iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Packard Bell EasyNote TG71-BM-001TK Laptop - Notebook

Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Packard Bell EasyNote TG71 BM 001TK Giriş seviye olarak sınıflandırılan dizüstü bilgisayar alternatifleri, temel olarak internet ve multimedya odağındadırlar.İşte bu ihtiyaçlara yanıt verebilecek uygun fiyat etiketine sahip modellerden biri de Packard Bell’in EasyNote serisine ait ve TG71-BM-001TK koduyla geliyor.
Yazar: Ferhat Verdi 20/05/2015

Dizüstü bilgisayar satın almayı düşünen ama bunun için düşük bir bütçe ayırmış kimseler için beklentiler de aşağı yukarı belli olmalıdır. Giriş seviye olarak sınıflandırılan dizüstü bilgisayar alternatifleri, temel olarak internet ve multimedya odağındadırlar.

Sosyal medya ve internette sörf önceliklidir, ayrıca YouTube gibi platformlardan video izlemek gibi ihtiyaçlar, e-mail, çeşitli MS Office belgeleri gibi kullanım alanları da yine giriş seviyesinin üstesinden gelebileceği alanlar içerisinde yer alır. İşte bu ihtiyaçlara yanıt verebilecek uygun fiyat etiketine sahip modellerden biri de Packard Bell’in EasyNote serisine ait ve TG71-BM-001TK koduyla geliyor. Şimdi bu modelin tasarım ve donanım özelliklerine yakından bakacağız.

İlk bakış

Packard Bell EasyNote TG71-BM-001TK, plastik ağırlıklı bir görünümle geliyor. Üründe malzeme kalitesi yönünde beklentilerin yüksek tutulmaması gerekiyor. Buna karşın gerek ekranı ve gerekse geniş ön paneliyle, kullanımı giriş seviyesi modellerin çoğundan daha keyifli.

Üründe ekran boyutu 15.6 inç; üst ve yan kısımlarda ekran çerçevesi oldukça zarif görünüyor. Altta ise bir nebze kalınlaşan ekran çerçevesi genel itibarıyla kötü görünmüyor.

Tasarım detayları

Ekranın üzerinde web cam, altında ise Packard Bell logosu bulunuyor. Ekran menteşelerinin kenarlarda olduğu modelin ön panel/ekran bütünleşmesi biraz gözü yoruyor. Ekran menteşeleri biraz fazla göze batıyor. Ön panelde tuşların yüksekliği ve birbirleri ile olan aralıkları gayet başarılı, ancak tuşlara basıldığında plastik malzeme hissi yoğun şekilde sizinle. Tuşların kullanımı gerek yüksekliği ve gerekse aralıkları sayesinde konforlu ama yaşattığı malzeme kalitesi hissi sınıfı geçemiyor.

Üründe touch pad, sola yakın yerde konumlandırılmış. Bu sayede sağ kısımda geniş bir bilek yaslama alanı sağlanıyor. Bu da uzun saatler boyunca bilgisayar başında olacak kimseler için ekstra bir konfor olanağı sağlayacaktır. Optik sürücüsü bulunan Packard Bell EasyNote TG71-BM-001TK’de, HDMI, Ethernet, 3 adet USB ve kart okuyucusu bulunuyor. Mikrofon çıkışı ve kulaklık girişi de yine modelde mevcut. Ağırlığı 2.4 kg.

Donanım

Packard Bell EasyNote TG71-BM-001TK, düşük donanım özelliklerine sahip olan giriş seviyesi modellerden. Modelde günümüz işlemci yapılarından belki de en eskilerinden biri kullanılmış. Intel Celeron N2840 ile gelen model, 2,16 GHz saat hızında çalışıyor, ayrıca işlemcide Max. Turbo ile 2.58 GHz’lik saat hızına ulaşılabilmesi mümkün.

Üründe bu saat hızlarının modern işlemcilerdeki sayısal olarak çok daha düşük hızlarla yarışamayacağını belirtelim. Üründe açılma-kapanma süreleri biraz uzun; ayrıca birkaç web sayfası açıkken bir de program çalıştırıldığında hız zayıflıyor.

Modelin üzerinde 2 GB RAM, 500 GB HDD, Intel HD Graphics ekran kartı bulunuyor. RAM’i 4 GB’a kadar yapılandırılabiliyor. Ekranın çözünürlüğü 1366 x 768 olan Packard Bell EasyNote TG71-BM-001TK, Windows 8 ön yüklü halde kullanıcılarına sunuluyor.

Ferhat Verdi 20/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Packard Bell Dizüstü Bilgisayar