geliyor. Ürün görsellerinin yer aldığı kutuyu kısa sürede açıp, içeriğe ulaşıyorsunuz. İçinden adaptör ve çeşitli belgeler de çıkıyor. Bu noktada merak edilen soru adaptörün tasarımı ve kablo uzunluğu; gayet iyi göründüğünü belirtelim, ayrıca kablo uzunluğu da son derece ideal yapı sunuyor. Modele geçtiğimizde tek renkli ve nispeten üst seviye kalite ortaya koyan bir malzeme kalitesi ile karşı karşıya kalıyoruz. C50-B-14Z’nin tasarımı güven veriyor ve görsel algıyı olumlu yönde tetikleyen bir görünüm sunuluyor. Tasarıma dair ilk puanlar son derece olumlu özetle.

Ekran kapağının üzerinde Toshiba logosu var. Ekran ve ön paneli açtığınızda ise son derece hoş bir görüntü bizleri karşılıyor. Ekranın üzerinde webcam bulunuyor. Ekran çerçevesi ne çok kalın, ne de yeterince ince; ortalama bir ölçü sunuyor. Alt kısmın çok da kalın olmaması güzel bir görüntü sağlıyor. Toshiba Satellite C50-B-14Z’nin ekranı 15.6 inç formunda. Ön panelle bağlantı, iki alt köşesindeki ekran menteşeleri vasıtasıyla sağlanıyor. Bu bölümün biraz ince bir tasarıma sahip olması soru işareti uyandırıyor. İlerleyen yıllarda Satellite C50-B-14Z ekran menteşelerinde esnemeler görünebilir. Bu nedenle kullanımda dikkatli olunması, dolayısıyla ekran kapağının açılma/kapanma anları için gayet nazik davranılmasını tavsiye edelim. Bilindiği üzere ekran menteşelerinde görülen deformasyon, ürünün ekranının sallanması gibi sorunlar doğurabiliyor.

Ön panelde genel görünüm sizi biraz eskilere götürebilir. Çok modern hatlar bu noktada yok, daha çok fonksiyonel kullanım ön planda gibi. Hafif sola yakın yerde konumlandırılan touchpad, genel itibarıyla kullanışlı. Boyutları normal seviyelerde ve önemli bir detay olarak da malzeme kalitesi gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. Klavye tuşları, hızlı yazı yazan kimseler için ideal yapıda; aralıkları iyi şekilde tasarlanmış, ayrıca tuş yükseklikleri de kullanımı daha konforlu hale getiriyor. Bir miktar hareket etmeleri ise olumsuz tek nokta olarak karşımıza çıkıyor. Dizüstü bilgisayarın 1 adet stereo kulaklık girişi, 1 harici monitör girişi, RJ45, HDMI, multi kart okuyucusu, 2 adet USB 2.0 ve 1 adet USB 3.0 portu bulunuyor. Keşke 1 USB 2.0, 2 USB 3.0 olsaydı demeden geçemiyoruz. Ayrıca Kensington Kablo Kilidi yuvası da mevcut; burası bilgisayarın kablo vasıtasıyla bir noktaya kilitlenmesini sağlayan güvenliğe olumlu yönde etki eden detaylar arasında yer alıyor. Ağırlığı da olumlu yönleri arasında; 2.2 kg, yani muadil modellerin çoğundan 100-400 gram aralığında daha hafif. Mat siyah rengi de vurgulanması gereken yönlerinden. Peki Toshiba Satellite C50-B-14Z modelinin teknik özellikleri nasıl? Işte yanıtlar…

Toshiba Satellite C50-B-14Z Teknik Özellikler ve Kullanım Detayları

Toshiba Satellite C50-B-14Z’de donanım tarafında kullanılan işlemci 1 MB ön belleğe sahip olan ve maksimum 2.58 GHz saat hızına ulaşabilen Intel Celeron N2840. Orta sınıf dizüstü bilgisayarlar için performansı daha iyi işlemcilerin de kullanıldığı görülüyor. Bu noktada Toshiba’nın ilgili modelinde öne çıkamadığının altını çizmekte fayda görüyoruz. 4 GB RAM’le gelen Toshiba Satellite C50-B-14Z’de RAM kapasitesi 8 GB; dolayısıyla RAM’ini yapılandırabilmeniz mümkün. Daha fazla performans arayanlar için hoş bir saha yaratıyor bu durum. Tek RAM slotu bulunuyor, yani RAM’ini yükseltmek istediğinizde 4 GB’ı çıkarıp 8 GB takmanız gerekmekte. Intel HD Graphics ekran bağdaştırıcısı da ürünün diğer özellikleri arasında. İddialı bir grafik kartı yapısı sunulmadığını görüyoruz.

1366 x 768 çözünürlüklü (HD) ekranla geliyor. Ayrıca sabit disk kapasitesi 500 GB. Diskin dönüş hızı da 5400rpm. Özetle modelin donanım tarafında bazı eksiklikleri olduğu net. Yüksek beklentiden ziyade başta bahsedilen temel kullanım alanlarına yönelik bir yapılandırma söz konusu durumda.

Toshiba Satellite C50-B-14Z’de Windows 8.1 ön yüklü olarak sunuluyor. Lisanslı işletim sistemini Windows 10’a yükseltebilmeniz mümkün. Bluetooth 4.0, 802.11.bgn Wifi standardı da diğer öne çıkan özellikler arasında yer alıyor. Pili 4 hücreli ve 3-4 saat aralığında şarj dayanıklılığı vaat ediyor. Ekstraları arasında Evernote yazılımı ile McAfee 1 aylık deneme sürümünün de aralarında olduğu bir dizi yazılımın ön yüklü olduğunu da belirtelim. Yine MS Office 365 yazılımı da deneme sürümü şeklinde geliyor. Model sessiz çalışıyor ve hoparlörleri de odayı dolduracak seviyede çıkış sağlıyor.

Sonuç

Toshiba Satellite C50-B-14Z, genel kullanıcı için tercih edilebilir bir model, İddialı tasarımı ve temel özellikleri ile ilgi çekici olabilir, öte yandan yeterince iyi bir donanım dizisine sahip değil. En nihayetinde ise göz ardı edilememeli ki piyasadaki en düşük fiyatlı Toshiba modellerinden biri. En ucuz Satellite C50-B-14Z fiyatları, en uygun mağaza alternatifleriyle Cimri’de. Cimri, cebinize çalışır…