iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
1 Yorum
Puan Ver GÖNDER
doğukan A. 19.01.2015
arkadaşlarımın tavsiyesi ile aldığım ve iyi ki almışım dediğim bilgisayarım. almayı düşünenlere de rahatl ... ıkla alabileceklerini pişman olmayacaklarını söyleyebilirim. devamı+
Cevap Yaz
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR ( 1 )
1 Kullanıcı Puanı 1 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 50 - 1 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
doğukan A.
19.01.2015
arkadaşlarımın tavsiyesi ile aldığım ve iyi ki almışım dediğim bilgisayarım. almayı düş&uu ml;nenlere de rahatlıkla alabileceklerini pişman olmayacaklarını söyleyebilirim. ... devamı +
Bu yorumu beğendiniz mi?
cevap Sayısı : 0
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Lenovo G5045 80E3009ATX Lenovo’nun giriş seviye dizüstü bilgisayarı G5045 80E3009ATX’yi detaylı olarak inceledik…
Yazar: Ferhat Verdi 22/05/2015

Dizüstü bilgisayar satın alacak kimseler için ağırlıklı olarak internet odaklı kullanım söz konusuysa seçenekler yaklaşık 600-700 TL fiyat etiketi üzerinden başlıyor. Donanım özellikleri birbirine bir hayli benzer olan bu fiyat aralığındaki modeller, genel olarak tasarımları ile birbirlerinden ayrılıyorlar. Dünyanın en önemli dizüstü bilgisayar üreticileri arasında yer alan Lenovo’nun, giriş seviye olarak adlandırılan segmente dair ilgi çekici modellerinden biri konumundaki G5045 80E3009ATX ürün kodlu dizüstü bilgisayarını test merkezimizde ağırladık.

İlk Bakış

G5045 80E3009ATX modeli giriş seviye olarak adlandırılan dizüstü bilgisayarlar arasında gerek markasının güvenilirliği gerekse nispeten şık tasarımıyla ayrılmayı hedefliyor. Üründe tasarım yapısı, eski dizüstü bilgisayarlardan izler taşısa da malzeme kalitesi yönünden nispeten iyi hisler uyandırmayı başarıyor.

Üründe ekran menteşesi gibi bu tür tasarıma sahip modeller için sorun çıkarmaya en müsait bölgelerden birinin gayet sağlam bir yapı sergilediği görülüyor. Elbette çok uzun süreli kullanımlarda bu bölgelerin sağının solunun ne olacağı bilinmez ama Lenovo güven verdi.

Tasarım Detayları

Üründe ön panelde klavyede plastik dokunun kuvvetle hissediliyor. Bununla birlikte gerek tuş yükseklikleri gerekse tuş aralıkları oldukça iyi. Yazı yazmaktan hoşlanan kimseler için bu özellik oldukça önemli. Touch pad kısmında ise bir nebze alışma sürecine ihtiyaç duyulabilir.

Kullanımı bir süre sonra kolay hal alıyor, ancak ilk aşamada biraz pürüzlü bir yüzey hissiyatını güçlü bir şekilde yaşatıyor. Klavye kısmının yanı sıra tasarımına ilişkin yuvarlatılmış hatlar yerine daha kesin hatlara sahip olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Teknoloji özellikleri

AMD E1-6010 işlemciye sahip olan dizüstü bilgisayarda, işlemcinin ulaşabildiği saat hızı 1.33 GHz. AMD Radeon paylaşımlı ekran kartı, 4 GB DDR3 RAM, 250 GB HDD öne çıkan özellikler. Üründe düşük saat hızı nedeniyle kullanımın çok hızlı olmayacağını belirtmek gerekli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca paylaşımlı ekran kartının da performansı düşüreceğini vurgulayalım. Bunun haricinde 250 GB depolama alanı size gerek fotoğraf, video gibi multimedyalar gerekse belgeler için yeterli bir depolama alanı sağlıyor.

Ürünün 15.6 inçlik LED ekranı 1366x768 piksel çözünürlük sunuyor. Ekran tatmin edici görüntü sonuçları sergiliyor. Renkler canlı ve dengeli. Ayrıca modelde optik sürücü mevcut. Lenovo G5045 80E3009ATX ‘de 1’er USB 2.0, USB 3.0, 15 pinli VGA konnektörü, 2’si bir arada kart okuyucusu bulunuyor.

Sonuç

Lenovo bu modelinde giriş seviye ürün kategorisine dair başarılı bileşenlerden birini sunuyor. Son kullanıcı açısından oyun oynamak ya da yüksek çözünürlükte video izlemek gibi ihtiyaçlar çok önemli değilse tercih edilebilecek en uygun modellerden biri G5045 80E3009ATX.

Ferhat Verdi 22/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Lenovo Dizüstü Bilgisayar