iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
MSI GE70 2PC-292XTR Oyuncular için her ayrıntısı özenle tasarlanan, türünün en iyi örneklerinden biri MSI GE70 2PC-292XTR’a yakından bakacağız…
Yazar: Ferhat Verdi 11/03/2015

Oyuncular için masaüstü bilgisayarlarda donanımı her yıl güncellemek ve oyunlara sürekli hazır olmak elbette bir alternatif; ancak MSI gibi üreticilerin çok daha pratik çözümleri var. Daha çok oyuncu bilgisayarları üreten MSI, Türkiye’de de popülaritesi yüksek bir marka durumunda. Elbette bunun ardından yatan en önemli neden genellikle çok üst sınıf konfigürasyonları, çılgın tasarımlara sahip dizüstü bilgisayarlarda sunmalar.

Etrafından ışıklar fışkıran, FPS oyunu sırasında yanıp sönen, bizim bile fonksiyonlarını anlamak için belli süre oyun oynamak durumunda kaldığımız ilgi çekici özellikler… MSI, oyuncular için altın değerinde bir marka ve şirketin modellerinden biri GE70 2PC-292XTR’ye yakından bakacağız. Beklentilerle ne ölçüde örtüşeceğini, oyun severlerin yüksek performans beklentilerini karşılayıp karşılamadığına yakından bakacağız. İlk olarak tasarımına değineceğiz…

Tasarım detayları

MSI GE70 2PC-292XTR, 3 kg ağırlığında ama gayet şık tasarımlı bir model olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin modern tasarımlı ürünlerinden biri ve bunu da görsel algılarınızı sonuna kadar harekete geçirecek şekilde sunmayı başarıyor. Ürün, 17.3 inçlik ekrana sahip ve ekran çerçevesindeki incelik faktörü ile beğenimizi kazanmayı başarıyor. Ekran ve çevresinde ilginç dokunuşlar gayet güzel görünüyor. Bununla birlikte diğer birçok MSI modeline göre sade bir görüntü var ve bu açıdan GE70 2PC-292XTR, MSI modelleri içinde belki de en ‘oturaklı’ alternatiflerden biri durumunda.

Özelleştirilebilir klavye

Üründe tamamen özelleştirilebilir klavye tuşları, aslında ilk bakışta gayet normal bir görüntü sergiliyorlar; ancak klavye ışıklandırmaları devreye girdiğinde kırmızıdan maviye harikulade bir görsellikle aydınlatılıyorlar. Merkeze yakın konumdaki touch pad gayet kullanışlı. Oyuncular, her ne kadar bu tip modellerde gamer mouse’lar kullanmayı tercih etse de, günlük kullanım söz konusu olduğunda topu GE70 2PC-292XTR’ın touch pad’ine atma konusunda çekinmelerine gerek yok.

Olmazsa olmazlar

Modelde plastik hissi düşük seviyelerde ve genel olarak malzeme kalitesi iyi. Optik sürücü mevcut ve üründe 2 adet USB 3.0, 2 USB 2.0, 1 kart okuyucu, 1 VGA, 1 HDMI bulunuyor. Oyuncular için olmazsa olmazlar; 1’er mikrofon girişi ve kulaklık çıkışı da bulunuyor.

Donanım özellikleri

Geniş ekran, geniş ön panel ve oyuncular için sıra geldi donanım özelliklerine. Intel Core i7 işlemciye sahip oyuncu bilgisayarı, 2.5 GHz’lik saat hızında çalışıyor. Yüksek performans gerektiren oyunlarda ise Turbo Boost teknolojisi devreye giriyor ve saat hızı 3.50 GHz’e kadar yükseliyor. İşlemci, oldukça güncel ve başarılı.

Maksimum 16 GB kapasite sunan hafıza slotunda 8 GB DDR3L RAM bulunuyor. 2 GB ekran kartı ile gelen GE70 2PC-292XTR’de kullanılan model, türünün en iyilerinden biri olan Nvidia GeForce GTX850M. Ayrıca model, 1 TB HDD’ye sahip ve bu donanım yapısı 7200rpm dönüş hızında çalışıyor. Performans muazzam. Ayrıca oldukça sessiz bir bilgisayar MSI GE70 2PC-292XTR.

MSI’ın kendine has teknolojileri

En güncel Wifi standardını destekleyen model, bu sayede online oyunlarda yüzünüzü güldürüyor. FreeDos olarak gelen GE70 2PC-292XTR’da 6 hücreli batarya bulunuyor. HD webcam, 4 adet 2W’lık hoparlör, Matrix Display, ekstra soğutma, ekstra ses gibi MSI’ın kendine has teknolojileri de üründe öne çıkan diğer özellikler.

Ferhat Verdi 11/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
MSI Dizüstü Bilgisayar