iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Samsung NP270E5R-K02TR Samsung’un giriş seviye modeli NP270E5R-K02TR’da şık ön panel ve ekran kalitesi dikkat çekiyor…
Yazar: Ferhat Verdi 30/03/2015

Günlük kullanım odaklı dizüstü bilgisayar alternatifleri bir hayli fazla. Hatta dizüstü bilgisayar yerine klavye takılabilen tabletler, hatta hibrit bilgisayarlar da devreye giriyor. İşte bu karmaşık noktada kararını dizüstü bilgisayardan yana kullanan kimseler için model seçeneklerinden biri de Samsung’un 15.6 inç ekranlı NP270E5R-K02TR kodlu giriş seviye ürünü.

Tasarım

Tasarımı ve donanımı ile internet odaklı kullanım, film izlemek gibi ihtiyaçlara cevap veren NP270E5R-K02TR, birçok yönüyle güzel görünüyor. Kapağındaki plastik malzeme, ön panelinde yerini bir nebze daha stilize bir yapıya bırakıyor. Fırçalanmış metal görünümlü ön panel, ekranla uyum içinde. Üstelik modelde gri ve siyah renklerin kullanımı başarılı.

Üstte webcam, altında Samsung logosu bulunan ekran çerçevesi gayet ince olan modelin ekran menteşeleri genel renkler, koyu gri ve siyahın yerine metalik yapıda. Biraz kötü bir görünüme neden olan bu tercih, aynı zamanda ince bir menteşe yapısına da işaret ediyor ve pek güven vermiyor.

Ön panel

Ön panelde malzeme kalitesi klavye haricinde sınıfı geçiyor. Malzeme çizilmeye karşı da dayanıklı, ayrıca parmak izi de tutmaması ile diğer birçok modelden ayrılmayı başarıyor. Ekrana yakın bölümde havalandırma açıklıkları ve hoparlör delikleri ve onun üzerinde, sağ üstte açma/kapama butonu yer alıyor.

Plastik hissini yoğun olarak yaşatan klavye tuşlarında, tuş yükseklikleri ve aralıkları ise gayet iyi. Touch pad çok fazla değil ama düşük kalite hissi yaşatıyor. Dokunulduğunda verdiği his pek iyi değil.

Arabirimler

Üründe ön panelde, touch pad’in sola yakın oluşu, sağda geniş bir bilek yaslama alanı ortaya çıkarıyor. Böylelikle rahat bir kullanım olanağı sunulmuş oluyor. HDMI, Ethernet, 3 adet USB girişi, kart okuyucu ve optik sürücüye sahip olan NP270E5R-K02TR’da teknoloji özellikleri ne durumda?

Teknoloji

Intel Celeron işlemciyle gelen NP270E5R-K02TR’da bu modülün ulaştığı maksimum saat hızı 1.33 GHz. FreeDos olarak, yani işletim sistemsiz satılan üründe 4 GB RAM, paylaşımlı Intel HD Graphics ve 500 GB HDD bulunuyor. Ekranın sunduğu çözünürlük değeri 1366 x 768. Ayrıca NP270E5R-K02TR’da ekranın keskin ve detaylı görüntü sunduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Ferhat Verdi 30/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Samsung Dizüstü Bilgisayar