MSI GX70 3CC-275TR Laptop / Notebook

3D uyumu Yok
3G Yok
4G Yok
AC adaptör gücü 180 W
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
Özellikler
 • Ağ Bağlantıları

 • 3GYok
 • 4GYok
 • BluetoothVar
 • Bluetooth versiyonu4.0
 • Ethernet LAN bağlantısıVar
 • Ethernet LAN veri transfer hızı10,100,1000 Mbit/s
 • Wi-FiVar
 • Wi-Fi standartları802.11b,802.11g,802.11n
 • Ağırlık & boyutlar

 • Ağırlık3,9 kg
 • Derinlik288 mm
 • Genişlik428 mm
 • Yükseklik55 mm
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
İnceleme
21.05.2015Yazan: Ferhat Verdi

MSI GX70 3CC-275TR

Türkiye’de oyuncular tarafından yoğun ilgi gören markanın en iddialı 17.3 inç ekranlı dizüstü bilgisayarlarından GX70 3CC-275TR’ye yakından bakacağız. ‘Destroyer’ yani yok edici takısına sahip model kodu ile tüyleri ürperten bu bilgisayarın güçlü donanım yapı taşlarını, tasarımı ile birlikte irdeleyeceğiz
MSI GX70 3CC-275TR

Oyuncu bilgisayarları denildiği zaman konunun uzmanlarından biri de Tayvan menşeili MSI. Türkiye’de oyuncular tarafından yoğun ilgi gören markanın en iddialı 17.3 inç ekranlı dizüstü bilgisayarlarından GX70 3CC-275TR’ye yakından bakacağız. ‘Destroyer’ yani yok edici takısına sahip model kodu ile tüyleri ürperten bu bilgisayarın güçlü donanım yapı taşlarını, tasarımı ile birlikte irdeleyeceğiz. İlk olarak tasarımla başlıyoruz…

Tasarım

MSI firmasının karakteristik oyuncu dizüstü bilgisayarlarından biri ile karşı karşıyasınız. MSI GX70 3CC-275TR modeli, tasarım olarak ışık huzmeleri ve enteresan tasarım hatları ile oyuna yatkın kimselerin gözlerine de hitap etmeyi amaçlıyor. Ürünün ekran kapağını araladıktan sonra geniş bir ön panel ve ekran sizi karşılıyor.

Ekranının üzerinde oldukça yetenekli bir web cam, altında ise MSI logoları bulunan GX70 3CC-275TR’nin görünümü oldukça başarılı. Gayet zarif şekilde konumlandırılan ekran menteşeleri, ekran çerçevesinin tutarlı kalınlığı gibi detaylar da beğeni toplayan dizüstü bilgisayarın ön panelinde ise kırmızıdan maviye uzanan renk geçişleri ile klavye yer alıyor. Arka aydınlatmalı klavye, özellikle akşamları, düşük ışıkta oyun oynayacak kimseler için sansasyonel bir görünüm vaat ediyor.

Üründe geniş bileklik yaslama alanı ve yüksek malzeme kalitesi ile touch pad dikkat çeken konular arasında. Touch pad’in biraz küçük olduğunu düşünebilirsiniz ama zaten gamer’ların mouse kullanmayı tercih edeceği varsayılırsa bunu pek de önemsemeden geçebilmeniz mümkün olacaktır. Üründe 3.90 kg’lık ağırlık, sınıfın ortalama ağırlıklarından biri olmakla beraber sizi bir yerde stabil şekilde oyun oynama zorunluluğu ile baş başa bırakıyor. Elbette sırt çantanızı kullanarak GX70 3CC-275TR’yi dilediğiniz yere taşımakta özgürsünüz. Ama el çantası ile taşımak sizi mutlaka yoracaktır.

Üründe tuhaf bir handikap bulunuyor. Maalesef bir adet USB 2.0 portu var. Bu durumun oyuncuları üzeceği aşikar. Kart okuyucu, VGA, Ethernet, HDMI, DVD-Blu-Ray okuyucu, GX70 3CC-275TR’nin diğer özellikleri arasında yer alıyor. Yine de neden bir adet USB portu demeden geçemiyoruz.

Donanım

MSI GX70 3CC-275TR’nin nispeten güçlü donanım yapı taşları ile türünün iddialı oyuncu dizüstü bilgisayarlarından biri olduğunu belirterek donanım özelliklerine geçiyoruz.  AMD işlemcilerle gelen üründe işlemcinin ulaşabildiği maksimum saat hızı 3.5 GHz. Intel serisi işlemcilere nazaran bir nebze düşük performans sergileyen işlemciyi 2 GB R9 M200 Serisi AMD grafikler destekliyor. Düşük pil tüketimi ile çalışan bu grafik çözümü oyun, uygulama ve eğlence için performanslı sonuçlar sergiliyor.

Modelin üzerinde 16 GB’lık RAM kapasitesi tam dolu halde geliyor. 7200rpm hızındaki 1 TB HDD’nin yanı sıra 128 GB SSD ile gelen MSI oyuncu bilgisayarında genel hız oldukça yüksek.

Sonuç

Full HD ekrana sahip olan MSI GX70 3CC-275TR, 802.11b/g/n Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 standartlarına sahip. Genel olarak performansı bir dizüstü bilgisayar olarak karşınıza çıkan modelde bazı oyunların en yüksek grafik ayarlarda oynanması konusunda ufak pürüzler çıkabiliyor. Ama genel itibarıyla oyunların büyük kesiminin rahatlıkla çalıştırıldığı, tasarımıyla dikkat çeken bir oyuncu bilgisayarı olduğunu belirtelim.