iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Lenovo Flex2 14 59-425969 Laptop / Notebook

Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Lenovo Flex2 14 59-425969 Lenovo Flex modeli, ilk çıktığında büyük ses getirmiş, özellikle kapsamlı reklam kampanyası ile hatırı sayılır bir tanınırlığa ulaşmayı başarmıştı.
Yazar: Ferhat Verdi 03/07/2015

Lenovo Flex modeli, ilk çıktığında büyük ses getirmiş, özellikle kapsamlı reklam kampanyası ile hatırı sayılır bir tanınırlığa ulaşmayı başarmıştı. Uzun pil dayanıklılığı ve zarif tasarımı ile dikkat çeken modelin 2015 yılındaki temsilcisi ise Lenovo Flex2 14 59-425969 tam adıyla sahne aldı. Ekran menteşesinin sağladığı fonksiyonlarla farklı kullanımların önünü açan bir dizüstü bilgisayar sınıfının üyesi olmayı başaran modele yakından bakacağız…

Tasarım

Lenovo Flex2 14 59-425969, ilk bakışta farkını hissettiren bir model olarak karşınıza geliyor. Görsel algıları harekete geçiren şık görünümünde öne çıkan unsurların başında yüksek malzeme kalitesi geliyor. Ayrıca ekranının yapısal özellikleri de dikkate değer. 14 inç ekranlı bir tablet formu ile karşı karşıyasınız. Bu arada ekranın dokunmatik özellikli olduğunu da belirtelim.

Ekran çerçevesi çok belirgin değil, ekranın içe kıvrım yapan bir çerçeve içerisinde yer alması şeklindeki genel tasarım yapısı adeta hissedilmiyor. Modelde ekran çerçevesine dair bir diğer detayda, çerçevenin inceliği oluyor. Alt kısmı haricinde son derece ince bir şekilde gelen bu bölüm, oldukça şık bir tasarıma işaret ediyor.

Geniş kullanım olanağı

Ön panele geçmeden önce ekran menteşelerine yakından bakmak gerekiyor. Geniş bir açılma kapasitesine sahip olan bu bölmeler sayesinde Lenovo Flex2 14 59-425969, bir stant üzerindeki tablet şeklinde bile kullanılabiliyor. Bu sayede, örneğin film izleme deneyimi bir üst boyuta taşınıyor. Farklı açılardan kullanıma olanak tanınması sayesinde ekrandaki görüş açısı size özel hal alıyor ve bu sayede konforlu bir dizüstü bilgisayar tasarımı ile beraber gelmeyi başarıyor Lenovo Flex2 14 59-425969.

Modelin ön panelinde ise kullanımı kolay bir klavye tuş takımı ve touch pad söz konusu. Bu tip modellerde zaman zaman karşılaşılan touch pad’in küçük boyutlarda olması gibi olumsuz bir detay, bu modelde bulunmuyor. Tuşların aralıkları ve yükseklikleri oldukça iyi bir şekilde tasarlanmış durumda. Touch pad, kullanışlı ve keyifli bir deneyim vaat ediyor.

Ürünün yanlarında geniş havalandırma delikleri, 2’si USB 2.0, 1’i USB 3.0 olmak üzere 3 adet USB portu, HDMI, kart okuyucu bulunuyor. Optik sürücü mevcut değil. Üründe web cam de bulunuyor. Genel olarak kullanışlı arabirim konumlandırmalarına sahip olan Lenovo Flex2 14 59-425969’in donanımına dair detaylar da oldukça iddialı…

Donanım

14 inç ekranlı modelin donanımsal konfigürasyonu ile mobil kullanımve performansı bir arada yansıttığı görülüyor. 2.7 GHz’e ulaşan saat hızları ile (Turbo Boost teknolojisi ile) Intel Core i5 işlemci ile gelen üründe 2 GB Nvidia Geforce GT820M ekran kartı bulunuyor. Bu ekran kartı, oldukça yüksek bir grafik verimliliği sunarken, Full HD ekranla uyumu muazzam derecede iyi. Öte yandan 500 GB HDD’ye sahip üründe 8 GB SSD bulunuyor.

+SSD form faktörü genel hıza oldukça iyi katkılar sağlıyor; özellikle açılış-kapanış süreleri son derece hızlı. 4 GB RAM ise modelin bir diğer donanım özelliği. Üründe keşke RAM kapasitesi 8 GB olsaydı demeden kendimizi alamıyoruz. Ancak genel itibarıyla sınıfının en iddialı donanım özelliklerinden birini sunduğunu da belirtmek gerek. Sessiz bir çalışma düzenine sahip olan dizüstü bilgisayar, aynı zamanda ısınma sorununu da performans odaklı işlemlerde dahi minimum seviyelerde yaşatıyor.

Ferhat Verdi 03/07/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Lenovo Dizüstü Bilgisayar